Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warszawa Singera po raz pierwszy w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2014-08-08 21:13:16 (czytane: 4574)

8 sierpnia br. do Biłgoraja zawitało jedno z najważniejszych wydarzeń kultury żydowskiej w Europie - Festiwal "Warszawa Singera". W Biłgoraju odbywa się ono pod hasłem Festiwal Kultury Żydowskiej w ramach projektu „Święto Słowa” realizowanego przez BCK. Będą koncerty, warsztatach oraz spektakl "Ostatnia miłość" z Shmuelem Atzmon - Wircer z Yiddishpiel Theatre.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPierwszy Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie został zorganizowany w 100. rocznicę urodzin Isaaca Bashevisa Singera, znakomitego autora piszącego w języku jidysz, którego międzynarodowa kariera, uwieńczona nagrodą Nobla w dziedzinie literatury (1978 r.) rozpoczęła się w Warszawie i do końca jego życia duchowo związana była ściśle z tym miastem. Na program festiwalu złożyło się blisko 40 imprez artystycznych odbywających się w kilku miejscach równocześnie. Po raz pierwszy w tym roku Festiwal opuścił Warszawę i odbywa się także w innych miejscach związanych z Noblistą.

warszawa_singera_bilgoraj.JPG

8 sierpnia br. spotkanie Festiwal rozpoczął się od koncertu zespołu KLEZMAHOLIKS. Zespół rozpoczął działalność w 2006 roku, w Lublinie. W 2008 roku, w ramach projektu Śpiewnik Żydowski grupa nagrała swoją pierwszą płytę pt. Greatest Hits. Repertuar zespołu Klezmaholics to własne interpretacje tradycyjnych pieśni hebrajskich, psalmów, pieśni jidysz, utwory instrumentalne a także pieśni i piosenki autorskie, pisane na motywach Biblii hebrajskiej, Zoharu oraz Legend Żydowskich, wchodzące w dialog ze współczesnymi zjawiskami muzycznymi, jazzem, psychodelicznym rockiem oraz muzyką etniczną innych kultur.

Reklama.

Podczas otwarcia Festiwalu odczytano list Gołdy Tencer - prezesa Fundacji Shalom. -Nie byłoby Festiwalu "Warszawa Singera" w Biłgoraju, gdyby nie współpraca Fundacji Shalom z Urzędem Miasta Biłgoraj i Biłgorajskim Centrum Kultury. Szczególnie dziękuję za wspólną pracę nad ta edycja Festiwalu panu Januszowi Rosłanowi Burmistrzowi Miasta oraz pani Maryli Olejko z Biłgorajskiego centrum Kultury, której zapał sprawił, że marzenia stały się rzeczywistością.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: warszawa singera   biłgoraj   festiwal żydowski   singer biłgoraj

Zobacz także

Kartki z życzeniami oraz wyrazy życzliwości i szacunku

Dodane: 2020-10-22 11:10 - Komentarze  (1)  czytane (439)

TAGI: oświata biłgoraj, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, policja biłgoraj, życzenia dla policjantówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.170.78.142

- (2014-08-10 22:21:48)

nie wpuścili, a kogo wpuścili? , kto otrzymał zaproszenia, proszę podać nazwiska . . . tych co nie muszą po 30 zł płacić za bilet. Zapamiętamy

-tylko dla żydów i dumnego Rosłana (2014-08-10 16:59:07)

wstęp tylko dla żydów, byłem z kobietą w kinie i nas nie wpuścili bo niby tylko na zaproszenie, po co plakaty na mieście skoro mieszkańcy mają zakaz wstępu

-Stan (2014-08-10 12:27:45)

Rosłan na imprezę przeznaczył 120 tysięcy z kasy miasta. Tak się bawi elyta.

-Z idiotą trudno porozmawiać. (2014-08-09 22:46:55)

Współczuję twojej rodzinie.

-żyd niczym hitlerowiec (2014-08-09 19:10:32)

na 1 zabitego żyda przypada 20-30 palestyńczyków wystarczy policzyć jak podają media straty po stronie izraelskiej to 100- 180 zabitych po stronie palestyńskie j2000 -2500 super i zapraszam do przekroczenia granicy palestyńsko-izraelskiej ja jak bydło stałem w słońcu 10 godzin 2 kilometry od granicy a żydzi chodzili z psami i mnie wąchali jak przestępcę i jak nie mioałem kasy na przeżycie jednego dnia (60 dolców)w izraelu to cofali i uważali jako polskiego dziada . chcesz porozmawiać ?na forum ?

-to trzeba pocjechać na ziemie (2014-08-09 19:04:16)

Palestyńskie i zobaczyć że żyd psa traktuje lepiej od POLAKA wystarczy przekraczać granicę ..zapraszam na wycieczkę do tzw . ziemi świętej

-Chciałbyś Hamas u siebie? (2014-08-09 18:45:31)

Ciekawe jak byś kochał tych terrorystów jakbyś miał ich za sąsiadów?
Wojna to straszna rzecz. Jednak czy ciągłe ataki na Izrael nie usprawiedliwiają jej.
Hamas wystrzelił na Izrael ponad 2000 rakiet podczas tej wojny. Większość z nich zestrzelił izraelski system przeciwrakietowy. Jeżeli by tego systemu Izrael nie miał, to jak myślicie - GDZIE BY ONE SPADŁY???

-Wszyscy jesteśmy Żydami. (2014-08-09 18:41:36)

"Warszawa Singera" to wielka impreza organizowana przez Fundację "Szalom". Miasto Biłgoraj ie daje na to ani złotówki. To dobrze, że pamiętamy o Biłgorajskich Żydach. Nasze miasto było zawsze tolerancyjne i przyjazne (z nielicznymi wyjątkami). Warto tę tradycje kultywować. Przez wiele lat nie wspominaliśmy o Biłgorajskich Żydach. Teraz to się zmienia. I bardzo dobrze. W Biłgoraju jest miejsce dla wszystkich. Organizowane są różne imprezy. Dla wszystkich. Nasze miasto pamięta także o chrześcijanach, żołnierzach, partyzantach.
TO BARDZO DOBRZE.
TAK TRZYMAĆ PANIE ROSŁAN.

-Hamas walczy o wolność i wyzwolene (2014-08-09 18:36:31)

od żydowskiego OKUPANTA . teraz Bara i spółka ( co oglądają pomnik przy ONZ ) zrobią inscenizacją nalotów żydowskich na szpitale palestyńskie zatytułowane " jak jak singerowski okupant traktuje palestyńczyków'

-ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana (2014-08-09 17:15:17)

Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.
-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość???
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy
Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia

- (2014-08-09 16:01:15)

anka nie się trzyma faktów, to Hamas rozpoczął po raz kolejny wojenną zawieruchę.

- (2014-08-09 15:57:27)

pisze, że normalny, a on nienormalny jest, biedaczyna karmi się jadem

-Normalny mieszkaniec (2014-08-09 15:27:22)

Dobrze mówił radny Iwaniec że Rosłan zrobił z Biłgoraja miasto przyjazne Żydom. Tylko imprezy dla Żydów a mieszkańcy Biłgoraja nic nie mają dla siebie. Marylla zarabia 10 tysięcy miesięcznie w BCK i tworzy z Rosłanem kulturę Żydowską.

-Tadeusz (2014-08-09 15:16:10)

Patrzcie ludzie piszą prawdę a Żydy atakują w komentarzu poniżej. Te komentarze pisze wiele osób bo mają dosyć Rosłana i jego żydowskich imprez. Rosłan, Bara, Szwed to Żydzi robiący co chwile dni Singera za nasze pieniądze. Ludzie musimy pokazać im ich miejsce. Żydzi mordują Palestyńczyków i piją z Rosłanem w Biłgoraju.

-Wstyd czytać te żałosne komentarze (2014-08-09 13:51:59)

pisane przez jednego ludka, co to dawno zatrzymał sie na poziomie Ferdka Kiepskiego. Skończ wreszcie to swoje ***amento na temat Rosłana. Wykorzystujesz każdą okazję, żeby przywalić burmistrzowi. Bolą cię imprezy organizowane przez BCK? To nie oglądaj. A tym, których to interesuje, daj spokój. I uważaj, żeby nie zalała cię żółć, której w nadmiarze produkujesz. Masz w sobie tyle jadu i nienawiści... Na pewno w niedzielę biegniesz do kościółka. Przy okazji przypomnij sobie Dekalog i przykazania miłości. Jak to nie pomoże, pozostaje już tylko lewatywa ;)

-esteta (2014-08-09 13:50:28)

Przesada z tymi imprezami żydowskimi, a na dodatek "dużej" urody zapowiadająca. Niech się BCK zajmie mieszkańcami (podatnikami), bo albo do Zwierzyńca (LAF), albo do Janowa, czy Jóżefowa. Kiedy na imprezę w Biłgoraju. Ludzie to przecież 2.OOO.OOO zł. z naszych podatków !

-Jan (2014-08-09 12:36:22)

Od dawna mówiłem, że Rosłan nas wykończy. Popychadło bez własnego zdania w łapach byłych SB-eków. Co mu każą to on to robi. Idę ulicą Lubelską i widzę kamień ku czci Żydów a tablicy ku czci Polaków nie ma. Czyżby w Biłgoraju przed 1939 rokiem mieszkali sami Żydzi. A Polak to był jeden co się karczmie zatrzymał? Idzmy na wybory i wyp..przmy tego niedorajdę. Zadłużył miast prawie na 50 mln zł. Długi co ten gość pozaciągał to jeszcze nasze wnuki spłacać będą. A on się będzie z nas śmiał.

-anka (2014-08-09 10:06:59)

o Boże która to już żydowska impreza w tym roku?chyba mam już dość tu nic innego jak żydzi i zydzi.szkoda ze nie ma imprez upamiętniających naszych wielkich biłgorajan -walczących partyzantów.Porażką tego miasta jest ignorancja własnej historii.Szkoda ze nikt z organizatorow kolejnej imprezy zydowskiej nie oglada wiadomosci i ich poczynan w strefie gazy.

-Rodowity Biłgorajanin (2014-08-08 23:50:40)

Popatrzcie na co idą nasze pieniądze. Żydzi z Rosłanem i Marylą tańcują teraz w Sitarskiej. Mają nas za śmieci i gojów. Mordują dzieci w Strefie Gazy a w Biłgoraju swawola.

- (2014-08-08 23:00:07)

JANUSZ - zostałeś z garstka ludzi widzę jak tworzy się twój komitet, nie masz nikogo bo zawiodłeś nie tylko swoich ale cale społeczeństwo- wstyd w twoich oczach widać za każdym razem a najwierniejsi już flirtują poza tobą- to ostanie 3 miechy nie ogól miasta bo szkoda

- (2014-08-08 22:56:01)

panie roslan wmawia pan ludziom ze pieniedzy nie ma na dni bilgoraja a na singera są? czy w tym miescie w koncu dojdzie do normalnsci i beda porzadne dni bilgoraja czy ciagle kultura bck i singer? IDZMY DO WYBOROW MLODZI STARZY I WYBIERZMY NOWEGO BURMISTRZA!

-Ewa (2014-08-08 22:41:12)

Nauczycielki dzieciom niepełnosprawnym zabrali i zwolnili bo na swoje żydowskie imprezy pieniędzy potrzebowali. Rosłan wstydu nie masz.

-Andrzej (2014-08-08 22:35:11)

Patrzę na zdjęcia i widzę garstkę Żydów którzy rządzą miastem. W Biłgoraju mniejszość rządzi większością? Chyba ludzie czas na zmiany. Żydzi z Rosłanem na czele bawią się za nasze.

-Biłgoraj (2014-08-08 22:31:48)

Tak się bawią Żydy w Biłgoraju. Bara, Kuźminski i naczelny rabin Rosłan.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Dąbrowica. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza (FOTO)

Ks. Krzysztof Maj, znany jest w Biłgoraju bardzo dobrze, posługę...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Stypendia FFLZB rozdane (LISTA STYPENDYSTÓW)

Do kilkudziesięciu uczniów trafiły dziś stypendia ufundowane...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia