Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Biłgoraju otwarto Oddział Zamiejscowy zamojskiego WORD-u (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-04-07 14:08:25 (czytane: 7232)

7 kwietnia br. na obiektach autodromu - Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej otwarto Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Wówczas także odbyły się w Biłgoraju pierwsze egzaminy teoretyczne i praktyczne.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajLata starań biłgorajskich samorządowców oraz stowarzyszeń działających na polu motoryzacji i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przyniosły efekty. 7 kwietnia br. w obecności przedstawicieli władz zamojskiego WORD-u, władz samorządowych i zaproszonych gości otwarto w Biłgoraju Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. -Dzisiejsze wydarzenie jest szczególne, otwarliśmy oficjalnie Oddział Zamiejscowy WORD w Zamościu. Od dziś tu w Biłgoraju będą przeprowadzane egzaminy państwowe w zakresie teorii i praktyki na kategorie prawa jazdy A, A1, A2, B, B1 i AM. Każdy kto będzie miał taką wolę, będzie mógł tu na miejscu zdać egzamin teoretyczny, a następnie przystąpić do egzaminu praktycznego na torze i na ulicach Biłgoraja. Ziściły się pragnienia społeczności lokalnej i wielkie oczekiwania. Władze samorządowe powiatowe i wojewódzkie były tym zainteresowane. Teraz ruszają egzaminy, nie trzeba więc będzie wyjeżdżać do Zamościa czy do Tarnobrzega - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl dyrektor WORD w Zamościu Janusz Szatkowski.

janusz_szatkowski_word_zamosc.JPG


Pierwsze starania o umożliwienie kierowcom zdawania egzaminów na podstawowe kategorie prawa jazdy podjęte były jeszcze za kadencji śp. Starosty Marka Onyszkiewicza, wówczas nie udało się doprowadzić do otwarcia oddziału zamiejscowego. Starania podjęte zostały w 2015 roku przez ówczesnego Starostę Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego i ówczesny Zarząd Powiatu. -Pierwsze starania zostały podjęte w 2008 roku przez ówczesny Zarząd Powiatu. Nie udało się tych zamierzeń zrealizować, głownie przez zapisy prawa. Do tematu powrócono, gdy sytuacja prawna już na to pozwalała w 2015 roku, kiedy to dzięki zaangażowaniu Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego, Zarządu Powiatu i Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana udało się uzyskać zgodę sejmiku Województwa Lubelskiego na utworzenie oddziału zamiejscowego w Biłgoraju. Pierwotnie przymierzaliśmy się do lokalizacji tego oddziału na terenie LOK, ale ostatecznie Zarząd Powiatu w 2016 roku zgłosił autodrom jako miejsce docelowe, to spotkało się z akceptacją Zarządu Wojewódzkiego. Ja przypomnę, że tylko w 2015 roku mieszkańcy powiatu Biłgorajskiego zdawali na różnym stopniu blisko 3 000 egzaminów związanych z uprawnieniami na prowadzenie pojazdów. Gro z tych egzaminów odbywało się w Tarnobrzegu, a więc w Województwie Podkarpackim, my chcemy by mieszkańcy mieli możliwość zdawać tutaj u nas na miejscu - podkreśla Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski.

kazimierz_paterak_starosta_bilgorajski.JPG


Wśród obecnych na otwarciu Oddziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu był Krzysztof Hetman były Marszałek Województwa Lubelskiego, a obecnie poseł do Europarlamentu. To za jego kadencji w Urzędzie Marszałkowskim przyśpieszyły działania związane z otwarciem oddziału zamiejscowego w Biłgoraju. Jak sam wspomina była wola ze strony władz Województwa Lubelskiego i były konkretne zabiegi i rozmowy z samorządowcami Ziemi Biłgorajskiej.

otwarcie_word_bilgoraj.JPG


-Początek był bardzo prosty, społeczność Biłgoraja oczekiwała takie oddziału w u siebie, by na miejscu można było przystąpić do egzaminów. Taka wstępna decyzja zapadła jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej i cieszę się, ze dziś mamy pozytywny finał tych działań. Ja wychodzę z założenia, że te wszystkie usługi jakie samorząd oferuje mieszkańcom winny być jak najbliżej obywateli - zaznacza europoseł Hetman.

Reklama.

Otwarcie Oddziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu podzielone było na dwie części, w pierwszej był czas na przemówienia i podziękowania, w drugiej odbyło się poświęcenie obiektu, przecięcie wstęgi i otwarcie oddziału zamiejscowego. Wszystkim za podjęty trud, który doprowadził do możliwości zdawania egzaminów na prawo jazdy w Biłgoraju dziękowali lokalni samorządowcy, w imieniu których wystąpił Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Słowa podziękowania w imieniu marszałka Sławomira Sosnowskiego do zebranych skierował dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego Michał Zdun. A poświęcenia obiektów dokonał ks. dziekan Jerzy Kołtun.

oddzial_zamiejscowy_word_bilgoraj.JPG


Przygotowania obiektów do wymogów WORD podjęło się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Dyrektor "Elektryka" wyjaśnia, że część do zdawania egzaminu teoretycznego wyznaczona została w budynku biurowym biłgorajskiego autodromu na ulicy Motorowej, gdzie odpowiednio zostały doposażone i wyremontowane pomieszczenia, a do części praktycznej przeznaczono część toru. -Chciałbym zaznaczyć także, że szkoła nasza z racji kierunków kształcenia żywo była zainteresowana otwarciem oddziału zamiejscowego WORD. Nasi uczniowie egzamin na prawo jazdy mają wpisany w program nauczania. Więc to wszystko dobrze wpisuje się także w nasze potrzeby - dodaje dyrektor Buczko.

word_bilgoraj_otwarcie_2017.JPG


Z powrotu egzaminów na prawo jazdy do Biłgoraja cieszy się włodarz Miasta. Janusz Rosłan podkreśla, że to zdecydowane ułatwienie dla wszystkich tych, którzy myślą o egzaminie na prawo jazdy.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 34

Tagi: oddział zamiejscowy word zamość   word biłgoraj   otwarcie wordu w biłgoraju   egzamin na prawo jazdy w biłgoraju

Zobacz także

121 km/h w terenie zabudowanym

Dodane: 2019-02-05 11:01 - Komentarze  (1)  czytane (549)

TAGI: przekroczenie prędkości, gmina frampol, policja biłgoraj, pirat drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.38.5

Tutejszy (2017-04-10 10:36:56)

Pierwszym który starał się o Ośrodek Egzaminownia w Biłgoraju był ś.p. radny Czeslaw Sokal

koko (2017-04-09 20:15:53)

i co Wam da zdawanie w takim kur..dole jak Biłgoraj. Potem nie dziwo, że tyle wypadków, jak taki wyuczony wyjedzie chociażby na trase blg-lbn ... już nie mówiąc o Warszawie ... a w Niemczech to na egzaminie obowiązkowy wjazd na autostradę, oraz zaliczanie jazdy po zmroku ...tam się szkoly, a nie u nas w biłgoraju. poza tym inny stan dróg, lepsze samochody ( bo mają restrykcyjne przeglądy) i kultura jazdy, co u nas można zapomnieć

WIELKIE LITERY - mała osobowość (2017-04-09 13:18:39)

Jest tutaj obecny w komentarzach taki jeden z kompleksami, który jak zaprogramowany w bliżej nieokreślonym procesie ideologicznym wyraża swoje emocje wokół "wroga", którego otrzymał z jakiegoś "politycznego przydziału" i buduje swoją tożsamość na zasadzie permamentnej negacji

Wojtek (2017-04-08 10:57:01)

WORD-y Powinny być jak najszybciej rozwiązane a nauka jazy powinna wrócić do miasteczek powiatowych i nie tylko. I szkolić grupy 10 osobowe w prywatnych szkołach , tak jak jest to w Niemczech.

(2017-04-08 10:53:02)

(2017-04-08 10:52:28)

ZAWIEDZIONY I SMUTNY Z BRAKU PANA P (2017-04-08 09:00:59)

A GDZIE PAN P? NIE ZAPROSILI? ON PCHA SIĘ WSZĘDZIE NA AFISZ O TERA CO ?
ZAPEWNE ZNOWU POWIE ŻE TO ON ZAŁATWIŁ ALE POLITYCZNIE ZOSTAŁ NIEDOCENIONY.
ON TAK LUBI SIĘ POKAZAĆ A POTEM PRZEGRAĆ WYBORY

Pieknie (2017-04-08 08:40:10)

Ten Zmijan na komputerze pisac nie umie masakra to on teraz w PSL ale jaja

ciekawy (2017-04-08 07:55:38)

A za machanie kropidłem to ile dostał? Bo na pewno nie "co łaska" :(

Gg (2017-04-07 23:05:18)

Tylko PSL sie liczy reszta pozamiatana

Gg (2017-04-07 23:00:54)

Tylko PSL sie liczy reszta pozamiatana

Pieknie (2017-04-07 22:23:41)

Tylko k z poprzedniego zarzadu co za tym zabiegal nikogo nie bylo tylko Wice Piskorski co pojecia o tym nie mial to po h o tym starosta wspomina ale zato sukces ma ojcow wielu

Fan spotów motorowych i nie tylko... (2017-04-07 20:31:46)

Ważne wydarzenie ?! - Nie należy chyba nadto dziwić się tego rodzaju przyjętym "obrządkiem" i scenariuszem zw. z otwarciem filii WORD w Biłgoraju, bo to u nas "stały element" każdego uruchomienia wybudowanego obiektu: np. drogi, remizy, szkoły, boiska itd. Ktoś musi go otworzyć i... poświęcić - taki obyczaj ! - Przysłowie przecież mówi, że: "Sukces ma wielu ojców" - a może jeszcze znalazłoby się jeszcze kilka ważnych takich person... może takich zabrakło.? Może to wydarzenie będzie lub nie będzie pamiętane.?
Istotniejsze chyba nie tylko z punktu "społecznego" są ważniejsze kwestie:
1. Fakt (u)ratowania biłgorajskiego autodromu -bo takie zagrożenie realnie istniało (lub takie były "niecne plany" ?!) - Mniejsza, kto miał takie zamiary.
2. Miasto i powiat zyskało dosyć ważny "ośrodek" - są ułatwienia dla miejscowych przedsiębiorców OSK, są ułatwienia i oszczędności dla wszystkich -głównie petentów.
3. Dyrekcja RCEZ ponadto zapewniła, że będzie dostęp do toru dla chętnych -podobnie jak dotychczas, tj. w czasie kiedy nie będą prowadzone egzaminy na obiekcie przez filię WORD !!! Takie zapewnienia podobno otrzymał Automobilklub Biłgorajski, Stow. "Autodrom" i inne organizacje wynajmujące obiekt do różnych imprez.
4. Istotne jest aby stan tego obiektu został "nieco" poprawiony (nawierzchnia, trybuny, ogrodzenie) -skoro wyremontowano już ulicę Motorową, aby był wykorzystany "do celów jakich był stworzony" w tym regionie, aby na nim mogły być organizowane ciekawe imprezy i pokazy -nie tylko dla samych uczestników... Chyba wystarczy tych argumentów...Czas pokaże.!

Profesor (2017-04-07 19:31:04)

Ile dziś osób zdało?

Egzaminator nadzorujący (2017-04-07 18:22:29)

Banda starych komuchów i kółko wzajemnej adoracji - dlaczego znowu same stare dziady pchają się do koryta ? Poza tym przypomnę, że egzaminy w Biłgoraju są nieważne ponieważ nie ma w Biłgoraju drogi dwujezdniowej o co najmniej dwóch pasach ruchu w każdym kierunku a przejazd taką drogą jest wymagany także nie wiem kto to przyklepał.

Jeff (2017-04-07 17:34:01)

Profanacja jedynego toru po prawej stronie wisły :/ żal patrzeć

Motor (2017-04-07 15:07:46)

Zamiast zrobić tor kartingowy z prawdziwego zdarzenia to w ruderze sala i wielki ośrodek. Niech napiszą kto tam pracuje bo widzę PSL SLD i PO na zdjęciach to na pewno będą znajomi króliczka. Zmarnowali przez lata Rosłan i PSL ten nasz piękny tor.

Marek (2017-04-07 14:37:32)

Ksiądz to pomylił parafie? To nie jest jego teren.

Jan (2017-04-07 14:33:32)

Tak zniszczyć tor zagradzając płotem prostą startową to można tylko w Biłgoraju :(

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia