Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W biłgorajskiej Piątce powstała strefa relaksu i kreatywności

Dodał: red Data: 2021-09-17 15:32:47 (czytane: 1562)

W piątek w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju otwarto „strefę relaksu i kreatywności”, czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDwadzieścia siedem wygodnych puf-worków wypoczynkowych i kolorowe stoliki ustawione na sztucznej trawie, a wszystko to na zadaszonej przestrzeni ponad stu metrów kwadratowych - tak wygląda „strefa relaksu i kreatywności”, czyli nowe miejsce w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Niezagospodarowany dotąd plac na świeżym powietrzu, otoczony z każdej strony murami szkoły zyskał nowe życie.

strefa_relaksu_piatka__1_.JPG

-Z naszej propozycji skorzystają przede wszystkim uczniowie szkoły, którzy będą mogli odpocząć między zajęciami. Miejsce to będzie też wykorzystywane do prowadzenia różnego rodzaju zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas, ale także wychowawczych i opiekuńczych, np. dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej lub oddziału zerowego - mówiła podczas oficjalnego otwarcia „strefy” Teresa Bogdanowicz - Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

strefa_relaksu_piatka__2_.JPG

-Mam nadzieję, że będzie to takie miejsce, gdzie nasi uczniowie będą czuli się swobodnie. Wygodnie i w komfortowych warunkach można tu przyjść, odpocząć, miło spędzić czas i odbudować ograniczone przez pandemię relacje rówieśnicze - dodała Barbara Okoń, pomysłodawczyni projektu. -Uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo do tej pory w naszej szkole brakowało miejsca do wypoczynku. Myślę, że lekcje prowadzone w takich warunkach mogą być bardzo ciekawe - dzieliła się swoimi wrażeniami Karolina Luchowska, uczennica szkoły.

strefa_relaksu_piatka__4_.jpg

Otwarciu „strefy” towarzyszyło wspólne czytanie fragmentu „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w ramach dziesiątej edycji Narodowego Czytania przygotowane przez uczniów klasy 7b pod kierunkiem Doroty Margol i Barbary Okoń.

strefa_relaksu_piatka__3_.jpg

„Strefa relaksu i kreatywności” powstała dzięki staraniom działającego przy szkole Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „Piątka”, które zrzesza nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców uczniów. Z inicjatywy stowarzyszenia powstała już m.in. szkolna telewizja.

strefa_relaksu_piatka__5_.jpg

Projekt „Strefa relaksu i kreatywności przy Szkole Podstawowej Nr 5” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

/Mariusz Polowy/

Tagi: szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   kącik relaksu i kretywności   oświata biłgoraj   strefa relaksu

Zobacz także

Spotkanie z historią bidaczowskie opowieści oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu

Dodane: 2021-10-14 14:33 - Komentarze  (0)  czytane (932)

TAGI: spotkanie z historią, bidaczowskie opowieści, gmina biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

(2021-09-19 10:59:54)

Już się odezwali antyszczepionkowcy pisowcy wBilgoraju.Nie chcą szczepić dzieci w szkołach.No już nie tacy byli co odradzali ale już ich nie ma wśród nas!

(2021-09-18 13:35:32)

oczwiscie cenzura zdjęla wpisy.

Grzegorz z Chetyna (2021-09-18 09:14:12)

Lepiej było poczytać dzieciakom "Nad Niemnem" E.Orzeszkowej, to szybciej by posnęli... :)

(2021-09-17 16:28:45)

a winnych podstawówkach rodzice się dowiadują że nie ma miejsca dla ich dzieci w świetlicy i dzieci nie mają gdzie się podziać jak rodzice są w pracy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało wystawę czasową...