Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W biłgorajskim szpitalu trwają szczepienia przeciw Covid-19

Dodał: red Data: 2021-01-14 18:17:48 (czytane: 1044)

Dziś zakończył się termin zgłasza się osób z tzw. grupy "zero" na szczepienia przeciw Covid-19. Biłgorajski szpital, chce jeszcze w ten weekend zakończyć szczepienia personelu medycznego zaangażowanego w ochronę zdrowia na terenie powiatu biłgorajskiego.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajJuż zakończyło się szczepienie pierwsza dawką pracowników szpitala i dwóch POZ-etów, jednej placówki z Biłgoraja i jednej z Tarnogrodu. -Na poniedziałek mamy zamówione kolejne 270 dawek, a w połowie przyszłego tygodnia chcemy ruszyć ze szczepieniami druga dawką grupę "zerową". Zakładamy, że dziennie szczepić będziemy 90 osób. Nie ma żadnych przestojów związanych z prowadzeniem szczepień, nie zmarnowaliśmy żadnej porcji szczepionki, a pacjenci szczepieni są jak tylko preparat jest nam dostarczony - informuje dyrektor biłgorajskiego szpitala, Tomasz Kwiatkowski.

szczepienia_preciw_covid_19__2_.JPG

W tej chwili trwają rozmowy z Pogotowiem Ratunkowym, aby pracujące tam osoby, trafiały na szczepienia już po przejściu kwalifikacji medycznej, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad i oceni ogólny stan zdrowia pacjenta przed podanie szczepionki.

Czytaj także: Biłgoraj. Rejestracja osób powyżej 80. i 70. roku życia oraz transport na szczepienia

/red./

Tagi: szczepienia biłgoraj   arion szpitale   covid-19   koronawirus

Zobacz także

Obsza. Termomodernizacja zgodnie z planem

Dodane: 2021-01-28 11:11 - Komentarze  (0)  czytane (94)

TAGI: termomodernizacja, gmina obsza, budynki urzytelności publicznej, inwestycjeKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

anna (2021-01-15 21:46:50)

obejrzyjcie otwarcie olimpiady w Londynie w 2012r

(2021-01-15 10:11:16)

Ludzie przestali chorować i umierać na grypę, bo wygasła ochrona patentowa na szczepionki przeciwko grypie i korporacje nie mają już monopolu na dochody ze szczepień przeciwko niej. Na szczęście dla koncernów ochroną patentową objęte są szczepienia na Covid, więc ludzie posłusznie chorują i umierają na Covid. Kij w szprychy korporacjom wkładają jednak lekarze wskazujący, że można leczyć niezwykle skutecznie Covid tanimi lekami już od dawna obecnymi na rynku. Leki te jednak są złe, bo zapewne nie są objęte ochroną patentową i nie gwarantują korporacjom monopolu na zyski.

(2021-01-15 10:08:22)

WHO zajęło wówczas stanowisko, że tylko dzięki zastosowaniu wielu środków, w tym dystansu społecznego, uda się pokonać epidemię. Problem w tym, że stosowane lockdowny w Polsce i na świecie jasno pokazały, że trwające miesiącami restrykcje nie wpływają istotnie na ilość zakażeń. W dodatku, polski rząd wprowadził drastyczne obostrzenia w momencie, kiedy liczba zakażeń zaczęła spadać i według jego własnego planu nasz kraj powinien się znaleźć w strefie żółtej (przynajmniej jego większa część).

Wydaje się, że to zaskakujące działanie można wyjaśnić tylko w jeden sposób – rząd skłonić, jak największą liczbę Polaków do szczepień. Ma być to rodzajem ostrzeżenia (szantażu?), że albo naród się wyszczepi, albo obostrzenia nie znikną. Rzecz w tym, że już teraz eksperci mówią, że szczepionka nie powstrzyma koronawirusa. W związku z tym, po co jest ten cały teatr, skoro lockdowny będą trwać niezależnie od wszystkiego?

Zapowiedź studząca nadzieje związane ze szczepionką, i to w momencie, kiedy ona się dopiero pojawiła, może wynikać z kilku powodów. Po pierwsze, eksperci wiedzą, albo przypuszczają, że te szczepionki, które mamy, są nieskuteczne. Po drugie, wiedzą, że żadna szczepionka nie zatrzyma COVID-19, tak samo jak szczepionka na grypę nie wyeliminowała grypy. Po trzecie, niezależnie od działania szczepionki, chcą dalej trzymać narody w ryzach i narzucać im kolejne restrykcje. Po czwarte, mogą chcieć nam sprzedawać nową szczepionkę co rok i to być może bezterminowo.

Żadna z tych odpowiedzi nie jest optymistyczna, a prawdziwa może być więcej niż jedna, może nawet wszystkie. W każdym razie, obserwujemy niespójność przekazu, która powinna niepokoić. Skoro szczepionka miała wyeliminować ryzyko związane z koronawirusem, skoro zabezpiecza przed zachorowaniem, to po co konieczność dalszego utrzymywania dystansu (i związanych z nim restrykcji) między ludźmi zaszczepionymi? Po co nam szczepionka, która nie przywróci nam normalności, nie zniesie restrykcji, nie zabezpieczy przed zachorowaniem i to być może nie jedna, a kilka?

(2021-01-15 09:53:52)

Napewno ciekawy

ciekawy (2021-01-14 18:45:33)

Wielce szanowny pan dyrektor zapomniał powiedzieć jeszcze, ile osób zostało zaszczepionych spoza grupy "0" ???

(2021-01-14 18:28:22)

Szczepić, szczepić i jeszcze raz szczepić. Aby była szczepionka.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

20 przypadków zakażeń i jeden przypadek śmiertelny - to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w powiecie biłgorajskim

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....