Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Biłgoraju trwa VIII Międzynarodowy Festiwal 'Śladami Singera' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-07-21 19:11:26 (czytane: 1446)

W Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczęła się dwudniowa wizyta Festiwal 'Śladami Singera'. Wydarzenie przemierza miasta i miasteczka Lubelszczyzny związane bezpośrednio z osobą Isaac Bashevis Singer lub bohaterami jego twórczości.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW Biłgorajskim Centrum Kultury, biłgorajska odsłona Festiwalu rozpoczęła sie od prezentacji twórczości Isaaca Baszewisa Singera, prezentacji gazety festiwalowej „Sztukmistrz Biłgorajski” oraz wernisażu jednodniowej wystawy „Było miasto… Podróże przez zapomniany kontynent”. W programie pierwszego dnia imprezy odbył się także test/quest festiwalowy, polegający na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza nas po wyjątkowych miejscach. Dopełnieniem jest spektakl „Gimpel Głupek”, w wykonaniu Howarda Rypp z Teatru Nephesh w Tel Avivie (Izrael) oraz projekcja filmu dokumentalnego „Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grunberga.

festiwal_singera_bilgoraj_2018.JPG

Nowością tegorocznego Festiwalu jest wystawa "Było minęło... Podróże przez zapomniany kontynent”. -To wypełniona wspomnieniami podróż po dawnych sztetlach Polski, Ukrainy i Białorusi. Wielokulturowa codzienność historii małych miast ożywa w słowach ich mieszkańców i fotografii ulic i miejsc. Wystawa powstała na podstawie zbiorów Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN" oraz materiałów zebranych w ramach projektu "Shtetl Routes. Obiekty żydowskiego dziedzictwa kultowego w turystyce transgranicznej" - wyjaśnia dyrektor festiwalu, Witold Dąbrowski.

Reklama.

Program II dnia Festiwalu (22 lipca - niedziela):
- godzina 16.00 - 17.00 „Szukajcie Przyjaciół Sztukmistrza” - centrum Biłgoraja. W różnych punktach miasta artyści festiwalowi indywidualnie prezentować będą swoje umiejętności: aktorskie, cyrkowe, muzyczne, taneczne... Istnieje możliwość osobistego poznania i rozmowy, podpatrzenia warsztatu, obejrzenia krótkiego pokazu (koncertu).
- godzina 19.30 Widowisko „Przyjaciele Sztukmistrza” - plac przy BCK. Spektakl plenerowy z muzyką na żywo i opowiadaniami Singera, lokalnymi legendami, z elementami cyrku, akrobatyki, tańca, teatru ognia, i happeningiem „Ulica Singera”. W spektaklu biorą udział artyści z Anglii, Chorwacji, Czech, Martyniki, Włoch i Polski.

W razie niepogody program realizowany będzie w Biłgorajskim Centrum Kultury.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 13

Tagi: festiwal singera   śladami singera   biłgoraj   witold dąbrowski

Zobacz także

Brat naszego Boga. Spektakl na podstawie sztuki Karola Wojtyły wystawiono w Łukowej (FOTO)

Dodane: 2019-03-18 17:02 - Komentarze  (0)  czytane (73)

TAGI: brat naszego boga, spektakl, łukowa, gok łukowaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

(2018-07-23 02:05:53)

Spokojnie, 100-lecie odzyskania niepodległości na pewno zostanie godnie uczczone. Niech komentator Dwużydzian się pomodli, dobrze mu to zrobi na nastrój.

Dwużydzian Polaka (2018-07-22 15:03:29)

W tym roku cała Polska obchodzi 100 - lecie Niepodległości.
Pytam: Co szczególnego z tej okazji zrobiły władze i Burmistrz Miasta Biłgoraj?
Panie Burmistrzu tylko Isaac Singer i Józef Dechnik są dla Pana ważni ?
Gdzie pomnik Niepodległości lub nazwy ulic, ronda upamiętniające to istotne dla Narodu Polskiego historyczne wydarzenie?!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Studniówka ZSZiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Hamowanie - jedna z ważniejszych umiejętności

Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się kolejne zajęcia w ramach rodzinnych warsztatów rolkowych. Na Skatepark...