Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W międzynarodowym towarzystwie

Dodał: red Data: 2017-05-17 12:57:16 (czytane: 749)

Już po raz drugi LO im. ONZ w Biłgoraju odwiedzili uczniowie i nauczyciele z dwujęzycznego Gimnazjum Geo Milev w Burgas. Grupa 23 uczniów wraz z opiekunami spędziła w Polsce sześć dni, podczas których zwiedziła wiele ciekawych miejsc w Krakowie, Rzeszowie, Sandomierzu i Biłgoraju oraz uczestniczyła w wycieczce do Lwowa.

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD
www.czimad.pl,bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, zwrot podatku za pracę za granicą, ubezpieczenia, tłumaczenia

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW Krakowie goście z Bułgarii spacerowali po Starym Mieście, obejrzeli zachwycający Ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim, a także odwiedzili Fabrykę Schindlera - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Duże zainteresowanie wzbudziła Trasa Podziemna w Rzeszowie, jak również liczne zabytki Sandomierza: bazylika katedralna, kościół pw. św. Jakuba, klasztor oo. Dominikanów, Rynek Starego Miasta oraz Dom Długosza. Goście z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali polskie zabytki, o których wcześniej słyszeli od swoich opiekunów.

wymiana_polsko_bulgarska.jpg


Bardzo dużą atrakcją okazała się wycieczka do Lwowa. Mimo długiego czasu oczekiwania na granicy, uczestnicy byli pod wrażeniem architektury i atmosfery tego miasta. Czas przyjemnie mijał nie tylko na zwiedzaniu, lecz również delektowaniu się słodyczami w fabryce czekolady. W Biłgoraju goście zwiedzili Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, w którym podziwiali wystawę prac słynnego artysty Stefana Knappa, wystawę zabawek oraz zdjęcia przedstawiające dawny Biłgoraj.

Reklama.

Poza atrakcjami turystycznymi uczniowie z Bułgarii wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, obejrzeli film o Polsce, a także integrowali się podczas wspólnie spędzonego czasu. Tak zwany „Dzień w rodzinach” był niepowtarzalną okazją do poznania naszej kultury oraz zwyczajów panujących w polskich domach rodzinnych.

Podczas kolejnej już wymiany polsko - bułgarskiej młodzież doskonaliła umiejętności językowe, wymieniała doświadczenia, a także nawiązywała nowe przyjaźnie. Wizyta uczniów LO im. ONZ w Burgas została zaplanowana na czerwiec 2017 roku. Koordynatorem wymiany jest Maria Kanty, którą wspierali nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego.

/ZSO/

Tagi: wymiana uczniowska   wymiana polsko - bułgarska   lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Prezentacja 'Rowerowej Klasy' przed Sejmową Komisją Sportu i Turystyki podczas Bike - Expo 2017 (FOTO)

Dodane: 2017-09-23 15:24 - Komentarze  (6)  czytane (338)

TAGI: bike - expo 2017, rowerowa klasa, mirosław późniak, program rowerowa klasa rcez biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.54.120

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

2x80 km na 80-lecie szkoły (FOTO)

Trzydniowym rajdem rowerowy uczniowie i nauczyciele LO im. ONZ postanowili uczcić jubileusz 80-lecia placówki, który przypada w roku kalendarzowym 2017. Na rajd z Biłgoraja do Sandomierza i z powrotem ruszyło 30 uczniów wraz z opiekunami. Podczas rajdu przewidziano cały dzień na zwiedzanie Sandomierza i okolic. więcej»

Wyniki egzaminu maturalnego w ZSBiO pozytywnie zaskoczyły

Z nieoficjalnych informacji wynika, że biłgorajska "Budowlanka" będzie mogła poszczycić się nawet 100% zdawalnością tegorocznej matury. Na chwilę obecna wyniki młodzieży ZSBiO są zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa czy wojewódzka. A ci, którym potknęła się w maju noga mają szansę na poprawce. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia