Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'W mojej ocenie wniosek ten jest efektem pewnego kryzysu w klubie radnych PSL'

Dodał: red Data: 2016-01-28 21:14:00 (czytane: 3593)

Kwestię wniosku o odwołanie Starosty Biłgorajskiego na sesji rady Powiatu wywołał radny Henryk Paska, apelował, by wniosek został przedstawiony radnym przez Przewodniczącego Rady Powiatu. -Ja dziś nie będę tego wniosku przedstawiał na forum Rady - usłyszał w odpowiedzi od Przewodniczącego Rady Powiatu.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-W mojej ocenie wniosek ten jest efektem pewnego kryzysu w klubie radnych PSL, który spowodowany jest nie złą oceną pracy Starosty Mariana Tokarskiego, czy Zarządu ale realizacją pewnych uzgodnień jakie zostały poczynione w roku ubiegłym między radnymi Klubu PSL. Ten kryzys w naszym Klubie rozlał się na forum Rady Powiatu i jego konsekwencją jest wniosek o odwołanie Starosty. W mojej ocenie będzie rozwiązanie na forum Rady będzie rozwiązaniem siłowym, które podzieli Radę - uważa Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu.

prezydium_rady_powiatu.JPG
Prezydium Rady Powiatu: w środku Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu


Podkreślał, że zależy mu na tym by zgodnie pracować dla dobra mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego. Poinformował, że Krzysztof Hetman podjął się próby rozwiązania polubownego kryzysu w Klubie Radnych PSL. -Na spotkaniu, które odbyło się w minioną sobotę padła propozycja byśmy dali sobie kilka dni na rozwiązanie tego problemu Musimy jao PSL rozwiązać ten krysy. Ja dziś nie będę tego wniosku przedstawiał na forum Rady nine zaczniemy nad nim procedować, myślę, że nic się nie stanie jeśli jeszcze tydzień damy sobie czasu by ten kryzys polubownie zażegnać. Jeżeli w ciągu kilku najbliższych dni nie uda nam się tego polubownie załatwić, w krótkim czasie zwołam sesję i ten wniosek zostanie przedstawiony - poinformował Przewodniczący Rady Powiatu.

Reklama.

Radny Henryk Paska podkreślał, że nie interesują go wewnętrzne sprawy Klubu Radnych PSL. -Chodzi o sprawy formalne, jeśli wpłynął dokument powinien mu być nadany bieg, niezależnie od tego co się przewodniczącemu wydaje. Ten wniosek dzisiaj na sesji powinien być odczytany. Nie rozumiem czemu ten temat jest odwlekany. Ta procedura powinna być dopełniona niezwłocznie. Jeśli przewodniczący nie odczyta tego wniosku dzisiaj, to w imieniu radnych Klubu PiS twierdzę, że zwołamy sesję w trybie pilnym, jeśli to nie podejmiemy kroki w kierunku łamania prawa przez Przewodniczącego Rady Powiatu. Zwracam się więc z prośbą ponowną by wniosek dziś odczytać - podkosił Paska.

Przewodniczący podtrzymał swe stanowisko, że wniosku na sesji styczniowej nie odczyta, argumentując, że nigdzie nie jest sprecyzowane co nie jest nigdzie napisane w jakim czasie od dnia wpłynięcia Przewodniczący wniosek ma przedstawić na forum Rady. -Nie ma w tym żadnego interesu, żeby problem powstały w Klubie PSL wywlekać na forum rady, jeśli jest możliwość rozwiązania go polubownego tam gdzie powstał. Wniosek nie zostanie dziś przedstawiony na sesji, takie jest moje stanowisko - poinformował Paterak. Wniosek nie został przedstawiony.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: przewodnicząy rady powiatu w biłgoraju   wniosek o odwołanie starosty   rada powiatu   kazimierz paterak

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.188.89

L (2016-01-31 14:44:37)

Kiedy Paska i Borowiec zostaną wyrzuceni z klubu i PiS za wstrzymanie się przy budżecie?

(2016-01-31 10:13:47)

jak facet chce zmienić starostę jak nie ma jedności w swoim klubie i to przez samego siebie... ? warto myśleć tym bardziej że wiek do tego obliguje

(2016-01-30 17:32:09)

w imieniu henka i jozka co słowa powiedzieć nie potrafią

(2016-01-30 09:37:38)

bliski lewicy jest niejaki luko co rozwala prawice ale osiadzie gdzie jego miejsce

Wyborca (2016-01-30 08:19:06)

Powiaty należy rozwiązać a ZSL-PSL-owców- bywszych szpicli i kolaborantów- zesłać do obozów resocjalizacyjnych w Bieszczady. W Sejmie występuje ich prowodyr Kosiniak- Kamysz i on mówi, ze reprezentuje rolników. Koń by się uśmiał ! Ojciec krakowski lekarz zbratany z Waldusiem Pawlakiem. To Drewniany Pawlak na prośbę swego kumpla zrobił z synalka ,,rolnika" Już za swojego pierwszego premierowania Pawlak chciał go zrobić ministrem zdrowia ale w czasie przesłuchania w Komisji zdrowia Kosiniak- Kamyszek na pytanie -kto mianuje dyrektora NFZ odpowiedział, że premier. Na inne pytania też się zbłaźnił. To jak ZSL-PSL wszedł w koalicję z Platformą Oszustów to Pawlak zrobił go ministrem Pracy. Ten konował którego biedny ojczulek-lekarz wysłał na studia lekarskie do Atlanty w USA jest teraz pierwszym ,,rolnikiem " w Rzeczpospolitej !!! Krowy od konia nie odróżnia a na trawę mówi, że to pszenica !!! Teraz ma pretensję , że unijna flaga została wyprowadzona z konferencji rządowych. I dobrze, że została wyprowadzona. Unia i jej polscy volksdeutche już dość nas okradła .

Wyborca (2016-01-29 23:55:31)

Furlepa jako bliska osoba Palikota, to w czyim imieniu się wypowiadał ???

(2016-01-29 20:21:50)

łukaniu nic juz nie znaczysz sądy cie wyprostują :)

do - koallicji (2016-01-29 18:48:04)

Nie dopuście do rządów w starostwie pisiorów. Już tam kiedyś byli i oddali m.in. szpital Arionowi. Jak wygląda leczenie w tej biłgorajskiej klinice to chyba wiecie. Jak popatrzę co robią w Sejmie o 2 czy 3 nad ranem to mnie to poraża. Ludzie otwórzcie oczy.

właśnie (2016-01-29 17:44:47)

w Starostwie i komorkach podległych pracuje nawet po 3 osoby z jednej rodziny, sprawdziłem nazwiska , to ciekawe !!!!!, to przeanalizować i sprawdzić

Jarek (2016-01-29 17:06:51)

Powiaty nie mają racji bytu. Urzędy sztucznie stworzone dla posad - z punktu widzenia obywatela jest to potężne marnowanie pieniędzy z podatków. Pomyślcie o tym bez emocji

Furlepa (2016-01-29 14:50:29)

to niedojrzały emocjonalnie dupek

> (2016-01-29 13:20:46)

Dobrze przedstawił temat Radny Paska. Przewodniczący Paterak powinien przedstawić dzisiaj wniosek, złożony w ubiegłym roku tj; 31 grudnia - czy może pozostały nawyki z czasów komuny przewodniczącemu.

Łukasz Boro (2016-01-29 12:51:31)

Paska i Borowiec podpisują się i składają wniosek o odwołanie starosty a tutaj wstrzymują się od głosu , czy te działania paski i borowca są logiczne

Ryszard (2016-01-29 11:40:50)

Natychmiast usunąć Paske i Borowca z PiS. W sejmie PSL głosuje przeciw budżetowi a oni tu wstrzymują się. Dość takiego PiS u nas.

Jan (2016-01-29 10:18:14)

Paterak- popychadło ZSL-PSL-owskie. Jak zechce to wniosek odczyta ,jak nie zechce to przedstawienia wniosku nie będzie ! Co to jest ja się pytam, czy ten łapserdak myśli , że on jest jakiś lokalnym Kadafim czy Husajnem? Uważaj bo skończysz jak oni, jak się naród wnerwi. PSL-owska klika swołoczy, najpierw wybrali Tokarskiego bo ich prosił, że niby tylko do emerytury i oni go wybrali , teraz ustąpić nie chce .A kiedy to PSL-owiec samowolnie odszedł od koryta? Ich trzeba siłą albo św. Piotr od koryta tylko może ich odsunąć.

Olszoowka (2016-01-29 09:56:50)

Szeliga to kłamca

(2016-01-29 08:31:57)

Heniek Paska to dobry i aktywny radny, mysle ze slusznie razem z Borowcem sie wstrzymali, bo skoro w tamtym roku byli za to tak od razu byc przeciw to jakos tak.... A tych czterech przeciw, no nie wiem?

BO (2016-01-29 08:10:35)

Bo to Piotr Szeliga powinien byc starostą!!! Ma silne poparcie Olszówki i Koziny i moga coś razem załatwic dla naszego regionu! Wystarczy zobaczyc jak bardzo Poseł Olszówka jest aktywny ile juz wódki w naszych sprawach wypił!! I to jest nasz chłopak!!!

(2016-01-29 07:58:27)

panowie zróbcie audyt w starostwie i gminie ,nie będzie trzeba nikogo odwoływać

(2016-01-29 00:16:23)

radny paska czasami tak gada że nie wie do czego zmierza, lider PISu to to nie jest, nikt poważnie człowieka nie traktuje

> (2016-01-28 23:52:58)

Dobrze przedstawił temat Radny Paska. Przewodniczący Paterak powinien przedstawić dzisiaj wniosek, złożony w ubiegłym roku tj; 31 grudnia - czy może pozostały nawyki z czasów komuny przewodniczącemu.

Wyborca PiS (2016-01-28 23:30:04)

Paska i Olszówka radni PiS wstrzymali się w głosowaniu nad budżetem. Czas na porządki w PiS. Wyrzucić i to szybko!

(2016-01-28 22:45:53)

Kozina przestań Pisać głopoty na polecenie Szeligi i Olszówki

NIC DODAĆ (2016-01-28 22:31:13)

TYLE JEST WARTE SŁOWO PESELOWCA.

CzAd (2016-01-28 22:13:32)

Nalezalo dzisiaj postawic P(Z)SL pod sciana, zglaszajac wniosek o rozszerzenie programu Sesji Rady Powiatu o ten konkretny punkt "Glosowanie wniosku o odwolanie Starosty Bilgorajskiego". Wynik tego glosowania pokazalby, czy "zbuntowanym" dzialaczom P(Z)SL zalezy na rzeczywistych zmianach, czy tez prowadza wewnetrzna P(Z)SL - owska gre majac nadzieje na uzyskanie korzysci, wzmocnienie pozycji etc.
Naocznie przekonalibysmy sie czy zlozone przez nich podpisy pod wnioskiem o odwolanie Starosty, to ich rzeczywistych wola I traktuja swoja sluzbe I mieszkancow powaznie, czy tez byly to podpisy, ktore mozna "wycofac" na zadanie/prosbe partyjnego bonza.
Przypominam, Pan Hetman "na tym etapie nie widzi zadnej mozliwosci wspolpracy Z PIS".
Z naciskiem na "na tym etapie..." W przyszlosci? To zalezy jakie korzysci, stanowiska, stolki PIS zaproponuje dzialaczom P(Z)SL.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wskazówki przy zakupie pralki

Chcesz kupić pralkę i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić szczególną...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia