Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W międzynarodowym towarzystwie

Dodał: red Data: 2017-05-17 12:57:16 (czytane: 615)

Już po raz drugi LO im. ONZ w Biłgoraju odwiedzili uczniowie i nauczyciele z dwujęzycznego Gimnazjum Geo Milev w Burgas. Grupa 23 uczniów wraz z opiekunami spędziła w Polsce sześć dni, podczas których zwiedziła wiele ciekawych miejsc w Krakowie, Rzeszowie, Sandomierzu i Biłgoraju oraz uczestniczyła w wycieczce do Lwowa.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Gabinet Psychologiczny mgr Lidia Przybylska
,psycholog, psychologia, uzależnienia, Lidia Przybylska, kryzysy, leczenie zaburzeń depresyjnych, badanie osób ubiegających się o broń, opiniowanie psychologiczne Biłgoraj, bilgoraj, badanie na broń, badania broń,

ul. Poprzeczna 16/4. 23-400, BiłgorajW Krakowie goście z Bułgarii spacerowali po Starym Mieście, obejrzeli zachwycający Ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim, a także odwiedzili Fabrykę Schindlera - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Duże zainteresowanie wzbudziła Trasa Podziemna w Rzeszowie, jak również liczne zabytki Sandomierza: bazylika katedralna, kościół pw. św. Jakuba, klasztor oo. Dominikanów, Rynek Starego Miasta oraz Dom Długosza. Goście z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali polskie zabytki, o których wcześniej słyszeli od swoich opiekunów.

wymiana_polsko_bulgarska.jpg


Bardzo dużą atrakcją okazała się wycieczka do Lwowa. Mimo długiego czasu oczekiwania na granicy, uczestnicy byli pod wrażeniem architektury i atmosfery tego miasta. Czas przyjemnie mijał nie tylko na zwiedzaniu, lecz również delektowaniu się słodyczami w fabryce czekolady. W Biłgoraju goście zwiedzili Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, w którym podziwiali wystawę prac słynnego artysty Stefana Knappa, wystawę zabawek oraz zdjęcia przedstawiające dawny Biłgoraj.

Reklama.

Poza atrakcjami turystycznymi uczniowie z Bułgarii wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, obejrzeli film o Polsce, a także integrowali się podczas wspólnie spędzonego czasu. Tak zwany „Dzień w rodzinach” był niepowtarzalną okazją do poznania naszej kultury oraz zwyczajów panujących w polskich domach rodzinnych.

Podczas kolejnej już wymiany polsko - bułgarskiej młodzież doskonaliła umiejętności językowe, wymieniała doświadczenia, a także nawiązywała nowe przyjaźnie. Wizyta uczniów LO im. ONZ w Burgas została zaplanowana na czerwiec 2017 roku. Koordynatorem wymiany jest Maria Kanty, którą wspierali nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego.

/ZSO/

Tagi: wymiana uczniowska   wymiana polsko - bułgarska   lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Tajemnice fotografii

Dodane: 2017-05-26 14:29 - Komentarze  (1)  czytane (581)

TAGI: tajemnice fotografii, zszio biłgoraj, technik organizacji reklamy, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.5.186

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Bal studniówkowy w LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Tegoroczni maturzyści z LO im. ONZ w Biłgoraju 14 stycznia br. bawili się na balu studniówkowym. Tradycyjnie zgromadzili się w swojej szkole, aby tu przeżyć studniówkę. Był polonez, życzenia od wychowawców, dyrekcji i rodziców. Od uczniów popłynęły słowa wdzięczności dla nauczycieli i rodziców za trud wychowania i wykształcenia. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia