Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Budowlance zainaugurowano kolejną odsłonę programu Erazmus+ (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-26 13:42:23 (czytane: 2626)

Od 1 września br. do 31 sierpnia 2020 roku w ZSBiO w Biłgoraju realizowany jest projekt unijny Erasmus+ pod nazwą "ALL in One Hand". Projekt dotyczy integracji społecznej uczniów z dysfunkcjami, specjalnymi potrzebami, uczniów z niepełnych rodzin itp, poprzez włączenia takich uczniów w proces edukacji szkolnej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDo projektu przystąpiły Rumunia (główny koordynator), Włochy, Turcja, Czechy, Grecja i Polska. W ramach projektu w Biłgoraju odbyła się uroczysta inauguracja działań, które przewidują m. in. tygodniowe wizyty - wymiany uczniowskie. Do Biłgoraja przyjechała grupa 20 uczniów i 10 nauczycieli. Każda wizyta ma główny temat, zgodnie z którym będą organizowane różne działania, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju jest to integracja przez sport.

Erazmus+, opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat i jest wynikiem połączenia siedmiu wcześniejszych inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską. -Głównym celem naszego projektu realizowanego w ramach Erazmus+, jest integracja oraz wspieranie uczniów w zdobywaniu umiejętności komunikacji i pracy zespołowej. Uczestnicy projektu poprawią także swoje umiejętności w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych oraz języków obcych - zaznacza wicedyrektor ZSBiO, Anna Kraczowska.

erazmus_plus_zsbio_2018.JPG

Gości w murach "Budowlanki" powitał jej dyrektor. -Serdecznie witam nauczycieli i opiekunów oraz Was wspaniali uczniowie, którzy reprezentujecie w projekcie Erazmus+ swoje szkoły, a zarazem Ojczyznę. Jest nam wszystkim bardzo miło, że przez pięć dni będziecie mogli z nami przebywać, poznać naszą szkołę, Powita oraz zamieszkać w domach naszych uczniów. Rozwijajcie język angielski, nawiązujcie bliższe relacje, wypracowujcie kierunki współpracy - apelował Stanisław Sitarz.

Podczas inauguracji, głos zabrała również Beata Strzałka, etatowy Członek Zarzadu Powiatu Biłgorajskiego. -Witam Was ciepło na gościnnej Ziemi Biłgorajskiej. Nasz Powiat zamieszkuje ponad 105 tys. osób, wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Stawiamy na edukację, sport i kulturę. Jestem przekonana, że Wasza wizyta u nas będzie miłym i niezapomnianym wrażeniem. Życzę owocnego pobytu - mówiła Beata Strzałka.

Reklama.

Na młodych ludzi czekają wspólne zajęcia, rywalizacja sportowa, zwiedzanie i poznawanie polskiej kultury oraz integracja.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 100

Tagi: erazmus plus   zsbio biłgoraj   oświata biłgoraj   międzynarodowa wymiana młodzieży

Zobacz także

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodane: 2020-07-14 14:27 - Komentarze  (0)  czytane (101)

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z bibliotekąKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.188.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia