Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty z Piotrem Lutyńskim

Dodał: red Data: 2017-03-16 12:06:05 (czytane: 745)

W pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbyły się warsztaty malarskie dla młodzieży z grup plastycznych Tęczowa Malarnia. Warsztaty poprowadził artysta malarz Piotr Lutyński.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajPiotr Lutyński to wybitny współczesny artysta malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków, obecnie związany z Krakowem. Jest także muzykiem. Realizuje pokazy muzyczno-wizualne, w których uczestniczą żywe zwierzęta zestawiane z malarskimi kompozycjami, rzeźbami, poezją i muzyką. Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury, jego prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, ogólnopolskiej kolekcji "Znaki Czasu", Galerii Foksal, Galerii Muzalewska, w zbiorach Andrzeja Starmacha, Krzysztofa Chwedczuka i Macieja Prusa. Artysta pracuje łącząc różnorodne formy wypowiedzi. Nie poprzestaje wyłącznie na  malarstwie,  ale używa w swoich dziełach zwykłych przedmiotów, wprowadza elementy przyrody i żywe zwierzęta.

teczowa_malarnia_bilgoraj.jpg


Motywem przewodnim zajęć był „Kosmos”, a swoistym wyznacznikiem ostatnie odkrycia astronomów dotyczące kolejnych planet i układów słonecznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć nawiązania do przewrotu, jakiego dokonał Kopernik w sposobie myślenia zwykłych ludzi, a co najważniejsze w podejściu do nauki. Inspiracji do tworzenia dzieł malarskich dostarczyła barwna i wyjątkowo pasjonująca opowieść naszego gościa o powiązaniach człowieka z kosmosem, jego obecnością w niezmierzonej przestrzeni wszechświata, o niewiadomych towarzyszących każdemu, kto zastanawia się nad sensem naszego istnienia. Jak pasjonująca może to być przygoda w powiązaniu z dziełem plastycznym można się przekonać patrząc na powstałe podczas warsztatów prace. Używając wyłącznie farb, każdy z młodych artystów namalował własną, bardzo o osobistą wizję nieodgadnionych i bezkresnych przestrzeni. Fantastyczne i  niewyobrażalne odległości stają się w tych obrazach kwintesencją naszego „malutkiego” świata. Ukazują one indywidualizm w podejściu do formy, koloru, każdy z nich jest odrębną wizją tego co może się kryć poza naszymi oczami.

Reklama.

Nieodłącznym elementem twórczości Piotra Lutyńskiego jest muzyka. Także i my mieliśmy okazję przekonać się, w jaki sposób mogą współgrać, wydawałoby się odmienne formy sztuki. Artysta grając na skrzypcach stworzył wyjątkową atmosferą, która towarzyszyła pracy twórczej.

/Anna M. Świca/

Tagi: warsztaty z piotrem lutyńskim   mdk biłgoraj   tęczowa malarnia   anna świca

Zobacz także

Spotkanie z dziedzictwem i święto czytelników w Aleksandrowie

Dodane: 2018-06-20 09:31 - Komentarze  (0)  czytane (31)

TAGI: gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, podsumowanie czytelnictwa, czyetlnictwo aleksandrówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia