Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty naukowe uczniów z I LO im. ONZ na UMCS-ie

Dodał: red Data: 2018-12-04 11:29:12 (czytane: 472)

Uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju wraz z nauczycielami Jadwigą Oleszek, Barbarą Łagód i Magdaleną Żurawicz wzięli udział w warsztatach literackich pt. „Inny Herbert” zorganizowanych w Instytucie Filologii Polskiej UMSC w Lublinie. Spotkania naukowe w IFP są możliwe dzięki dziesięcioletniej współpracy ONZ-tu z Uniwersytetem.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Podczas ostatniego pobytu na uczelni, licealiści mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów wygłoszonych przez pracowników naukowych uniwersytetu. Wzięli też udział w warsztatach poświęconych analizie porównawczej „Przesłania Pana Cogito” Z. Herberta i „Żalu” J. Czechowicza, zaprezentowanej przez dra Jarosława Cymermana. Z kolei dr hab. Andrzej Niewiadomski skierował do młodzieży bardzo nowatorskie odczytanie poezji Z. Herberta w wykładzie pt. „Poezja Z. Herberta. Klasyczna nowoczesność i nowoczesny klasycyzm”, w którym podkreślił, że dla Z. Herberta klasycyzm nie jest prostym korzystaniem z dawnych wzorów, nie jest też stylizacją. Według badacza twórczości Herberta, klasycyzm i nowoczesność należy rozpatrywać w kategoriach światopoglądu. Ponadto uczniowie wysłuchali dyskusji na temat „Jak czytać Herberta? ”.

umcs_warsztaty_herbert.jpg

Wśród dyskutantów znalazły się takie osobistości polonistyczne jak: prof. Anna Pajdzińska, dr hab. Arkadiusz Bagłajewski, dr hab. Rafał Szczerbakiewicz. Dyskutanci zachęcali do przełamywania schematów i stereotypów w refleksji nad dziełami Herberta. Warto dodać, że podczas spotkania został również rozstrzygnięty konkurs herbertowski zorganizowany przez uniwersytet. Wśród laureatów znalazła się  Wiktoria Fus, uczennica z klasy ID, która otrzymała wyróżnienie w kategorii interpretacja plastyczna wybranego utworu Herberta.

Uczestniczenie w wykładach i warsztatach literackich stanowi ciekawą i nowoczesną formę przygotowania do egzaminu maturalnego oraz daje możliwość licealistom poznania uczelni wyższej.

/ONZ/

Tagi: warsztaty   i lo im. onz w biłgoraju   umcs   zbigniew herbert

Zobacz także

Mikołajkowy koncert charytatywny dla Fundacji „Krzyk” (FOTO)

Dodane: 2018-12-13 07:24 - Komentarze  (0)  czytane (62)

TAGI: koncert charytatywny, tereszpol, fundacja pomocy dzieciom krzyk, zbiórka żywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.186.112

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia