Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

V Spotkanie z Zawodem w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu

Dodał: red Data: 2017-05-23 08:31:36 (czytane: 1565)

W piątek 19 maja już po raz piąty w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się Spotkanie z Zawodem w ramach Dnia Otwartego. Podobnie jak w minionych latach goszczono liczne grono uczniów (350 osób) z okolicznych gimnazjów wraz z nauczycielami i wychowawcami.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSwoją obecnością Spotkanie uświetnili Henryk Matej - Starosta Powiatu Zamojskiego, Jan Słomiany - Przewodniczący Rady Powiatu i Marta Korona - kierownik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatu Zamojskiego oraz Monika Żur, Barbara Krawczyk, Stanisław Kowalczyk - reprezentujący Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddział Zamiejscowy w Zamościu. Program przygotowany na ten dzień zawierał wiele atrakcyjnych propozycji, dając pełny obraz Szkoły - jej dorobku, bazy materialno - dydaktycznej oraz szans rozwoju kształcenia.

spotkanie_z_zawodem_zwierzyniec__2_.jpg


Wszystkie zaplanowane działania cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale szczególną uwagę tego dnia skupiły: prezentacje projektów unijnych w ramach Programu Erasmus+, pokazy zastosowania kalkulatora graficznego oraz pokaz rzeźbienia w drewnie za pomocą pił łańcuchowych. Ostatni z wymienionych pokazów można potraktować jako zwieńczenie kilkudniowego pleneru. Drzewiarze rzeźbili w kłodzie drewna wyobrażone postacie, które wielkością przewyższały sylwetkę człowieka. Ich praca stała się nie tylko ciekawym punktem programu, ale niecodziennym wydarzeniem, które przez kilka dni koncentrowało uwagę uczniów szkoły, mieszkańców i turystów.

spotkanie_z_zawodem_zwierzyniec__3_.jpg


Przybyli na ten dzień uczniowie uczestniczyli także w pokazach przyrodniczych Roztoczańskiego Parku Narodowego i ZSDiOŚ, spotkaniu z przedstawicielami firm związanych z branżą drzewną, m. in.: Festool, Rehau, Leitz, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, MODEL Opakowania, ITA TOOLS czy prezentacji sprzętu i zawodu geodety. Wszystkie punkty programu służyły oddaniu możliwości, jakie stwarza nauka w ZSDiOŚ w Zwierzyńcu, a więc zespole szkół kształcącym w kilku zawodach Technikum Przemysłu Drzewnego (zawód: technik technologii drewna), Technikum Geodezyjne (zawód: technik geodeta), Technikum Informatyczne (zawód: technik informatyk), Technikum Ochrony Środowiska (zawód: technik ochrony środowiska) oraz w Liceum Ogólnokształcącym.

Reklama.

Goście mogli zauważyć to, co wyróżnia szkołę spośród innych placówek edukacyjnych, a zatem nie tylko urocze położenie - w sercu Roztocza w sąsiedztwie barokowego "Kościółka na wodzie" z jednej i "Zwierzyńczyka" z drugiej strony, nie tylko wyjątkowy charakter łączący zabytkowy budynek (należący w przeszłości do rodu Zamoyskich) z nowoczesnym wyposażeniem - ale przede wszystkim szanse rozwoju zawodowego, jakie zaoferować mogą nieliczne szkoły w regionie czy nawet w Polsce. Od roku szkolnego 2011/2012 szkoła realizuje projekty praktyk zagranicznych w Niemczech, Hiszpanii i Anglii w ramach programu Leonardo da Vinci, Erasmus+, a w 2017 roku projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - PO WER. Dzięki nim uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe w europejskich zakładach pracy i otrzymują pokaźne kieszonkowe w wysokości (bagatela!) ponad 400 euro. Rezultaty projektów to także: zdobycie certyfikatów nabytych umiejętności; zdobycie dokumentu Europass Mobilność; zwiększenie szans na zatrudnienie w kraju i poza jego granicami; umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, angielskim, hiszpańskim; poznanie dziedzictwa kulturowego krajów; współpraca pomiędzy instytucjami, organizacjami oferującymi możliwości kształcenia, przedsiębiorstwami, partnerami społecznymi i innymi odpowiednimi podmiotami w Europie; rozwój innowacyjnych praktyk w dziedzinie szkolenia i kształcenia zawodowego.

spotkanie_z_zawodem_zwierzyniec__1_.jpg


Systematyczna realizacja projektów zaowocowała sukcesem na skalę ogólnopolską, jest to uzyskanie KARTY JAKOŚCI W ZAKRESIE ORGANIZACJI STAŻY Z PROGRAMU ERASMUS+. Dzięki niej obecni i przyszli uczniowie będą odbywać praktyczną naukę zawodu w Niemczech, Hiszpanii, Anglii do roku 2020. Taką Kartę posiada jedynie 9 szkół w Polsce! Młodzież, która przybyła na V Spotkanie z Zawodem miała też możliwość uczestniczyć w nietypowych zajęciach matematyki, ponieważ klasa technikum informatycznego w codziennej nauce wykorzystuje kalkulator graficzny. Stosowanie tego narzędzia pracy w procesie kształcenia odbywa się w szkole w ramach innowacyjnego programu Matematyka z kalkulatorem graficznym. Jest to eksperyment edukacyjny wdrażany za zgodą Ministerstwa Edukacji Narodowej - realizowany przez ZSDiOŚ jako jedyną szkołę w Polsce! Niewątpliwie uczniowie kształcą się w sposób wszechstronny, nowoczesny i innowacyjny dodatkowo w otoczeniu, które sprzyja harmonijnemu rozwojowi osobowości - wśród uroków roztoczańskiej przyrody.

/Joanna Dubaj/

Tagi: zsdioś w zwierzyńcu   v spotkanie z zawodem   zespół szkół drzewnych w zwierzyńcu   oświata biłgoraj

Zobacz także

Etap okręgowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – uczennica

Dodane: 2019-03-18 14:50 - Komentarze  (0)  czytane (104)

TAGI: olimpiada promocji zdrowego stylu życia, budowalanka biłgoraj, zsbio biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia