Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Biłgoraju dokonano poświęcenia cerkwi (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-11-04 12:56:38 (czytane: 3255)

Z udziałem hierarchów kościoła prawosławnego w Polsce, w tym Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy, arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego Abla i arcybiskupa przemyskiego i gorlickiego Paisjusza, dokonano poświęcenia biłgorajskiej cerkwi poświęconej św. Jerzemu, świętemu obu kościołów.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUroczystości były dopełnieniem dwudniowych centralnych ogólnopolskich uroczystości poświęcone  80. rocznicy akcji burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu, które odbywają się w Biłgoraju. Głównym punktem uroczystości było poświęcenie cerkwi św. Jerzego Zwycięzcy.

poswiecenie_cerkwi.JPG

O tym, że budowę biłgorajskiej świątyni rozpoczęto w listopadzie 2008 roku w 70 rocznica akcji, z zamysłem upamiętnienia tych tragicznych dla Prawosławia wydarzeń jakie miały miejsce w 1938 roku, mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl prawosławny arcybiskup lubelskim i chełmskim Abel:

O symbolice wydarzenia i jego znaczeniu dla życia religijnego i społecznego mówił we wstępie do liturgii Sawa, Metropolita Warszawy i całej Polski:

Poświęcenie cerkwi to przede wszystkim wydarzenie dla miejscowej wspólnoty wiernych obrządku prawosławnego. Mówi o tym w rozmowie z naszym Portalem Jerzy Klucha:

O samej świątyni mówi, ks. Karol Wilkiel proboszcz prawosławnej parafii w Biłgoraju. Posłuchaj:Zobacz także:

Koncert muzyki cerkiewnej i konferencja (FOTO, AUDIO)


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 193

Tagi: biłgoraj   cerkiew   poświęcenie cerkwi   metropolita prawosławny sawa

Zobacz także

Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku w zmienionej formie

Dodane: 2020-07-08 12:54 - Komentarze  (3)  czytane (1644)

TAGI: piesza pielgrzymka na jasną górę, pielgrzmka zamojsko - lubaczowska, pielgrzymka do częstochowy, pielgrzymi biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szczeniaki szukają domu

Obok firmy "Convex-Glass" w Chmielku w Gminie Łukowa, na placu między paletami urodziły się pieski. Dokarmiają je i oswajają ludzie...