Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W międzynarodowym towarzystwie

Dodał: red Data: 2017-05-17 12:57:16 (czytane: 1023)

Już po raz drugi LO im. ONZ w Biłgoraju odwiedzili uczniowie i nauczyciele z dwujęzycznego Gimnazjum Geo Milev w Burgas. Grupa 23 uczniów wraz z opiekunami spędziła w Polsce sześć dni, podczas których zwiedziła wiele ciekawych miejsc w Krakowie, Rzeszowie, Sandomierzu i Biłgoraju oraz uczestniczyła w wycieczce do Lwowa.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW Krakowie goście z Bułgarii spacerowali po Starym Mieście, obejrzeli zachwycający Ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim, a także odwiedzili Fabrykę Schindlera - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Duże zainteresowanie wzbudziła Trasa Podziemna w Rzeszowie, jak również liczne zabytki Sandomierza: bazylika katedralna, kościół pw. św. Jakuba, klasztor oo. Dominikanów, Rynek Starego Miasta oraz Dom Długosza. Goście z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali polskie zabytki, o których wcześniej słyszeli od swoich opiekunów.

wymiana_polsko_bulgarska.jpg


Bardzo dużą atrakcją okazała się wycieczka do Lwowa. Mimo długiego czasu oczekiwania na granicy, uczestnicy byli pod wrażeniem architektury i atmosfery tego miasta. Czas przyjemnie mijał nie tylko na zwiedzaniu, lecz również delektowaniu się słodyczami w fabryce czekolady. W Biłgoraju goście zwiedzili Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, w którym podziwiali wystawę prac słynnego artysty Stefana Knappa, wystawę zabawek oraz zdjęcia przedstawiające dawny Biłgoraj.

Reklama.

Poza atrakcjami turystycznymi uczniowie z Bułgarii wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, obejrzeli film o Polsce, a także integrowali się podczas wspólnie spędzonego czasu. Tak zwany „Dzień w rodzinach” był niepowtarzalną okazją do poznania naszej kultury oraz zwyczajów panujących w polskich domach rodzinnych.

Podczas kolejnej już wymiany polsko - bułgarskiej młodzież doskonaliła umiejętności językowe, wymieniała doświadczenia, a także nawiązywała nowe przyjaźnie. Wizyta uczniów LO im. ONZ w Burgas została zaplanowana na czerwiec 2017 roku. Koordynatorem wymiany jest Maria Kanty, którą wspierali nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego.

/ZSO/

Tagi: wymiana uczniowska   wymiana polsko - bułgarska   lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

'Jestem Europejczykiem'. Podsumowanie projektu w ZSZiO

Dodane: 2018-06-20 14:40 - Komentarze  (0)  czytane (168)

TAGI: jestem europejczykiem, zszio biłgoraj, oświata biłgoraj, praktyki i staże zagraniczneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.235.183

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia