Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wakacje w duchu 100-lecia niepodległości

Dodał: red Data: 2018-07-30 14:52:53 (czytane: 955)

Lipcowy cykl zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie się kończy, ale miejscowa książnica ma już gotowy plan działania także na drugą połowę wakacji. Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości sierpniowe spotkania opatrzono tytułem "Wehikuł Historii".

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW lipcu był "Ostry dyżur literacki - bajkoterapia w Józefowie", natomiast teraz chcemy przybliżyć naszym gościom wszystko co jest związane z ojczyzną, w tym historią naszej małej ojczyzny. W dotychczasowych zajęciach brała udział około 20-osobowa grupa, przede wszystkim dzieci, z których więcej niż połowa to mieszkańcy spoza naszej gminy. Na wakacje przyjechali m. in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Włoch, a także z Krakowa, Lublina czy Zamościa - podkreśla dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Pomysłodawcy sierpniowych spotkań liczą na podobne zainteresowanie i zapowiadają, że atrakcyjnych propozycji nie zabraknie. Uczestnicy zajęć m. in. poznają Polskę sprzed 100 lat i namalują własne wizje ojczyzny za 100 lat, przygotują kartki dla niepodległej, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie, a także poznają wybitnych Polaków oraz bogactwo skał i minerałów.

biblioteka_jozefow.jpg

Bardzo ciekawie zapowiadają się również zajęcia dotyczące "mowy naszych dziadków" i współczesnego języka, używanego jeszcze czasem przez mieszkańców Józefowa i okolic. -Formalnie nie ma gwary józefowskiej, ale jest wiele określeń, które mogą się wydać co najmniej dziwne. Na przykład: kidajszy czyli dawniejszy, harużyć - szykować się do wyjścia albo stroić, dziamolić - dużo mówić, chałat - kurtka, bajdurzyć - fantazjować, gdule - duże gruszki, baniak - garnek, chycić - złapać i wiele innych - wylicza dyrektor Jamroz.

Ponadto dzieci poznają baśnie i legendy, które będą dla nich inspiracją do wykonania ilustracji, będących potem ważnymi rekwizytami w spontanicznym teatrzyku kamishibai, będą słuchać i śpiewać żołnierskie piosenki i uczyć się tańców narodowych, a także wezmą udział w konkursie wiedzy o ojczyźnie pod hasłem "Kocham Cię Polsko".

Reklama.

Wszystkie zajęcia będą się odbywać od wtorku do piątku między 10.30, a 12.00 w MBP w Józefowie. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Mały człowiek w dużym kraju - Jestem Polakiem" zaplanowano na 1 sierpnia, a "Wehikuł historii" zakończy, wspólny z rodzicami, piknik na pożegnanie wakacji, który odbędzie się 30 sierpnia nad miejscowym zalewem.

/Biblioteka w Józefowie

Tagi: miejska biblioteka publiczna w józefowie   wakacje 2018   zajęcia biblioteczne   gmina józefów

Zobacz także

„Malowane poezją” i inne wydarzenia czytelnicze w Aleksandrowie

Dodane: 2019-05-24 10:28 - Komentarze  (0)  czytane (74)

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, gmina aleksandrów, malowane poezją, tydzień bibliotekKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.0.181

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

76. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Mieszkańcy Gminy Łukowa i Powiatu Biłgorajskiego uczcili ofiary...

Rozebrano pomnik Józefa Dechnika

Dzisiaj przystąpiono do rozbiórki pomnika Józefa Dechnika, który...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Siatkówka, kiermasz i otwarte serca dla Kubusia Pawęzki (FOTO)

W Biłgoraju odbył się turniej "siatkówki" połączony z piknikiem...

Ogłoszenia