Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'W nich są same witaminy' - niezwykłe wydarzenie w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-10-10 08:43:18 (czytane: 1320)

Warzywa i owoce na piramidzie żywienia zajmują drugie miejsce zaraz po produktach zbożowych. Są one skarbnicą wielu składników odżywczych, dzięki którym zapobiegają chorobom cywilizacyjnym, chronią przed nowotworami i wpływają na podniesienie odporności.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZe względu na ogromne korzyści wynikające ze spożywania warzyw i owoców należy je dodawać do każdego posiłku, gdyż świeże warzywa i owoce są źródłem wielu witamin, które trudno dostarczyć organizmowi w inny sposób. Warzywa i owoce są niskokaloryczne. Wartość energetyczna 100 gram warzyw to średnio 10 - 40 kcal. Warzywa zawierają dużo wody i mało węglowodanów, przez co nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi i nie powodują nagłych napadów głodu. Kolejną ich zaletą jest to bogactwo zawartych w nich składników mineralnych, które pozwalają uniknąć niedoborów pokarmowych.

przedszkole_miejskie_tarnogrod.JPG

Jedzenie owoców i warzyw ma wiele zalet, dlatego w październiku, w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie swoje święto miały owoce i warzywa. Odbyła się bowiem jesienna impreza przygotowana przez Elżbietę Wancisiewicz i Marię Serek. Uroczystość pod hasłem "W nich są same witaminy" promowała zdrowe odżywianie, jedzenie warzyw i owoców szczególnie wśród najmłodszych. W programie nie zabrakło teatrzyku, pt. "Owoce i warzywa" w wykonaniu przedszkolaków z grupy II, zabaw przy piosence, quizów, prelekcji o ekologicznej żywności przygotowanej przez Tomasza Obszańskiego z Ekologicznego Gospodarstwa Ogrodniczego "Barwy zdrowia", degustacji soków i niesamowitych, owocowych stworków przygotowanych przez rodziców.

Reklama.

Imprezie towarzyszyła wizyta zagranicznych gości z projektu Erasmus+ na czele z jej koordynatorką Veronique Crayon Rivoalen, Burmistrza Tarnogrodu Eugeniusza Stróża, przewodniczącego Rady Rodziców Dariusza Dołomisiewicza oraz dzieci ze szkoły podstawowej.

/red./

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: miejskie przedszkole w tarnogrodzie   gmina tarnogród   w nich są same witami   oświata biłgoraj

Zobacz także

'Różnorodność nas uskrzydla!'

Dodane: 2018-09-22 14:19 - Komentarze  (1)  czytane (210)

TAGI: fundacja pomocy dzieciom krzyk w biłgoraju, różnorodnośc nas uskrzydla, młodzież szkolna, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia