Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

Dodał: red Data: 2019-05-21 08:38:21 (czytane: 4094)

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne Zgromadzenia członków. Organizowane są dla poszczególnych części Spółdzielni i potrwają do końca maja. Przypomnijmy, że Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem Spółdzielni.Do wyłącznej właściwości Walnego Zgromadzenia należny m. in. uchwalanie kierunków rozwoju działalności Gospodarczej oraz społecznej i kulturalnej Spółdzielni, rozpatrywanie sprawozdań Rady; zatwierdzanie sprawozdań rocznych i sprawozdań finansowych oraz podejmowanie uchwał co do wniosków członków Spółdzielni, Rady lub Zarządu w tych sprawach; udzielanie absolutorium; podejmowanie uchwał w sprawie podziału nadwyżki bilansowej lub sposobów pokrycia strat; podejmowania uchwał w sprawie zbycia nieruchomości; uchwalanie zmian statutu; wyboru i odwołania członków Rady Nadzorczej oraz uchwalenia regulaminu Rady nadzorczej oraz zasad wynagradzania jej członków.

walne_zgromadzenie_czlonkow_spoldzielni.JPG

W porządku obrad Walnych Zgromadzeń dla poszczególnych części znajdują się takie punkty jak przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności Spółdzielni za 2018 rok oraz programu działania Spółdzielni; przedłożenie sprawozdania finansowego z 2018 rok oraz oznaczenia najwyższej sumy zobowiązań jaką Zarząd może zaciągnąć; podział nadwyżki bilansowej za 2018 rok; zmiany regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia; zmiany regulaminu rady Nadzorczej "Spółdzielni"; dyskusja oraz podejmowanie uchwał. -W 2018 roku Zarząd i Rada Nadzorcza planowo realizowała zadania postawione przez Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni. Zrealizowaliśmy drugi etap modernizacji dróg, parkingów, chodników i zieleni na Osiedlu Ogrody, co przy równoczesnym wykonaniu nowej nawierzchni i chodników przez władze Miasta poprawiło funkcjonalność i estetykę Osiedla. Otrzymaliśmy na to zadanie dofinansowanie z samorządu Biłgoraja, w kwocie 100 tys. zł. Dobra współpraca z samorządem Józefowa zaowocowała współfinansowaniem przebudowy dróg i parkingów przy spółdzielczych budynkach mieszkalnych w tym mieście. W związku z rewitalizacją Placu Wolności w Biłgoraju docieplimy i poprawimy estetykę naszych pawilonów handlowych przy rynku, a Miasto wykona schody i chodniki przed nimi. W roku bieżącym przeprowadzamy akcję wymiany wodomierzy, co pozwoli zdalnie je odczytywać, bez konieczności wchodzenia do mieszkań. W zeszłym roku wypracowaliśmy zysk z działalności gospodarczej, a w szczególności z wynajmu lokali użytkowych w kwocie 366 tys. zł netto, co pozwoli nam pokryć niedobory na gospodarce zasobami mieszkaniowymi - poinformował Prezes Zarządu Spółdzielni Aleksander Bełżek.

zarzad_spoldzielni_lada.JPG

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" w Biłgoraju eksploatuje 75 budynków mieszkalnych, w których jest niespełna 2 700 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 138 tys. m2 (w tym 1 339 lokali przeniesionych w odrębną własność), w tym w Biłgoraju 69 budynków, w Goraju, Tarnogrodzie i Józefowie 2 budynki. W zasobach Spółdzielni jest także 8 pawilonów wolnostojących oraz sieć lokali użytkowych wbudowanych o łącznej powierzchni użytkowej blisko 12 tys. m2, które wynajmuje 87 najemców. Ponadto administruje 7 lokalami  przeniesionymi w odrębna własność. Spółdzielnia dysponuje także 291 garażami, z czego 40 to przeniesione w odrębną własność. ponadto eksploatuje 7 kotłowni i posiada 234 m2 terenów na których zlokalizowane są zasoby, w tym grunt o powierzchni niespełna 90 tys, m2 właścicieli lokali przeniesionych w odrębną własność. Na dzień 31 grudnia 2018 roku, w Spółdzielni było 2 696 lokali mieszkalnych zarządzanych przez Spółdzielnię, w tym 1 340 - z prawem odrębnej własności lokalu, 1 332 ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu, 16 ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu, 4 lokale mieszkalne w najmie i 4 lokale bez tytułu prawnego. Na koniec ubiegłego roku SM "Łada" w Biłgoraju liczyła 3 505 członków, z tego 2 967 członków zamieszkałych, 481 członków oczekujących na mieszkanie i 57członków używających jedynie lokale o innym przeznaczeniu (użytkowe, garaże). W zasobach Spółdzielni jest także 230 mieszkań na prawach odrębnej własności zajmowanych przez osoby nie będące członkami Spółdzielni.

spoldzielnia_mieszkaniowa_lada.JPG

Podczas zebrań przedstawiany jest także wykonanie planu remontowego w 2018 roku oraz plan remontu zasobów na rok 2019 oraz działalność inwestycyjna na rok bieżący i lata następne. Przedstawiany jest także wynik finansowy Spółdzielni, który na działalności gospodarczej po opodatkowaniu wyniósł netto niespełna 366 tys. zł. jeśli chodzi o zadłużenie to nadal przekracza ono 1 mln zł. choć w stosunku do roku 2017 - w rozliczeniu ogólnym zmalało. W 2017 wynosiło 1 114 759 zł, a w 2018 roku 1 081 226 zł. Za lokale mieszkalne w 2017 roku zadłużenie wynosiło 856 120, a w 2018 roku 876 047. Z kolei zadłużenie za lokalne użytkowe i pozostałe tytułu wynosiło w roku 2017 i 2018 odpowiednio, 258 639 zł i 205 179 zł. Wskaźnik zaległości na konie 2018 roku wyniósł ogółem w skali Spółdzielni 7,47% ogólnego wymiaru opłat za 2018 rok. jeśli chodzi o zadłużenie lokali mieszkalnych, to rozpiętość finansowa jest bardzo duża, od 26 zł (Łąkowa 16) do 96 tys. zł (Sienkiewicza 16) czy ponad 72 tys. zł (3 Maja 51).

Reklama.

Jak wynika z przedstawionych danych, wysokość stawki opłat wnoszonych przez użytkowników lokali mieszkalnych nie  pełni pokrywa koszty utrzymania nieruchomości. Niedobór przychodów w stosunku do poniesionych kosztów za 2018 rok wyniósł ponad 277 tys. zł. Spółdzielnia wypracowała wynik dodatni z działalności gospodarczej innej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi, które pozwoliły pokryć niedobory.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: spółdzielnia mieszkaniowa łada   walne zgromadzenie   zarząd spółdzielni   sprawozdanie z działalności spółdzielni

Zobacz także

Nabór wniosków Program Priorytetowy Moja Woda na lata 2020 - 2024

Dodane: 2020-07-02 14:00 - Komentarze  (1)  czytane (268)

TAGI: program moja woda, dotacje, susza, pzreciwdziałanie suszyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.165.53

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Maseczki dla tarnogrodzkiego ZOL-u od dzieci pierwszokomunijnych

Dzieci pierwszokomunijne z Tereszpola - Zaorendy zakupiły i przekazały...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie biłgorajskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki, jak głosowali w minioną...

Biłgoraj. Karawaka stanęła na cmentarzu w Puszczy Solskiej (FOTO)

Pod koniec czerwca br., na cmentarzu parafialnym parafialnym...

#ChallengePomagam biłgorajskich krwiodawców, czyli nietypowa promocja honorowego oddawania krwi (VIDEO)

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Biłgoraju,...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Ogłoszenia