Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W składzie Rady Osiedla Róznówka bez większych zmian

Dodał: red Data: 2019-04-26 20:36:01 (czytane: 2957)

Mieszkańcy Osiedla Różnówka zebrali się dziś na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym Rady Osiedla. Podsumowano kadencje za lata 2015 - 2019, wybrano nowy skład rady oraz rozmawiano o bieżących problemach Różnówki.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSpotkanie otworzyła Przewodnicząca Rady Osiedla Anna Blacha. Przedstawiła ona sprawozdanie i zakres najważniejszych inwestycji, które zostały zrealizowane. -Analizując działalność władz miasta Biłgoraj w latach 2015 - 2019, rada Osiedla Różnówka podkreśla, że we wskazanym okresie w naszym Osiedlu wykonano kilka oczekiwanych przez mieszkańców tej części Miasta inwestycji. Należą do nich modernizacja Alei Jana Pawła II, budowa ulicy Nowakowskiego, poprawa nawierzchni ulic Magnoliowej i rataja współfinansowanie z mieszkańcami utwardzenia nawierzchni ulicy Jaśminowej, wykonanie nawierzchni ulicy Ligi Obrony Kraju, a także budowa oświetlenia ulicy Miłosza i Sokołowskiego. Z zaplanowanych na ok 2019 wymienić należy uwzględnienie w budżecie wykonania dokumentacji technicznej ciągu komunikacyjnego ulic Korczaka - Sokołowskiego i ulicy Parkowej oraz wymianę oświetlenia z tradycyjnego na LED w odcinku ulicy Polnej. Mimo tych inwestycji wiele zadań od kilkudziesięciu lat oczekuje na swoją realizację. najbardziej palącym problemem pozostaje wykonanie w odpowiednich standardach  dróg gruntowych w zachodniej części osiedla - mówiła Blacha.

rada_osiedla_roznowka.JPG

Kwestia wykonania ulic w zachodniej części Różnówki powtarza się we wnioskach do budżetu Miasta od lat. Zostały one także zgłoszone do tegorocznego budżetu. W sprawozdaniu odnośnie wniosków do budżetu na rok 2019 zapisano: wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Parkowa i Makowa, Korczaka i Sokołowskiego, pozyskanie gruntów i wykonanie przejezdności ulicy Klonowej, wykonanie utwardzenia ulicy Gałczyńskiego, Andersa i Fredry oraz Wiśniowej. Wykonanie oświetlenia ulicznego na części ulic oraz poprawy bezpieczeństwa.

rada_osiedla_roznowka_1.JPG

-Za największy sukces Rady Osiedla Różnówka - w kończącej się kadencji - uważam skuteczną obronę funkcjonującej w naszym Osiedlu Szkoły Podstawowej Nr 4. Od samego początku obecna Rada Osiedla zdecydowanie włączyła się w obronę placówki. Dostrzegając problemy związane z niesprawiedliwymi atakami oczerniającymi i krzywdzącymi szkołę, Rada Osiedla włączyła się do akcji promocyjnej "Czwórki" i naszego Osiedla. Byliśmy inicjatorem organizacji we współpracy z gronem pedagogicznym i parafią Chrystusa Króla - festynu Sportowo - Rodzinnego, w którym uczestniczyła młodzież szkolna. festyn stał się imprezą cykliczną, organizowaną corocznie w czerwcu na Różnówce pod nazwą "Parafiada" - przypomniała Anna Blacha.

Reklama.

Po przedstawieniu sprawozdanie wybrano komisję skrutacyjną do liczenia głosów oraz zgłaszano kandydatów do nowej Rady Osiedla. Mieszkańcy zgłosili kandydatów, z których do Rady wybrano: Wanda Zakościelna Anna Blacha, Danuta Pyszniak, Marcin Paluch, Krzysztof Maksymiuk, Piotr Jargieło, Anna Brodziak, Mirosław Lipiński, Grzegosz Oszajca, Andrzej szwed, Emil Blacha, Halina Bartnik, Dariusz Dziduch, Rafał Tutka i Łukasz Pawlicha.

osiedle_roznowka.JPG

W międzyczasie, wiceburmistrz Biłgoraja, Jarosław Bondyra przedstawił inwestycje, jakie w Biłgoraju w bieżącym roku zamierza zrealizować władze Miasta. Mówił o dużych inwestycjach drogowych, rewitalizacji Placu Wolności, modernizacji skweru przy kościele Wniebowzięcia NMP oraz drobniejszych zadaniach związanych m. in. z wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Wiceburmistrz zachęcał także do udziału aktywnego, a więc nie tylko głosowania ale i zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego. Padło także pytanie antury politycznej, tomasz Graias pytał o "współpracę koalicyjną" KWW Janusza Rosłana z radnymi PiS. Wiceburmistrz odpowiedział, że współpracę tę ocenia dobrze.

anna_blacha.JPG
Anna Blacha

Nowa Rada Osiedla wybrała przewodniczącego. Zgłoszono kandydatów. Decyzją rady przewodniczącym została ponownie wybrana Anna Blacha.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wybory rady osiedla   rada osiedla różnówka   osiedla biłgoraj   zebranie sprawozdawcze

Komentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

(2019-04-28 19:25:50)

Patrząc na inne zebranie rad osiedlowych można zauważyć obecność kogoś z prezydium rady miasta a tu ani widu ani słychu
Ciekawe dlaczego ?
Kto wie ?

Do - Bzdura na resorach do poniżej (2019-04-28 19:17:05)

Szkoły 1,3,5 działają i mają się dobrze, szkoła nr 4 została pokrzywdzona reformą PO. Tak mi przykro bidule:-( że to, w was uderzyło. Taką wiedzą to dysponuje raczej nauczyciel, a nie rodzic. Jak zakończyliście podręcznik w 7 miesięcy i trzy wam zostało, to co, brak wam oleju w głowie jak to zagospodarować? Są w szkołach nauczyciele kreatywnie którzy z tym raczej problemu nie mieli, ale to raczej Czwórki nie dotyczy.

"CZAS NA OSIEDLA " tak brzmiało hasło wyborcze ? (2019-04-28 14:27:29)

Wiceburmistrz nic ciekawego nie zaproponował dla Osiedla Różnówka. Frekwencja imponującą, ale zaliczyłbym to do biernych słuchaczy słabo zorientowanych w potrzebach osiedla. Różnówka to taka sypialnia Biłgoraja wraz z Biłgorajskimi slamsami. Może należałoby wybudować tam kilka bloków mieszkalnych zawsze to leprze miejsce niż zamojska przy Polskone. Szkoła miałaby więcej możliwości, bo zakładam, że rodziny też by tam zamieszkały.

Bzdura na resorach do poniżej (2019-04-28 14:17:35)

Faktem jest to że rząd PO stworzył bezmyślną testomanię.
W wyniku testomanii uczniowie klas szóstych na początku kwietnia pisali test, a wyniki tego testu służyły do oceny szkoły, która wyrażana była wymyślonych jednostkach tzw. staninach.
Bezmyślność i głupota tego pomysłu polegała na tym, że szkoły chcąc jak najlepiej wypaść zaczęły przygotowywać uczniów wyłącznie pod ten test.
Szkoła zamiast przekazywać wiedzę i uczyć dzieci czytania, pisania, liczenia, myślenia - trenowała dzieci w machinalnym rozwiązywaniu tego testu.
Wszystko dla tego by jak najlepiej wypaść w tym teście, bo im będzie lepszy wynik testu, tym wyższy stanin i tym niby wyższa ocena szkoły.
Inną głupotą z tym związaną był fakt, że w związku z tym, ze test ten odbywał się w pierwszych dniach kwietnia,to nauczyciele byli zmuszeni do realizacji materiału nauczania, całego podręcznika do tego czasu.
Inaczej mówiąc, coś czego uczniowie w klasie szóstej miały się uczyć przez cały rok (od września do czerwca), czyli w 10 miesięcy musiało być realizowane szybko i po łebkach by wyrobić się do czasu egzaminu w kwietniu czyli w 7 miesięcy.
Najciekawsze było jednak to co nauczyciele mieli robić z uczniami klasy szóstej już po napisaniu testu czyli cały kwiecień, maj i czerwiec bo podręczniki były zrealizowane w kwietniu.

rodzic (2019-04-28 10:55:34)

Co to za tłumaczenie, że rządy PO lub zarządzanie oświatą biłgorajską są przyczyną takiego stanu rzeczy? Absurd!!!! Proponowałbym zmienić politykę, szkoły i na poważnie wziąć się do pracy drogie grono pedagogiczne. Imprezy, Parafiady i takie tam, to żadna reklama szkoły, liczy się poziom nauczania i wyniki na egzaminach, a te są słabe!!! Niebawem Pani dyrektor będzie mogła się pochwalić wynikami z egzaminów ; -) czekamy.
Zacytuję Wojtka:
„Szkoła nr 4 zbiera co roku ledwo jedną klasę a bywa też tak, że nabór się nie odbywa, bo nikt do Czwórki nie chce prowadzić dzieci. Rodzice, mając Czwórkę pod nosem wolą wozić dzieci do odległych szkół”
Zmowa milczenia PO, biłgorajskiej oświaty i rodziców hahahahahahahahahahaha.

do Maria (2019-04-27 21:50:42)

Nie kandydował z osiedla Rożnówka, tylko z okręgu wyborczego obejmującego osiedla: Rożnówka, Nadstawna, Bagienna, Batorego i część śródmieścia.

(2019-04-27 20:54:37)

Panie Wojtku, problem SP nr 4 nie wynikał w żadnym stopniu z funkcjonowania dydaktycznego czwórki, czy działań jej pracowników.
Problem czwórki jako małej (czytaj normalnej osiedlowej szkoły) był wypadkową fatalnych działań rządu PO likwidujących małe szkoły co w połączeniu z fatalnym zarządzaniem biłgorajską oświatą dał taki skutek.Głupota, brak kompetencji albo sabotaż.

Wojtek (2019-04-27 12:40:41)

Czy ktoś może mi wyjaśnić kilka spraw dotyczących szkoły nr 4?

Skoro jest rejonizacja i co roku w obwodzie szkoły nr 4 jest około 100-140 dzieci przypisanych do szkoły to dlaczego rodzice wybierają inne placówki ?

Szkoła nr 4 zbiera co roku ledwo jedną klasę a bywa też tak, że nabór się nie odbywa, bo nikt do Czwórki nie chce prowadzić dzieci. Rodzice mając Czwórkę pod nosem wolą wozić dzieci do odległych szkół.

Czy rada osiedlowa powinna bronić placówki, czy mówiąc wprost Pani dyrektor powinna zadbać o standardy nauczania i solidną ofertę dla uczniów, która przekona rodziców do Szkoły o nadwątlonej reputacji?

Uwżam, że Pani dyrektor wraz z gronem pedagogicznym powinna wybronić placówkę a tymczasem jest słabo i w tej słabości, zamiast działać na rzecz szkoły to placówka rozpoczęła strajk, ale dzięki Bogu po krótkim czasie się opamiętali. Tak sobie myślę? Jak można mieć takie słabe wyniki w nauczaniu, rekrutacji i strajkować o podwyżkę 1000 zł ???

Rekrutacja z ambony kościelnej pokazuje jedynie zapaść szkoły i desperację Pani dyrektor. Sama wiara nie wystarczy coś trzeba robić, działać i być na świeczniku a nie pod korcem. Czwórka nie potrafi do siebie przekonać rodziców, mieszkańców, radnych, burmistrza itd. Może zasada nowej miotły jak to się stało w ZSZiO .

Maria (2019-04-27 11:37:20)

Nie widzę radnego Piskorskiego na tym spotkaniu a o ile pamiętam startował z ośedla Różnówka.

Maria (2019-04-27 11:33:59)

GRATULACJE GRATULACJE GRATULACJE (2019-04-27 10:49:00)

.:) (2019-04-27 10:28:51)

Tomaszu, znowy ci nie wyszło

No cóż (2019-04-26 23:47:03)

Lipo tam rządzi i dzieli

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

10. Exodus Młodych, tym razem w Górecku Kościelnym

10. Exodusem Młodych to ogólnopolskie spotkaniem młodzieży w Diecezji...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Zakończył się "Festiwal Kultur" (FOTO)

W Biłgoraju zakończył się tegoroczna siódma edycja "Festiwalu...

207 tys. zł na nowy samochód dla OSP Aleksandrów II

Ochotnicza Straż Pożarna z Aleksandrowa II otrzyma 207 tys. zł wsparcia...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia