Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uważajmy na przejazdach kolejowych

Dodał: red Data: 2018-08-03 09:04:57 (czytane: 874)

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności - przypomina rzecznik biłgorajskiej Policji, sierżant sztabowy, Joanna Klimek.

przejazd_kolejowy_bilgoraj.JPG

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają kilka wskazówek i faktów dotyczących bezpieczeństwa. Dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km. Pociągi nie mogą się zatrzymać na tyle szybko, aby uniknąć kolizji.

Reklama.

-Pamiętajmy, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów. Bądźmy czujni na terenie kolejowym. Nie rozpraszajmy się, nie czytajmy wiadomości w telefonie, gazety itp. podczas przechodzenia przez przejazd czy przejście, nie zakładajmy słuchawek, które mogą zagłuszać odgłosy zbliżającego się pociągu. Przypominamy również, że trwają wakacje a elementy infrastruktury kolejowej nie są miejscem do zabawy lub wypoczynku - dodaje Joanna Klimek.

/red./

Tagi: przejazdy kolejowe   powiat biłgorajski   uwaga na przejazdach kolejowy   policja biłgoraj

Zobacz także

"Na podwójnym gazie" i bez uprawnień

Dodane: 2019-01-14 13:32 - Komentarze  (1)  czytane (296)

TAGI: pijany kierowca, józefów, policja biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.245.76

J (2018-08-03 14:14:04)

Fatalne oznakowanie, brak widoczności, częste awarie rogatek i ciągłe oszczędzanie PKP /LHS na mieszkańcach to są prawdziwe powody zdarzeń. Nam się bezpieczeństwo należy jak komuś premie!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia