Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych

Dodał: red Data: 2017-12-07 12:08:34 (czytane: 1309)

Stowarzyszenie Przyjaciół Toru Sportów Motorowych "Autodrom Biłgoraj" - w ramach projektu, współfinansowanego przez Fundację FLZB - zamierza przeszkolić 80 uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Biłgoraj w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbyły się już pierwsze warsztaty i egzaminy.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgorajszkolenia_pierwsza_pomoc__2_.JPG

Stowarzyszenie w swym statucie ma zapisane, że jego jednym z celów jest kształcenie w zakresie niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Obecnie szkolenia odbywa się w szkołach podstawowych Nr 1 i 5 w Biłgoraju oraz szkołach w Gromadzie i Korczowie. Łącznie ze szkoleń skorzysta blisko 80 osób. Dzięki wsparciu Fundacji FLZB udało się zakupić profesjonalny sprzęt i przeprowadzić warsztaty.

szkolenia_pierwsza_pomoc__1_.JPG

-Chcemy przede wszystkim kształcić i podnosić świadomość w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na warsztatach nacisk kładziemy na przekazanie wiedzy teoretycznej ale także praktycznej dostosowanej do poziomu dzieci. Szacuje się, że blisko 50% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych udało by się uratować, gdyby na czas ktoś udzielił im pierwszej pomocy przedmedycznej. Z jednej strony musi być wiedza, z drugiej umiejętności oraz przełamanie strachu. Te umiejętności każdemu z nas są niezbędne - zaznacza Jerzy Skakuj prezes Stowarzyszenia.

Reklama.

Duże zainteresowanie warsztatami jest zarówno wśród dyrektorów szkół jak i uczniów. Szkolenie obejmuje cztery spotkania warsztatowe oraz piąte spotkanie połączone z egzaminem. W tej chwili trwają szkolenia z RKO, ale po feriach organizatorzy chcą przeprowadzić szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej w przypadku urazów dolnych i górnych kończyn, skaleczeń, oparzeń czy urazów mechanicznych.

pierwsza_pomoc_bilgoraj.JPG

-Na biłgorajskim Autodromie planujemy otworzyć także coś na wzór centrum pierwszej pomocy dla Powiatu Biłgorajskiego, jeśli tylko uda nam się zrealizować te plany i zdobyć środki finansowe szkolenia będziemy kontynuować, a ich zakres - w przypadku tematyki jak i odbiorów - poszerzać - dodaje Skakuj. Przyznaje także, że akcji przyświeca hasło: Czyt Twoje dziecko umie ratować?

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pierwsza pomoc przedmedyczna   stowarzyszenie przyjaciół sportów motorowych   jerzy skakuj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Spotkanie z psychodietetykiem

Dodane: 2018-04-23 16:35 - Komentarze  (0)  czytane (365)

TAGI: spotkanie z psychodietetykiem, żywienie, dieta dla osób niepełnosprawnych, zespół szkół specjalnychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.103.120

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Fatalny stan powietrza w Biłgoraju. Czujnik ostrzega: Zostań dziś w domu...

Od kilku dni w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki 30, został zamontowany czujnik jakości powietrza w ramach akcji Avivy "Wiem, czym oddycham", pozwalający na monitorowanie stanu zanieczyszczenia „na żywo”. Jeden z mieszkańców zwrócił nam uwagę na stan powietrza w ostatnich trzech dniach... dane są zatrważające. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia