Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Gminie Biłgoraj podsumowano kadencję 2014 - 2018

Dodał: red Data: 2018-10-19 14:06:15 (czytane: 1709)

Kadencji pracy samorządu gminnego w latach 2014 – 2018 podsumował na sesji 18 października br. Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i Przewodniczący rady Gminy Jan Majewski. Były także podziękowania dla radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj



Z przedstawionych przez Wójta danych wynika, że na infrastrukturę drogową, tj. drogi gminne i powiatowe na terenie Gminy Biłgoraj wydatkowano 9,6 mln zł, a na remonty i bieżące utrzymanie przeznaczono 2,3 mln zł. -Pozyskane środki zewnętrzne to ponad 2,8 mln zł. Bardzo ważne są w mojej ocenie chodniki w Okrągłym, Ignatówce, Majdanie Gromadzkim czy remont dróg powiatowych: Smólsko, Biłgoraj - Edwardów i Dąbrowica - mówił Wiesław Różyński.

podsumowanie_kadencji_gmina_bilgoraj__1_.JPG

Na wodociągi i kanalizacja Gmina wydatkowała 13,4 mln zł. Ponad 8,4 mln to środki zewnętrzne. -Powstała kanalizacja w takich miejscowościach jak Bukowa, Andrzejówka, Korytków Duży, Nadrzecze, Majdan Gromadzki, Sól, Hedwiżyn II linia zabudowy, Gromada II linia zabudowy, Brodziaki oraz wodociąg i ujęcie wody w Żelebsku, kanalizacja i jej rozbudowa w Podlesiu, a także ujecie wody na terenie SUW w Soli. Wydatki na utrzymanie pochłonęły ponad 4 mln zł.
 
Wójt mówił także o oświetleniu ulicznym, w tym o rozbudowie oświetlenia w kolejnych miejscowościach oraz budowie oświetlenia ulicznego na terenie osiedli BIŁMET, osiedla za szkołą w Korytkowie Dużym oraz w Nadrzeczu. -Na te zadania wydatkowaliśmy niespełna 1,5 mln zł - wyliczał włodarz Gminy. W sprawozdaniu za kończącą się kadencję znalazły się także środki na Ochotnicze Straże Pożarne, działania w zakresie sportu i infrastruktura sportowo - rekreacyjnej, szkolnictwo i infrastrukturę szkolną czy inwestycje w Odnawialne Źródła Energii. -Na działania w zakresie kultury wydatkowaliśmy 4,2 mln zł, na fundusz sołecki ponad 2 mln zł, a na zadania z zakresu pomocy społecznej około 63,8 mln zł. 4 mln zł to środki na rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez działanie przecie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Biłgoraj - poinformował Wiesław Różyński.

podsumowanie_kadencji_gmina_bilgoraj__2_.JPG

Z przedstawionego przez Przewodniczącego Rady Gminy sprawozdania wynika, że rada Gminy w Biłgoraju obradowała na 55 sesjach, w tym 3 sesjach wyjazdowych, podjęła 345 uchwał. -W tym 91 uchwał dotyczących budżetu Gminy, 22 uchwały miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, 27 uchwał dotyczących oświaty, w tym uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego przekształcenia zespołów szkół w placówki ośmioklasowe. 14 uchwał dotyczyło gospodarki komunalnej, 5 ochrony środowiska, 12 wysokości podatków na terenie Gminy Biłgoraj i 5 uchwał dotyczących kandydatów na ławników - mówił Przewodniczący Jan Majewski.

Ponadto rada Gminy podjęła szereg uchwał dotyczących inwestycji w Gminie, w tym te dotyczące kanalizacji sanitarnej, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, inwestycji w infrastruktura drogową  czy plan gospodarki niskoemisyjnej. -Rada uchwaliła także wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych będących w posiadaniu Gminy Biłgoraj na lata 2018 - 2020. Radni zajmowali się także sprawozdaniem finansowym z wykonania budżetu oraz udzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy - przypomniał Jan Majewski.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada gminy biłgoraj   sesja rady gminy   gmina biłgoraj   zakończenie kadencji

Zobacz także

Izolatorium funkcjonuje w Biłgoraju. Czym jest i do czego służy? (VIDEO)

Dodane: 2020-03-31 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (1569)

TAGI: wojedowa lubelski, koronawirus, izolatoria, biłgoraj



Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

ja (2018-10-19 18:37:56)

Panie Wójcie za ten budynek co przy szkole stoi Sól Pana rozliczy przy urnach

... (2018-10-19 17:44:12)

Za co te kwiaty ktoś z nich zrobił cyrk.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie Michała F. byłego dyrektora OSiR w Biłgoraju oraz radnego Rady Powiatu. Był on oskarżony art. 231 par. 2 KK w powiązaniu z art. 12 KK. -Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju i co do zasady wyrok z dniem dzisiejszym jest prawomocny - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Tadeusz Bizior. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia