Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Biłgoraju powstaje pierwsza w regionie Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Dodał: red Data: 2020-11-05 10:51:56 (czytane: 8090)

W Biłgoraju powstaje Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Prywatna placówka mieścić się będzie w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Prowadzić go będzie spółka „M.B. Sport”. Zobacz wywiad z jej współwłaścicielami.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajbilgoraj.com.pl: Szkoła Mistrzostwa Sportowego, czyli co?
Marcin Mura: Czyli niepubliczna szkoła podstawowa, prowadząca nauczanie w klasach IV - VIII, realizująca podstawę programową jak w szkole publicznej, jednak z rozszerzeniem o np. dodatkową lekcję matematyki już od klasy IV i lekcje hiszpańskiego już od klasy V. A dlaczego szkoła mistrzostwa sportowego? Ponieważ 12 godzin tygodniowo poświęconych będzie zajęciom piłkarskim, natomiast 4 godziny tygodniowo wypełnią inne zajęcia z wychowania fizycznego. To będzie szkolenie sportowe na wysokim poziomie.

bilboard_szkola_mistrzostwa_podglad.jpg

To znaczy, że w SMS-ie stawiacie w głównej mierze na sport?
Marcin Mura: Nie. W szkole stawiamy przede wszystkim na naukę, w dalszej kolejności na sport. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy z naszych uczniów będzie drugim Lewandowskim, Szczęsnym czy Grosickim. Nie dowiemy się tego jednak, jeśli nie damy im szansy na prawdziwy sportowy rozwój. Jednocześnie bardzo zależy nam na tym, by każde dziecko, bez względu na to, czy będzie piłkarzem zawodowym, amatorskim czy w żaden sposób nie będzie wiązało swojego dorosłego życia z piłką nożną, miało solidną wiedzę wyniesioną ze szkoły. SMS Biłgoraj będzie to zapewniał.

Czy jest już znana kadra pedagogiczna i dyrektor? Gdzie będzie się mieściła szkoła?
Mateusz Bury: Dzięki życzliwości Pana dyrektora Mariana Kurzyny Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie się mieściła w obiektach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Będziemy korzystać z bazy tej szkoły wraz z całym jej wyposażeniem, więc dzieci uczęszczające do SMS-u będą miały zapewnione takie same warunki lokalowe jak dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Zajęcia edukacyjne w naszej szkole będą prowadzić nauczyciele uczący na co dzień w SP Nr 1, natomiast funkcję dyrektora placówki obejmie Pan Marian Klecha, bez pomocy którego bardzo ciężko byłoby nam wdrożyć ten projekt w życie. Jeżeli w najbliższej przyszłości okaże się to możliwe, będziemy korzystać z budynku, w którym mieściło się Gimnazjum Nr 1 im Św. Królowej Jadwigi. Poza tym, treningi będą odbywać się też w innych obiektach, m.in. na boiskach i hali OSiR.

Kto będzie szkolił młodych adeptów piłki nożnej?
Mateusz Bury: Do każdej klasy będzie przydzielonych po dwóch trenerów - pierwszy trener i asystent. W dwóch pierwszych klasach, tj. od września 2021 roku, najważniejsze funkcje będą pełnić Ireneusz Zarczuk oraz Andrzej Wachowicz – absolwenci AWF, trenerzy z licencją UEFA A, z bogatą karierą zawodniczą. Z bramkarzami będzie natomiast pracował Włodzimierz Kwiatkowski, trener i zawodnik z ekstraklasową przeszłością.

Czyli należy rozumieć, że nauka w szkole rozpocznie się 1 września przyszłego roku?
Marcin Mura: Tak. Startujemy od 1 września 2021 roku, natomiast już w I kwartale 2021 roku, tj. na przełomie lutego i marca, przeprowadzimy rekrutację do SMS-u. Nabór będzie poprzedzony testami piłkarskimi (sprawnościowymi i technicznymi). Przykładowe testy na pewno będą dostępne na przygotowywanej już przez nas stronie internetowej szkoły.

szkola_mistrzostwa_sportowego.jpg

Jak licznych klas trzeba się spodziewać?
Marcin Mura: Minimum 15 dzieci, maksimum 25, jednakże optymalną liczbą, do której będziemy dążyć, to 20 dzieci w klasie.

Na początek będzie prowadzony nabór do klasy 4 i 5?
Mateusz Bury: Tak. W pierwszym roku, tj. 2021/2022 chcemy utworzyć dwa oddziały – klasę 4, do której zapraszamy dzieci z rocznika 2011 oraz klasę 5, w której będą uczyć się dzieci z rocznika 2010. W każdym kolejnym roku odbędzie się nabór do nowej klasy 4.

Mamy w Biłgoraju szkółki piłkarskie. Co będzie zachętą dla rodziców, aby posłali dzieci do Państwa szkoły, a nie do szkółki?
Mateusz Bury: Przede wszystkim system i sposób szkolenia. Po pierwsze, rodzice, przyprowadzając dziecko do szkoły, odbierają je po pracy, gdy jest już ono po nauce, po treningu i po obiedzie. Naszych uczniów nie trzeba będzie zawozić  na popołudniowy trening, ten czas rodzina będzie mogła przeznaczyć na inne zajęcia. Po drugie, każda klasa, tzn. każdy rocznik dzieci, będzie uczestniczyć w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez PZPN. Po trzecie, każde dziecko będzie miało zapewnioną opiekę medyczną: fizjoterapeutę, którym będzie Pan Marcin Obszyński oraz lekarza ortopedę Tomasz Silezin. Po czwarte, delegując do każdej klasy po dwóch trenerów, zapewniamy większą efektywność treningu. Wreszcie po piąte, treningi będą odbywały się codziennie. Szkoła zapewni również swoim uczniom niezbędny sprzęt sportowy.

Informują Państwo, że SMS Biłgoraj to szkoła prywatna. Kto w takim razie jest organem prowadzącym?
Marcin Mura: Organem prowadzącym szkołę jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą „M.B. Sport”. Udziałowcami Spółki są Marcin Mura oraz Mateusz Bury. Posiadamy wpis do ewidencji szkół prowadzonych przez Starostę Biłgorajskiego, poprzedzony pozytywną opinią Kuratora Oświaty, dzięki czemu rodzice mogą być pewni, że nie ma żadnych przeszkód formalnych, aby rozpocząć naukę w naszej szkole.

Na koniec proszę o informację, gdzie rodzice, którzy byliby zainteresowani zapisaniem dziecka do szkoły, mogą zapytać o szczegóły.
Mateusz Bury: Przede wszystkim kontaktując się bezpośrednio, czyli dzwoniąc pod numer 515 219 640 lub 696 074 854. Ponadto lada chwila zostanie uruchomiona strona internetowa szkoły oraz profil na facebooku. Będziemy tam na pewno zamieszczać informacje o ewentualnych spotkaniach informacyjnych dla rodziców, turniejach, które zamierzamy zorganizować dla klas III i IV, a także o innych naszych działaniach, oczywiście z zastrzeżeniem, że będą one możliwe, biorąc pod uwagę sytuację związaną z COVID-19. Przede wszystkim jednak zachęcamy rodziców do kontaktu z nami i zostawienia swojego numeru telefonu, wtedy o wszystkich działaniach będziemy informować bezpośrednio.

Dziękujemy za rozmowę.
Mateusz Bury: Cała przyjemność po naszej stronie

Reklama.

Tagi: szkoła mistrzostwa sportowego   prywatna szkoła podstawowa   biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Tradycje Wielkanocne - ogólnopolski sukces

Dodane: 2021-04-16 07:45 - Komentarze  (0)  czytane (309)

TAGI: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgoraj, tradycje wielkanocne, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.235.183

więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Trwają szczepienia nauczycieli

W biłgorajskim szpitalu trwają szczepienia nauczycieli. Jako pierwsi szczepieni przeciw Covid-19 są ci pedagodzy, którzy pracują z przedszkolakami, uczniami klas I - III a także m. in. nauczyciele praktycznej nauki zawodu czy nauczyciele szkół specjalnych. więcej»

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia