Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Obszy zapłonęły ognie niepodległości (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-10 21:39:15 (czytane: 1276)

Mieszkańcy Gminy Obszy świętowanie 11 listopada rozpoczęli juz dziś. Narodowe Święto Niepodległości rozpoczęło się od rozpalenia ogni niepodległości. Uroczystość odbyła się na placu przy kościele parafialnym. ogień rozpalił m. in. Wójt Gminy Andrzej Placek.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWójt nie krył swojego wzruszenia i dumy z wolnej i niepodległej Polski: -Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i wciąż mam w pamięci to, ile pokoleń Polaków walczyło o niepodległość naszego kraju, ile to wymagało poświęceń, aby dojść do tej upragnionej wolności. Dziś rozpoczynając świętowanie tej pamiętnej daty chcemy przypomnieć i podziękować tym wszystkim, którzy nie szczędzili trudu i krwi w ofierze dla Ojczyzny.

ognie_niepoldleglosci_obsza_1.JPG

Jednym ze współorganizatorów wydarzenia zainspirowanego przez Wojewodę Lubelskiego było Nadleśnictwo Józefów. Wkład leśników w proces odzyskiwania niepodległości i kształtowania się wolnego i suwerennego bytu państwowego przypomniał nadleśniczy Stanisław Nawrocki. Po rozpaleniu ogniska i odśpiewaniu Hymnu Narodowego została odczytana Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a następnie z programem artystycznym wystąpili uczniowie z Gimnazjum w Obszy.

Reklama.

-Jeżeli naród nie ma korzeni, to nie ma szansy przetrwania. Dlatego tak ważne są dla nas pieśni patriotyczne tworzone w czasach kiedy Polska się odradzała, kiedy język polski był zakazany, a polska kultura zwalczana. Mimo to Polacy nigdy nie zapomnieli o tym skąd się wywodzą i co stanowi o sile polskości. Dzięki temu przetrwaliśmy dziejowe zawieruchy i odbudowaliśmy się po latach niewoli. Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie przy ognisku pieśni patriotycznych - podkreśla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, Bożena Bednarczuk.

ognie_niepoldleglosci_obsza_2.JPG

Jutrzejsze uroczystości rozpoczną się akademią okolicznościową przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Obszy. Poprzedzi ona Mszę świętą sprawowana w samo południe w parafialnym kościele w Obszy. Bezpośrednio po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 43

Tagi: gmina obsza   100-lecie inepodległości   ognie niepodległości   narodowe święto niepodległości

Zobacz także

„Malowane poezją” i inne wydarzenia czytelnicze w Aleksandrowie

Dodane: 2019-05-24 10:28 - Komentarze  (0)  czytane (70)

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, gmina aleksandrów, malowane poezją, tydzień bibliotekKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.0.181

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

76. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Mieszkańcy Gminy Łukowa i Powiatu Biłgorajskiego uczcili ofiary...

Rozebrano pomnik Józefa Dechnika

Dzisiaj przystąpiono do rozbiórki pomnika Józefa Dechnika, który...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Siatkówka, kiermasz i otwarte serca dla Kubusia Pawęzki (FOTO)

W Biłgoraju odbył się turniej "siatkówki" połączony z piknikiem...

Ogłoszenia