Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Warszawa moja stolica'

Dodał: red Data: 2017-05-10 14:50:38 (czytane: 1855)

W organizowanym przez Pałac Młodzieży w Warszawie XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Warszawa moja stolica” została nagrodzona Weronika Kuziak - wychowanka MDK w Biłgoraju. Do udziału w wystawie zakwalifikowane zostały prace Anny Pędziwiatr i Karoliny Kaczor.„Warszawa moja stolica” to ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany w tym roku już po raz trzydziesty drugi. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Ruzikowska, Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska i Tadeusz Walter spośród 1 477 prac nadesłanych ze 143 placówek nagrodziła autorów 30 prac, zaś do wystawy zakwalifikowano 170 najwyżej ocenionych obrazów. W poniedziałek, 24 kwietnia, w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tej bardzo znaczącej imprezy.

weronika_kuziak_bilgoraj.jpg


Tegoroczna edycja konkursu okazała się być bardzo szczęśliwa dla dziewcząt tworzących pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z biłgorajskiego MDK. Wśród trzydziestu nagrodzonych najpiękniejszych obrazów znalazła się praca Weroniki Kuziak (lat 17) zatytułowana Krakowskie Przedmieście nocą. Weronika po raz kolejny udowodniła wielką swobodę w posługiwaniu się plamą barwną i światłem. Ta młoda artystka ukazała fragment tej, znanej każdemu kto zwiedza Warszawę, ulicy w porze nocnej. Pierwszy plan namalowany w ciemnej tonacji brązów, został oświetlony słabym światłem latarni, z nielicznymi, ledwo zarysowanymi sylwetkami ludzi. W perspektywie zamykającej kompozycję pojawiają się jasne budynki Kościoła Świętego Krzyża i Pałacu Staszica, których zielono - turkusowe kopuły odbijają się na tle ciemnego nieba.

Reklama.

Ponadto na wystawie znalazła się jeszcze praca Anny Pędziwiatr (lat 14), która namalowała Zamek Królewski w bożonarodzeniowej szacie oraz Karoliny Kaczor (lat 16) - przedstawiająca jedno z najbardziej urokliwych miejsc Starego Miasta - Kamienne Schodki.

/Anna M. Świca/

Tagi: warszawa moja stolica   konkurs plastyczny   anna świca   weronika kuziak

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.234.237

Barry (2017-05-11 14:56:01)

Fajna laska z tej Weroniki :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Kandydatka "Wiosny" przekonywała, że brak "Lewicy" w polskim sejmie, to wielka strata dla polskiej demokracji

-Szanowni Państwo jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne...

Bigorajski PiS zaprezentował billboard wyborczy, hasło kampanii parlemntarnej i kandydatkę z Ziemi Biłgorajskiej

Przy głównej ulicy Biłgoraja, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia