Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

VII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Podsumowanie

Dodał: red Data: 2018-08-11 17:30:50 (czytane: 2612)

Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju i Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej już po raz siódmy zorganizowały Pielgrzymkę Rowerową z Biłgoraja na Jasną Górę. Właśnie odbyło się jej podsumowanie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

-W tym roku byliśmy częścią XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Na trasę pielgrzymkową wyruszyło 57 pątników, byli to głównie mieszkańcy Biłgoraja, a także pielgrzymi z Łukowej, Józefowa, Biszczy, Tarnogrodu, Lubaczowa, Frampola, Hedwiżyna. W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło też troje pielgrzymów z Zamościa, dwoje z Warszawy i jednym z uczestników był obywatelem Niemiec, który jak sam mówił - co roku uczestniczy w ciekawej imprezie rowerowej, w tym roku wybrał Biłgorajską Pielgrzymkę Rowerową, o której dowiedział się z Internetu. Najstarszym uczestnikiem tegorocznego wyjazdu był 77- letni pan Kazimierz, a najmłodszym była 12 letnia Sandra - informuje Mirosław Lipiński.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyły dwa główne cele. Tradycyjnie związany z pielgrzymowaniem - cel religijny, czyli pogłębienie swojej wiary, poprzez codzienny udział we Mszy świętej i innych modlitwach. Drugi to cel patriotyczny, związany z 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Przewodnikiem duchowym tegorocznej pielgrzymki był ksiądz Tomasz Szumowski - wikariusz parafii pw WNMP w Łukowej.

bilgorajska_pielgrzymka_rowerowa.jpg

-Pielgrzymka była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Był to czas zapomnienia o wszystkich codziennych problemach. Jestem bardzo zadowolona, mimo, że momentami brakowało tchu w piersiach. Te „góreczki” tak dawały w kość, to jednak człowiek czuł radość w duchu, że wszyscy zmierzamy do jednego celu, do naszej ukochanej Matki. Każdy dzień pielgrzymki był dla mnie inny, raz było lepiej, raz gorzej, ale na każdy dzień była inna intencja i tak sobie tłumaczyłam, że jednak niektóre prośby, które wieziemy do Maryi potrzebują większego wysiłku i to mobilizowało do dalszej drogi. Atmosfera była bardzo przyjemna, ludzie życzliwi, zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy. Trasa przebiegała przez bardzo ciekawe miejsca, które po zakończeniu etapu można było dokładniej poznać. Za zabezpieczenie duchowe pielgrzymki odpowiedzialny był nasz ksiądz Tomasz Szumowski i dzięki temu mogliśmy codziennie uczestniczy we Mszy Świętej  z kazaniem. Po tej pielgrzymce czuję się w pewnym stopniu spełniona, pewniejsza siebie, gotowa na wszelkie trudności życiowe. Jeśli będzie zdrówko to na drugi rok znowu się wybierzemy z córcią no i tym razem z mężem. Oczywiście podziękowania dla Mirosława Lipińskiego, że zorganizował ten wspaniały czas pielgrzymowania - podkreśla Joanna Małek.

W ocenie Małgorzaty Myszka, pielgrzymka rowerowa to piękne spędzenie czasu wolnego i oderwanie od codzienności oraz pośpiechu, a przede wszystkim zbliżenie się do Boga. Dobry czas na zastanowienie się nad swoim życiem. -Można poznać ciekawych ludzi i wymienić się doświadczeniami - dodaje. -Wybrałam się na pielgrzymkę do Częstochowy, by w tym czasie nabrać Bożego Ducha, wzbogacić o nowe doświadczenia, i przeżycia - przyznaje z kolei Elżbieta Ciećkiewicz.

Jak informuje Mirosław Lipiński - w związku z dużym zainteresowaniem Biłgorajską Pielgrzymką Rowerową na Jasna Górę - rozważane jest poważnie kontynuowanie tej inicjatywy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: biłgorajska pielgrzymka rowerowa   rowerem na jasną górę   mirosław lipiński   rowerowa pielgrzymka

Zobacz także

Miłujcie, jak Ja Was umiłowałem

Dodane: 2019-05-18 21:37 - Komentarze  (4)  czytane (256)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.47.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Dzień sołtysa

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zadymienie jednego z mieszkań w domu wielorodzinnym. Starch mieszkańców i reakcja służb

Straż Pożarna, Policja i służby medyczne interweniowały dziś w jednym z bloków przy ulicy Szewskiej w Biłgoraju. Zauważono, że z jednego...