Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

V Festyn Mikołajkowy w "Czwórce" (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-06 19:45:11 (czytane: 2094)

Już po raz piąty, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju zorganizowała Festyn Mikołajkowy. Wśród atrakcji jakie przygotowano najważniejszą była wizyta św. Mikołaja i rozdanie prezentów. Wydarzenie miało także wymiar charytatywny. Zbierano środki na pomoc Idze Karczmarczyk.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajFestyn w "Czwórce" tradycyjnie dopełnia biłgorajskie świętowanie mikołajek. Organizatorzy łączą dobrą zabawę, podtrzymywanie tradycji obdarowywania się prezentami z pomocą potrzebującym dzieciom. -Inicjatywa zrodziła się w gronie nauczycieli naszej szkoły pięć lat temu. Od tego czasu stała się jednym z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń mikołajkowych w Biłgoraju. Wszystko rozpoczyna się od przedstawienia, które wprowadza nas w klimat świąt Bożego Narodzenia i przesłanie jakie niesie z sobą osoba św. Mikołaja. Mamy także loterię fantową, kiermasz ciast i ozdób świątecznych oraz zajęcia sportowe. Co roku dobrą zabawę łączymy z działalnością pomocową. W tym roku - już po raz drugi pomagamy małej Idze Karczmarczyk, siostrze naszego ucznia - wyjaśnia dyrektor SP Nr 4 w Biłgoraju, Monika Bednarz.

festyn_mikolajkowy__1_.JPG

Jak wyjaśnia mama Igi, dziewczyna zachorowała w drugim miesiącu życia. -Diagnoza była straszna, to rzadką choroba rdzeniowy zanik mięśni typu SMA 1. Choroba powoduje, że zanikają mięśnie zarówno te odpowiedzialne za ruch ale i te odpowiedzialne za przełykanie czy oddychanie. W tej chwili jesteśmy objęci leczeniem klinicznym, które przynosi wymierne skutki. Iga już może siedzieć ale przed nami jeszcze daleka droga do pełnej sprawności. Nie poddajemy się walczymy, obok leczenie potrzebne są turnusy rehabilitacyjne czy specjalistyczny sprzęt. Stąd jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdą pomoc. Szczególnie dziękujemy za słowa wsparcia, otuchy i za uśmiech. To dla nas bardzo ważne - przyznaje Agata Karczmarczyk.

Reklama.

W przygotowania włączyła się cała społeczność szkoły. -Przygotowaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne, bombki i ozdoby. Było także przedstawienie mikołajkowe oraz kiermasz ciast. W ten sposób jako uczniowie możemy się włączyć w pomoc dziewczynce, która jest siostrą naszego młodszego kolegi - przyznają uczennice Julia Maciocha, Marcelina Komanowska i Kinga Sokal.

festyn_mikolajkowy__2_.JPG

Dopełnieniem wydarzenia była wizyta św. Mikołaja. Wszystkie obecne na wydarzeniu dzieci otrzymały prezenty.Zobacz także:

Mikołaj na Oddziale Pediatrii Szpitala w Biłgoraju (FOTO)

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 96

Tagi: festyn mikoajkowy   biłgoraj   szkoła podstawowa nr 4 w biłgoraju   iga karczmarczyk

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (555)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.215

j67 (2019-12-06 22:09:59)

To jest prawdziwy Mikołaj. Czapka z pomponem to sowiecki dziadek mroź a wszyscy mówią ze to Mikołaj.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia