Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-06-20 17:34:32 (czytane: 3188)

W Biłgoraju odbył się pierwszy po ogłoszeniu pandemii bieg. 100 zawodników w biegu fizycznym i kilkudziesięciu w biegu wirtualnym, wystartowało z Zalewu Bojary, w VII Biegu Sitarskim. Uczestnicy mieli do wybory trzy dystanse o długości 5, 10 i 15 km, wyznaczone na pętli leśnymi ścieżkami.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZe względu na stan epidemii organizatorzy zmienili dystanse. -Do tej pory bieg odbywał się na dwóch dystansach 5 km i półmaratonie. W tym roku wyjątkowo są to trzy dystanse 5, 10 i 15 km, tak by każdy z zawodników mógł sprawdzić się na odpowiadającym mu dystansie, a jednocześnie by podzielić liczbę zawodników. Nasze wydarzenie to przede wszystkim bieg rekreacyjny. Chcemy promować tę formę ruchu, a przy okazji piękne biłgorajskie lasy i Zalew Bojary. Wśród zawodników są biegacze z całego regionu chcemy więc także by się integrowali, stąd po zakończeniu biegu przewidziany jest piknik - zaznacz Mieczysław Jamroz, współorganizator wydarzenia.

Z Lublina przyjechała z grupą biegową Ewa Jacniak. -Nie mogło nas tutaj zabraknąć, piękne trasy, profesjonalna organizacja i mnóstwo ludzi podzielających naszą pasję do biegania. Poza tym biłgorajskie trasy to świeże powietrze, cisza i piękne widoki Puszczy Solskiej. Tutaj można odpocząć od zgiełku miasta, zrelaksować się i nabrać sił - przyznaje. Z Chełma przyjechała Katarzyna Maciejewska - Litwin. Jak wyjaśnia w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl pochodzi z Biłgoraja i zawsze z przyjemnością wraca w rodzinne strony. -Tu jest po prostu pięknie, gdy tylko mogę biegam po tych lasach, zawsze wracają wspomnienia. Bardzo się cieszę, że OSiR zdecydował się zorganizować Bieg Sitarski, było fantastycznie - dodaje.

bieg_sitarski.JPG

-Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, wolontariuszom, członkom grupy "Biłgoraj Biega", sponsorom oraz osobom nam życzliwym. Słowa podziękowania kieruję także do zawodników i ich rodzin. Wszyscy wspólnie tworzymy miłą atmosferę Biegu Sitarskiego - zaznacza Eliza Rafał, dyrektor OSiR Biłgoraj.

Dla tych, którzy fizycznie w Biłgoraju nie mogli pobiedź, choćby z racji ograniczenia liczby zawodników, przygotowano bieg wirtualny. -Przez aplikację internetową trzeba sie zarejestrować i udostępnić nam czas i dystans, który się wybrało. Zawodnicy biegają w miejsce swego zamieszkania czy przebywania, mają na to czas do 27 czerwca. Po przesłaniu nam czasów zostaną sklasyfikowani i otrzymają pamiątkowe medale - informuje Piotr Swacha z grupy "Biłgoraj Biega".

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 67

Tagi: bieg sitarski   biłgoraj biega   osir biłgoraj   zawody biegowe

Zobacz także

Biłgoraj Biega (FOTO)

Dodane: 2021-06-11 23:46 - Komentarze  (0)  czytane (971)

TAGI: biłgoraj biega, zawody biegowe, osir biłgoraj, zalew bojaryKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.50.173

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia