Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W 'Czwórce' panuje czas na zdrowie

Dodał: red Data: 2013-06-05 14:15:26 (czytane: 4560)

3 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się Festyn Zdrowia, który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Czas na zdrowie”, do którego w tym roku przystąpiła szkoła. Projekt jest realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTo już druga edycja projektu BOŚ Banku. Pierwsza edycja okazała się wielkim sukcesem - wzięło w niej udział ponad 300 szkół z całej Polski. Prawie 50 tys. osób obejrzało inspirujące filmy edukacyjne „Śmietnik w mojej głowie”, a na konkursowych Festynach Zdrowia bawiły się całe społeczności, degustując produkty z gospodarstw ekologicznych, uczestnicząc w pomysłowych grach i zabawach, chłonąc wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Szkołom, nauczycielom i uczniom przyznano atrakcyjne nagrody.

czas_na_zdrowie_bilgoraj.jpg

Celem projektu „Czas na zdrowie” jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. -Jest to szczególnie ważne, ponieważ we współczesnym świecie trudno jest odróżnić prawdziwie wartościowe produkty od przemyślnie i ofensywnie reklamowanych niezdrowych artykułów żywnościowych, a młodzież jest najbardziej podatna na lansowane trendy. Istotnym problemem jest też to, że dzieci i młodzież spędzają coraz więcej godzin przy komputerach, bądź oglądając telewizję. Brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń ‒ to także „przepis” na kłopoty z nauką - podkreśla Monika Bednarz dyrektor "Czwórki".

festyn_w_czworce.jpg

Dlatego należy wykreować wśród uczniów modę na zdrowie i jest to jedno z najpilniejszych zadań współczesnej edukacji. -Projekt „Czas na zdrowie”, który łączy funkcję edukacyjną z elementami międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i dobrą zabawą, pomaga placówkom edukacyjnym w realizacji owej misji - dodaje pani dyrektor.

Reklama.

Opiekunem Zespołu "Czwóreczka" i koordynatorem działań projektowych w naszej szkole jest Klarysa Chabros. W programie festynu znalazły się: projekcja cyklu filmów "Śmietnik w mojej głowie", wysłuchanie prelekcji o zdrowym odżywianiu przygotowana przez dietetyka i pielęgniarkę szkolną, degustację zdrowych produktów żywnościowych przygotowanych przez naszych uczniów i ich rodziców, a także zabawy ruchowe, które mają wpływ na ogólny rozwój organizmu i pozwalają aktywnie spędzać czas.

smietnik_w_glowie.jpg

Wszystkim osobom wspierających w prowadzeniu i organizacji Festynu za ich pomoc i wielkie zaangażowanie dziękuje Zespół "Czwóreczka".

/red./

Zdjęć w galerii: 12

Tagi: szkoła podstawowa nr 4 w biłgoraju   czwórka   festyn czas na zdrowie   boś bank

Zobacz także

Scena letnia BCK zainaugurowała nowy sezon (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 19:10 - Komentarze  (0)  czytane (869)

TAGI: biłgorajskie centrum kultury, scena letnia bck, podwieczorek muzyczny, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.97.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia