Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-01-22 14:55:33 (czytane: 2605)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego i Janowskiego, wzięło udział w V Senioriadzie, która odbyła się dziś na hali Ośrodka Sportu i rekreacji w Biłgoraju. Na uczestników czekała rywalizacja sportowo - rekreacyjna oraz quizy i konkursy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW wydarzeniu udział wzięło dziesięć drużyn, w tym siedem z Biłgoraja, dwie z Janowa Lubelskiego i jedna z Frampola. Były to Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj, Słuchacze UTW, Cykliści UTW, Honorowi Dawcy Krwi PCK Biłgoraj, Klub Seniora "Czas", Klub Seniora "Kwiaty Jesieni" z Frampola, Klub Aktywnych Ruchowo "Rekreo - Styl" z Janowa Lubelskiego, Klub Seniora "Raj" PCK Biłgoraj, Klub Rekreacji Ruchowej "Vitalni" z Janowa Lubelskiego oraz reprezentacja Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

-Organizowana przez nas od 5 lat Senioriada, to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Uczestnicy mogą sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i miło oraz aktywnie spędzić czas.Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim dobra zabawa. Podczas wydarzenia nie zabrakło także wspólnych konkurencji, w których sprawdzić mogli się dziadkowie i wnuczęta - przyznaje Anna Walczak z OSiR Biłgoraj.

senioriada.JPG

-Ruch, aktywność i pozytywne myślenie to najlepsi przyjaciele ludzi, szczególnie seniorów. Jak coś boli, jak coś doskwiera, jak zły nastrój, to tylko ruch. Można pójść na zajęcia, można siąść na rower, pospacerować, spotkać się z innymi. Ja mam taki apel do wszystkich dziadków i babć, kochajcie swoje wnuki, rozpieszczajcie je, pomagajcie w wychowaniu ale dbajcie także o siebie, by wasze dzieci miały z was pożytek a nie zmartwienia - mówi Stanisława Sołtys, z Klubu Rekreacji Ruchowej "Vitalni" z Janowa Lubelskiego.

Dziadkom i babciom podczas zmagań towarzyszyli wnukowie. Wśród nich obecny był Wiktor Kapica. -Moja babcia ma na imię Teresa, jest członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku i PTTK w Biłgoraju. Jeździ rowerem, śpiewa, bierze udział w przedstawieniach, zabiera mnie na różne wycieczki. Dziś zabrała mnie na senioriadę i wspólnie walczyliśmy w grze w kręgle. Z moją babcią nie można się nudzi, jest bardzo fajna - przyznaje.

Reklama.

Na zakończenie, poszczególne drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i upominki rzeczowe. Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj przypadł drużynie Honorowych Dawców Krwi PCK w Biłgoraju. Wręczył go wiceburmistrz Jarosław Bondyra, który wspólnie z dyrektor OSiR-u, Elizą Rafał złożył wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 88

Tagi: senioriada   seniorzy   biłgoraj dzień babci i dziadka   osir biłgoraj

Zobacz także

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Dodane: 2020-09-19 19:16 - Komentarze  (8)  czytane (1305)

TAGI: stary bidaczów, warsztaty kulinarne, gmina biłgoraj, osp stary bidaczówKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.202.194

j67 (2020-01-22 21:43:26)

Szanowny Panie Redaktorze zdjecia beznadziejne wstyd Konkurecja bije was

Stefan (2020-01-22 20:28:22)

Byłem tam na tej imprezie, brałem udział we współzawodnictwie poszczególnych drużyn. Ileż to było widać zaparcia i wysiłku poszczególnych Osób podczas wykonywania tych ćwiczeń sprawnościowych. Każdy chciał z Siebie dać jak najwięcej, by wypaść lepiej niż Kolega lub Koleżanka z innego Zespołu. Może nie Wszyscy uczestnicy biorący czynny udział w tych zmaganiach mieli na uwadze dobrą i radosną zabawę towarzyską, a myśleli o zwycięstwie lub zajęciu prestiżowego miejsca. Myślę że ten dzień " Dzień Dziadka " był dobrym terminem wybranym przez Organizatora by go należycie uczcić. I tu podziękowanie i duże brawa dla Organizatora.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia