Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty florystyczne w Ciosmach

Dodał: red Data: 2020-11-23 11:25:36 (czytane: 1206)

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach realizuje projekt „Obywatelski Duet”, który jest współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W jego ramach 8 września 2020 roku, w remizie OSP w Ciosmach odbyły się warsztaty florystyczne.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajCelem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej 32-osobowej grupy mieszkańców wiosek Ciosmy oraz Dąbrowica z Gminy Biłgoraj poprzez zaangażowanie jej w działalność obywatelską i społeczną w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada 2020 roku. W ramach projektu zaplanowanych, przygotowanych i zrealizowanych zostanie 16 akcji społecznych adresowanych do lokalnych społeczności i odpowiadających na jej potrzeby.

Reklama.

Celem warsztatów było tworzenie warunków do rozwijania umiejętności i uzdolnień artystycznych uczestników oraz rozbudzanie ich kreatywności poprzez tworzenie kompozycji dekoracyjnych do dekoracji domu. W warsztatach wzięło  udział 27 osób. Pod okiem profesjonalisty tworzono dekoracje związane z porami roku. Wykorzystywano techniki znane, ale również nowoczesne. Uczestnicy poznali narzędzia i urządzenia stosowane we florystyce oraz zasady bezpieczeństwa w pracy, środki techniczne stosowane we florystyce i sposoby ich wykorzystania.

warsztaty_florystyczne.JPG

Były wykonywane kompozycje z wykorzystaniem kwiatów żywych i sztucznych głównie na gąbce, w wazonach, doniczkach, koszach itp. Tworzono też kompozycję  w naczyniu z roślin ciętych w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Uczestnicy poznali Teorię barw - łączenie kolorów, symbolikę kolorów, dobór barw kompozycji do wnętrza i okoliczności. Wykonywane były bukiety techniką skrętoległą oraz  kompozycje wegetatywne, sezonowe oraz przestrzenne. Na zakończenie  warsztatów przygotowano wystawę z wykonanych dekoracji, którą można oglądać w remizie OSP w Ciosmach.  

Stowarzyszenie “Dąb” w Ciosmach
Ciosmy 77, 23-400 Biłgoraj
www.ciosmy.com.pl

Tagi: warsztaty florystyczne   stowarzyszenie dąb w ciosmach   gmina biłgoraj   obywatelski duet

Zobacz także

Sukces uczennic Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na olimpiadzie hotelarskiej

Dodane: 2021-01-15 10:01 - Komentarze  (0)  czytane (584)

TAGI: zszio biłgoraj, olimpiada wiedzy hotelarskiej, oświata biłgoraj, zespół szkół zawodowych i ogólnokształcącychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia