Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Łukowej ‘leje się krew’

Dodał: red Data: 2014-07-10 17:11:21 (czytane: 2759)

Jeszcze podczas tych wakacji w Łukowej odbędzie się 25 z kolei – licząc od powstania Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Łukowej – akcja poboru krwi. „Łukowskie minusy” stały się już sławne na całe Województwo Lubelskie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPierwsza akcja poboru krwi odbyła się 15 lipca 2007 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej dzięki pomocy ówczesnego proboszcza łukowskiej parafii, dziś śp. ks. Witolda Smyka i śp. ks. Marka Sobiłło – wikariusza parafii w Łukowej. Nieoceniona pomocą służył także Wójt Gminy Łukowa Stanisława Kozyry. Okazało się wtedy, że dawców krwi i osób sprzyjającym tej formie pomocy bliźnim jest w Gminie więcej. Już w 2007 roku, dzięki współpracy i namowom pracowników Zamiejscowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Zamość założony został Klub Honorowych Dawców Krwi, miało to miejsce 25 listopada 2007 roku.

Od 2007 roku, co roku w Gminie Łukowa organizowane są cyklicznie akcje poboru krwi, jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Klub, w dotychczasowych 24 akcjach poboru krwi organizowanych w Gminie Łukowa krew oddało 1 422 osoby co dało 637 litrów „życiodajnego płynu”. Najwięcej akcji zorganizowała Rada i Wójt Gminy Łukowa - 18 akcji, Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Łukowej - 3 akcje, Parafia Wniebowzięcia NMP Łukowa - 2 akcje i Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowej - 1 akcja.

lukowscy_krwiodawcy.JPG

-Wielkość i oddźwięk na inicjatywę, która zrobiła się w 2007 roku przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki prezesowi Robertowi Chmielowi, księżom Witoldowi Smykowi i Markowi Sobiłło oraz wielu ludziom dobrego serca udaje nam się organizować w roku czerty akcje podczas których krew oddaje ponad 150 osób, w tym angażowane są całe rodziny. Ofiarność mieszkańców naszej Gminy jest wielka, a w akcje krwiodawstwa włącza się nie tylko samorząd ale także przedstawiciele OSP, Baku Spółdzielczego czy parafii - zaznacza w rozmowie z bilgoraj.com.pl Stanisław Kozyra Wójt Gminy Łukowa. Podkreśla także, że wystarczą dobre chęci i otwarte na potrzeby drugiego człowieka serce, a tego jego zdaniem w Gminie Łukowa nie brakuje.

Wkład w akcje poboru krwi władz samorządowych Gminy doceniło RCKiK w Lublinie. Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra i Rada Gminy Łukowa otrzymali medale wydane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w związku z 60-leciem krwiodawstwa na Lubelszczyźnie. Medale przyznawane „szczególnie zasłużonym osobom lub zespołom osób” wręczył dyrektor RCKiK w Lublinie Piotr Nadolski.

Reklama.

Działalność łukowskiego Klubu i podejmowane przez nich działania to przede wszytskim promowanie idei honorowego krwiodawstwa, która w swoim założeniu jest bezinteresownym poświęcenie się dla dobra drugiego człowieka. Ale to nie jedyna aktywność Klubu, od lat w Gminie organizowane są zbiórki żywności i płodów rolnych oraz środków finansowych na wsparcie Domu Dziecka Nr 2 w Zwierzyńcu. Od 2013 roku Klub nosi imię ks. Marka Sobiło, który został patronem łukowskich krwiodawców.

Najbliższa akcja poboru krwi już na początku sierpnia. Działalność krwiodawców w Łukowej od lat wpiera Portal bilgoraj.com.pl

/red./

Tagi: honorowi dawcy krwi   gmina łukowa   łukowskie minusy   klub nonorowych dawców krwi im. ks. marka sobiłło

Zobacz także

Obsza. Więcej sprzętu komputerowego dla szkół

Dodane: 2020-06-02 09:16 - Komentarze  (0)  czytane (151)

TAGI: koronawirus, zdalne nauczanie, komputery, gmina obszaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

-tomek (2014-07-13 11:53:09)

za to co robicie " izydory " szacun

- (2014-07-10 21:04:19)

a gdzie SS?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia