Strona startowa

Wiadomości - Nauka

W bibliotece szkolić będą z zakresu finansów

Dodał: red Data: 2013-01-08 14:02:08 (czytane: 1505)

Chcesz poznać tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym? Nabyć wiedzę o domowych finansach? Zgłoś się do biblioteki w Aleksandrowie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajbiblioteka_aleksandrow.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, jako uczestniczka II rundy Programu Rozwoju Bibliotek w ramach programu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” złożyła swoją ofertę współpracy Fundacji Wspomagania Wsi. -Po pozytywnej rekrutacji konkursowej Fundacja Wspomagania Wsi zaprosiła naszą bibliotekę do udziału w projekcie „Prosto i przystępnie o domowych finansach- spotkania w bibliotece” - informuje Justyna Bździuch z GBP w Aleksandrowie.

Dzięki udziałowi w projekcie będzie można poznać tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym oraz nabyć wiedzę o domowych finansach. Projekt pozwoli także na wprowadzenie do biblioteki zajęć z zakresu podstawowej edukacji finansowej. -Projekt będzie realizowany od stycznia do maja 2013 roku. W jego ramach zostanie utworzona etażerka i odbędą się cztery spotkania warsztatowe. Spotkania poprowadzi trener edukacji finansowej Magdalena Kulińska. Dla uczestników zostanie także przygotowany np. turniej gier i konkurs na limeryk o oszczędzaniu - dodaje Bździuch.

Reklama.

Bliższe informacje o projekcje można uzyskać bezpośrednio w bibliotece lub pod numerem telefonu 84 687 50 03 lub drogą elektroniczną wysyłając na adres gbpaleksandrow@wp.pl e-mail.

„Projekt Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania  w bibliotekach”. Projekt  sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek”.

/red./

Tagi: gminna biblioteka publiczna w aleksandrowie   gmina aleksandrów    

Zobacz także

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Dodane: 2019-10-01 12:41 - Komentarze  (2)  czytane (935)

TAGI: hazard, nielegalne automaty do gier, policja, gmina frampolKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.233.78

Ketsia (2015-07-08 05:48:25)

Intryguje mnie punkt 4. Czy ktoś orientuje się, czy chdozi o nadanie honorowego obywatelstwa biskupowi Siczkowi? Jeśli tak to ciekaw jestem na jakiej podstawie, bo z tego co się orientuje to w Statucie Gminy nie ma o tym ani słowa. Poza tym gdzie są procedury nadania takiego obywatelstwa. Nie będzie śmiesznie , kiedy rada przegłosuje stosowną uchwałę, a parę dni pf3źniej wojewoda uchyli ją, jako niezgodną z prawem

(2013-01-11 13:18:08)

Miernot nigy nie wolno wybierać,tu się z wz nie zgadzam. To prawda, że czas wyeliminować wielu przyspawanych do władzy, zwłaszcza wrednych i nieudolnych, w ich miejsce potrzeba ludzi bystrych, uczciwych, kompetentnych,a nigdy prostaków i pieniaczy.

wz (2013-01-10 10:17:11)

Niestety jeszcze za niski ciągle jest poziom desperacji w społeczeństwie by zaczęło myśleć logiką przetrwania. Ciągle zbyt dużo się należy i coraz większa jest grupa tych, którym się należy. Nie jestem za państwem, które ma wolne od pomocy społecznej ale za państwem i społeczeństwem solidarnym, które swoje sprawy ma w swoich rękach. Nie ma szans na zmianę ordynacji wyborczej więc trzeba iść do wyborów i wybrać na początek nawet największe miernoty! W pierwszej kolejności wprowadzić do w władzy nowe twarze całkowicie z poza obecnego (CAŁEGO) układu politycznego. Oczywiście jest to mało prawdopodobne właśnie z uwagi na wspomniany niski stopień desperacji społeczeństwa.

tak (2013-01-09 11:36:12)

Jan to wszystko prawda co piszesz ja tylko jestem ciekaw kilku rzeczy.Kto wybiera rząd który działa na szkode obywateli i państwa a potem płacze w obie rece?Kiedy skończy się cierpliwość Polaków i roz.,.dolą ten bałagan?Czy wszyscy bedą dalej potakiwać na niekończące sie podwyżki i wymyślanie nowych opłat?

Józio (2013-01-09 10:09:01)

Tylko uczący nie otrzyma kasy tak jak ten co u czy. Ale obciach dla bibliotekarki

wz (2013-01-09 09:32:34)

Jan we wszystkim masz rację i by było pełniej to powiedziałeś o głównych założeniach tego programu. Sam program edukacji finansowej (www.edufin.org.pl) powstał już dawno temu, dawno przed kryzysem. Gdyby wówczas było nim zainteresowanie dziś wielu żyło by się lepiej. Ponadto rolą trenera nie jest nauczenie gospodarowania konkretnym portfelem konkretnego Kowalskiego a pomoc w zrozumieniu jak ważne jest dla niego jego MYŚLENIE i jego zwykły rozsądek.

Jan (2013-01-09 08:47:35)

Tak, tak ludzi trzeba szkolić. Przedstawiać im fakty, może to przyniesie jakiś skutek. Jeśli nie po roku to może po dwóch. Ale ta Kulińska ich niczego nie nauczy. Sami się muszą uczyć i wyciągać wnioski. Po pierwsze trzeba wiedzieć,że jesteśmy niewolnikami we własnym kraju, w którym banda złodziei i obcych agentów z doprowadziła kraj do całkowitej ruiny. Zlikwidowano przemysł stoczniowy, włókienniczy, elektroniczny i zbrojeniowy. Nasz handel opanowały obce supermarkety, a rynek zasypano wszelkiego rodzaju chińszczyzną. Obłożono Polaków 18% podatkiem dochodowym,23%VAT-em, akcyzą na papierosy, paliwo,alkohol a nawet węgiel. Więc obywatelu niczego nie kupuj. Zrezygnuj z mebli, nowego samochodu, ubrania, koszuli. Przecież jeszcze nie musisz niczego kupować. Papierosy kup jakiekolwiek, byle tanio, wódkę sam sobie zrób. Zrezygnuj z samochodu, przecież możesz ograniczyć jazdę. Jedz z sąsiadem albo ty go zabierz. A jak już jedziesz to jedz tak,żeby mandatu nie zapłacić. Przecież nie będziesz napychał kieszeni Rostowskiemu, który zaplanował zedrzeć z nas 1,5 miliarda mandatów. W Inspektoracie Transportu Drogowego w centrali w Warszawie pracowało 50 osób dzisiaj jest ich 700 więc ty nie będziesz napychał tym łajdakom kieszeni. Bo oni teraz planują zakupić za parę milionów Drony /samoloty bezzałogowe z radarami/ i helikoptery. I niczego w domu nie remontuj i nie buduj bo może ci na chleb niedługo zabraknąć.Nie kupuj mat bud, bo nie będziesz ich wspomagał 23% VAT-em. Jak większość społeczeństwa zrobi to samo co ty, zobaczysz jak te mendy w rządzie zaczną w gacie robić, jak im zabraknie na pobory , jak urzędnicy się wnerwią i wyjdą na ulicę. Jak emeryci ruszą. Wtedy rząd zrozumie ,że ma do czynienia z obywatelami a nie z bezrozumnym motłochem, któremu można wiek emerytalny przedłużyć do 67 lat.

młody gniewny (2013-01-09 07:50:38)

A projekt ten to tylko koordynatorzy zwiną kasę za szkolenie i tyle jest pożytku z tego.
Dajcie sobie spokój z takimi działaniami. Skupcie się na książce i dbajcie o to żeby ludzie czytali, bo to jest w naszym kraju ogromny problem ,a nie bzdetami się zajmujecie , parę rysunków jakiś konkursik i do gazety że wielce działacie.

zdziwiony (2013-01-09 06:20:04)

W dzisiejszych czasach taki artykuł to może tylko w.....ć, tylko budżetówka, czyli ludzie oderwani granatem od rzeczywistości mogą wymyślać takie kretynizmy z nudów!!

Irena (2013-01-08 21:58:47)

Żeby mądrze zarządzać budżetem najpierw trzeba go mieć. Może lepiej uczyć jaki zdobyć zawód czy jak zarabiać, a nie jak oszczędzać

jacek (2013-01-08 19:56:19)

W tym Aleksandrowie gzie jest około 1000 osób na zapomogach to bardzo potrzebna incjatywa może coś się nauczą i nie będą ciężarem dla społeczeństwa polskiego

(2013-01-08 18:37:44)

Mądre posunięcie, uczyć jak zaoszczędzić parę groszy z groszowych dochodów. To tylko u nas :))

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Władze powiatowe Lubelskiej Izby Rolniczej wybrane. Postawiono na młodość

Dziś wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Biłgorajskiego, Lubelskiej Izby Rolniczej i delegata na walne zgromadzenie LIR oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatowej. Delegaci postawili na ludzi młodych, przewodniczącym został Piotr Kiełbasa z Goraja, a delegatem Bartłomiej Świtała z Tarnogrodu. Żaden z nich nie przekroczył 40. roku życia. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” (FOTO)

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Potrącenie rowerzystki w Bukowinie

Policjanci biłgorajskiej Komendy ustalają i wyjaśniają wszystkie...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia