Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W powiecie biłgorajskim będą wyniesione przejścia dla pieszych

Dodał: red Data: 2021-08-23 16:30:41 (czytane: 3578)

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, starosta biłgorajski podpisał z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką umowy na budowę czterech wyniesionych przejść dla pieszych. Dwa z nich powstaną w Biłgoraju na ulicy Nadstawnej, kolejne w gminie Tereszpol i gminie Tarnogród. Kwota dofinansowania to blisko 540 tys. zł.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Cały czas stawiamy na bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego. Obok inwestycji w drogi oraz autorskiego programu chodnikowego, który realizujemy kolejne inwestycje. Wyniesione przejścia dla pieszych trzech gminach naszego powiatu realizowane są przy wsparciu środków zewnętrznych - mówi starosta Andrzej Szarlip.

Przejście Nr 1 - Wola Różaniecka
Zadanie obejmuje przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych w km 2+101 na drodze powiatowej o bardzo dużym natężeniu ruchu. Będzie to przejście tzw. szkolne. Ciąg drogowy stanowi skrót pomiędzy dwiema drogami wojewódzkimi (DW 835 i DW 863). Obecnie przejście jest zlokalizowane na przeciwko wyjścia ze szkoły podstawowej. Posiada standardowe oznakowanie. Występuje duże ryzyko zagrożeń wypadkami drogowymi z udziałem pieszych. Jest to przejście szkolne, które wymaga dodatkowego wyposażenia. W obszarze oddziaływania przejścia znajduje się szkoła podstawowa i boisko szkolne , biblioteka publiczna, remiza strażacka oraz sklep spożywczy. Jest to obszar zabudowany. Zaplanowane jest dostosowanie istniejącego chodnika do wymaganych parametrów oraz wykonanie bezpiecznego dojścia do furtki i bramy szkolnej, wykonanie nowej nawierzchni na długości 50 mb.

wyniesione_przejscia.jpg

Przejście Nr 2 - ul. Nadstawna
Zadanie dotyczy przebudowy istniejącego przejścia dla pieszych w km 0+268 na ulicy miejskiej położonej w centrum miasta Biłgoraja. Ulica posiada bardzo duże natężenie ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego (głównie samochody osobowe). Obecnie przejście posiada standardowe oznakowanie. Występuje duże ryzyko zagrożenia wypadkami drogowymi w związku z brakiem przestrzegania przez kierowców znaków ograniczających prędkość. Zaprojektowano przejście wyniesione, które w zdecydowany sposób spowolni ruch samochodowy i pozwoli na bezpieczne przekraczanie jezdni. Poprzez przejście odbywa się ruch pieszych do bardzo dużego osiedla wielorodzinnego, szkoły i licznych obiektów usługowych.

Przejście Nr 3 - ul. Nadstawna

Zadanie dotyczy przebudowy istniejącego przejścia dla pieszych w km 0+480 na ulicy miejskiej położonej w centrum miasta Biłgoraja. Ulica posiada bardzo duże natężenie ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego (głównie samochody osobowe). Obecnie przejście posiada standardowe oznakowanie. Występuje duże ryzyko zagrożenia wypadkami drogowymi w związku z brakiem przestrzegania przez kierowców znaków ograniczających prędkość. Zaprojektowano przejście wyniesione, które w zdecydowany sposób spowolni ruch samochodowy i pozwoli na bezpieczne przekraczanie jezdni. Poprzez przejście odbywa się ruch pieszych do bardzo dużego osiedla wielorodzinnego, szkoły i licznych obiektów usługowych. W zakresie robót budowlanych wykonane będą: dostosowanie chodnika, przebudowa zatoki parkingowej, nowa nawierzchnia 44 mb, wyniesione przejście, odwodnienie przejścia, regulacja kratek ściekowych.

dofinansowanie_wyniesione_przejscia.jpg

Przejście Nr 4 - Tereszpol - Zaorenda
Bezpieczne przejście dla pieszych w okolicach kościoła i urzędu gminy w m. Tereszpol - Zaorenda. Duży parking znajduje się po przeciwnej stronie drogi w stosunku do lokalizacji kościoła. Stąd też występuje konieczność przekraczania jezdni przez wszystkich parkujących na parkingu, idących do urzędu gminy i kościoła.

Władze powiatu biłgorajskiego złożyły także wniosek do tzw. naboru uzupełniającego, na piąte przejście wyniesione dla pieszych. Ma ono - po otrzymaniu dofinansowania - powstać na drodze powiatowej Luchów Górny - Brzyska Wola, w miejscowości Luchów Dolny.

/bilgorajski.pl/

Reklama.

Tagi: wyniesione przejścia dla pieszych   powiat biłgorajski   dofinansowanie   bezpieczeńśtwo pieszych

Zobacz także

Wysoki mandat za nieustąpienie pierwszeństwa

Dodane: 2022-01-21 10:33 - Komentarze  (7)  czytane (826)

TAGI: wysoki mandat, policja biłgoraj, nieustąpienie pierwszeństwa, gmina turobinKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.117.125

wyniesione przejście (2021-08-24 20:00:46)

wyniesione przejście nie posiada żadnych barier architektonicznych dla pieszych, jest w poziomie chodnika , ma 4 metry szerokości , osoby starsze będą mogły spokojnie przechodzić w swoim tempie, a nie jak do tej pory uciekać przed śpieszacymi się kierowcami.
Niewielką niedogodność ma kierowca , który musi przed przejściem zwolnić

(2021-08-24 13:19:02)

Wkrótce będzie obowiązywać kara 30 tys. zł dla antyszczepionkowców rozsiewających szkodliwą negację koronawirusa.

(2021-08-24 13:18:23)

Wkrótce będzie obowiązywać kara 30 tys. zł dla antyszczepionkowców rozsiewających szkodliwą negację koronawirusa.

(2021-08-24 13:06:44)

Brawo pani Górniak! Zwalczajmy covidowy bandytyzm i debilizm.Oczywiście w żydo-mediach tytuł jest inny: „Edyta Górniak szokuje za kulisami Wakacyjnej trasy Dwójki.”

Podczas Wakacyjnej trasy Dwójki Edyta Górniak zrobiła coś, co może być rozpatrywane w kategorii skandalu! Za kulisami koncertu TVP przyłapano ją na zrywaniu nakazu noszenia maseczek. –

Na tle celebryckich „artystów”, którzy za kasę użyczają własnej gęby do wspierania covidowego, szczepionkowego, terroryzmu i debilizmów rządzącej, reżimowej, bandy wszelkiej maści syjonistów, którzy lekceważąc etykę i moralność lekceważą jednocześnie społeczeństwo, które ich utrzymuje, pani Górniak wyróżnia się wyjątkowo pozytywnie. Nie ulega politycznej poprawności, nie ulega totalnej propagandzie powszechnych, antypolskich żydo-mediów, nie poddaje się syjonistycznemu terrorowi. To przykre, że pośród artystów ludzi myślących i politycznie uczciwych jest tak niewielu.

Dariusz Kosiur

(2021-08-24 11:57:13)

pisowcy jak wymyślą to wymyślą,Jak będą przechodzić ludzie starsi?A niech siedzą w domu- wybory dopiero za rok albo dwa lata.

(2021-08-24 10:22:19)

czuję że wyniesione to będą przy tej inwestycji ale duże pieniądze na "lewo"

slawa (2021-08-23 23:12:48)

CZTERY planuja a przejsc jest kilkaset i naglasniaja i osmieszaja sie,taki ten pis ,taki jest on,

stop piratom (2021-08-23 21:54:12)

przejścia w Woli Różanieckiej i Tereszpolu nie będą wyniesione , tylko na Nadstawnej

policja nie będzie musiala karac za prędkośc (2021-08-23 21:45:18)

a dzieci będą bezpiecznie przechodzić

pfffff (2021-08-23 21:29:28)

tylko śmieszny mógł coś takiego wymyśleć....

przejścia z całą infrastrukturą (2021-08-23 19:17:22)

wymieniona nawierzchnia bitumiczna , wyniesione przejścia , dostosowane z obydwu stron chodniki o wymaganej przepisami prawa szerokości, specjalne oświetlenie , oznakowanie , specjalna na hamowanie struktura nawierzchni, znaki aktywne z czujnikami , niestety takie rozwiązania kosztują - oby dobrze służyły dla bezpieczeństwa pieszych

Andrzej (2021-08-23 18:48:30)

$ przejścia - średnio 5 m każde - to daje 20 m. dzieląc 560 tys. przez 20 - wychodzi 28 000 zł za metr bieżący przejścia - czyli 28 mln zł za kilometr - TO CHYBA CENA JAK ZA AUTOSTRADĘ !!!!!!!!!!!!!!

tak (2021-08-23 17:16:35)

Coś co dla jednych jest podłogą dla innych jest sufitem.

(2021-08-23 17:16:03)

Jest takie na ul Korczaka rewelacja nie pogonisz

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia