Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Łukowej pobili rekord (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-08-05 18:44:40 (czytane: 1517)

Przeprowadzona dziś w Łukowej akcja pobory krwi, była 45, w historii tamtejszego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Dziś także padł rekord. Przez minione 11 lat posługi na rzecz chorych i potrzebujących, zebrano ponad 1 500 litrów krwi.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajMimo upałów i prac polowych, chęć oddania krwi zadeklarowało 97 osób. Ostatecznie po wstępnych badaniach, pobrano krew od 78 dawców. Łącznie w akcjach organizowanych w Gminie łukowa, oddano ponad 1500 litrów krwi. Tę 1 500 "kropelkę" bezcennego płynu oddała Halina Kozyra. Łukowskim krwiodawcom udało się także już w tym roku oddać 100 litrów krwi na 100 lecie niepodległości Polski. Tutaj bezcenna okazała się pomoc i honorowe krwiodawstwo pani Agnieszki Solak.

krwiodawcy_lukowa.JPG

-W naszych akcjach udział biorą całe rodziny. krew oddaje żona i mąż, więc rodzice biorą ze sobą dzieci. To dobry przykład i wychowywanie młodego pokolenia w duchu ofiarności i bezinteresownej pomocy bliźnim. Nawet jak ktoś ma jakiś wyjazd to stara się oddać krew z samego rana, lub wrócić przed końcem akcji. na naszych krwiodawców można liczyć - zaznacza prezes HDK im. ks. marka Sobiłło przy OSP w Łukowej, Robert Chmiel.

Reklama.

-To jest niesamowite wydarzenie, 1 500 litrów krwi oddanej i 100 litrów w tym roku. To jest piękna rzecz i godna pokazania, to ewenement na skalę kraju. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy podejmują ten trud, począwszy od organizatorów z Klubu Honorowych Dawców Krwi, honorowym dawcom krwi i osobom, które oddali krew po raz pierwszy - podkreśla dyrektor RCKiK w Lublinie, Elżbieta Puacz.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 48

Tagi: gmina łukowa   honorowi dawcy krwi   pobór krwi   1500 litrów krwi

Zobacz także

Konferencja metodyczna policealnych szkół medycznych (FOTO)

Dodane: 2018-12-05 15:21 - Komentarze  (0)  czytane (555)

TAGI: konferencja metodyczna, medyczne studium zawodowe w biłgoraju, zmiany w kształceniu zawodowym, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.147.93

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Spotkanie samorządowców w Wicewojewodą Lubelskim

Ku czci świętej Cecylii

XIV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

I sesja inaugurująca VI Kadencję Rady Powiatu

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

'Trzeźwo - zdrowo - na sportowo' (FOTO)

Promocja abstynencji, pokazanie, że można ciekawie spędzić czas z rodziną i znajomymi bez używek, a za to aktywnie - to główne przesłanie...