Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uroczyste otwarcie i poświęcenie inwestycji w Gminie Biłgoraj

Dodał: red Data: 2019-10-09 11:43:11 (czytane: 1724)

Zrealizowane na terenie Gminy Biłgoraj inwestycje skierowane są do seniorów, dzieci i młodzieży, ogółu mieszkańców. Społeczność gminy Biłgoraj, i nie tylko, będzie mogła korzystać z nowoczesnej infrastruktury zrealizowanej w trzech miejscowościach Gminy. Zagospodarowanie czasu wolnego, rozwijanie pasji, kultury fizycznej, ale też poprawa bezpieczeństwa, to nadrzędne cele przyświecające realizacji tych inwestycji.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj7 października br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie czterech inwestycji zrealizowanych na terenie Gminy Biłgoraj. Otwarcie Dziennego Domu „Senior+” w Bukowej, otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki, drogi dla rowerów w Korytkowie Dużym, czy remizo - świetlicy w Nadrzeczu to znaczące wydarzenia nie tylko dla lokalnej społeczności, ale też innych mieszkańców Gminy Biłgoraj.

bilgoraj_gmina__1_.JPG

Wydarzenie rozpoczęło się w Bukowej od uroczystości otwarcia i poświęcenia Dziennego Domu „Senior+” w Bukowej utworzonego w ramach Programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015 - 2020 realizowanego przez MRPiPS oraz współfinansowanego ze środków RPOWL na lata 2014 - 2020. Licznie przybyli goście, z europosłem Krzysztofem Hetmanem i radnym Sejmiku Wojewódzkiego Arkadiuszem Bratkowskim na czele, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń DDS+, wysłuchać koncertu oraz obejrzeć prace plastyczne seniorów, uczestników spotkań Senior+, wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych.

bilgoraj_gmina__3_.JPG

Niezwykle radosnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej było uroczyste otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej współfinansowanego ze środków PROW na lata 2014 - 2020. Przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz samorządowych, lokalnej społeczności wiejskiej i szkolnej oraz gości stało się uroczystym momentem do poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii pw. św. Stanisława Boboli w Bukowej Stanisława Ciupaka. Występ artystyczny uczniów był wymownym podziękowaniem za piękne boisko, które ma służyć całej społeczności, a pierwsze strzały na bramkę stały się symbolicznym ukoronowaniem całego przedsięwzięcia.

bilgoraj_gmina__2_.JPG

Otwarcie i poświęcenie drogi dla rowerów w Korytkowie Dużym współfinansowanej ze środków RPO WL na lata 2014 - 2020 było kolejnym znaczącym wydarzeniem tego październikowego przedpołudnia. Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu ścieżki rowerowej przez ks. kanonika Krzysztofa Gajewskiego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym uczniowie Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym doposażeni w kamizelki odblaskowe na rowerach przejechali przez bramkę symboliczny odcinek ścieżki rowerowej.

Reklama.

Kulminacyjnym punktem programu uroczystości było otwarcie i poświęcenie  Remizo-świetlicy w Nadrzeczu współfinansowanej ze środków RPOWL na lata 2014 - 2020. Spotkanie przybyłych gości i mieszkańców Nadrzecza, w tym Stowarzyszenia „Moje Nadrzecze”, druhów Strażaków OSP w Nadrzeczu, Sołtys Beaty Garbacz i Radnego GB Krzysztofa Malca rozpoczęła Konferencja podsumowująca realizację projektów współfinansowanych ze środków UE w ramach RPOWL na lata 2014 - 2020, którą poprowadził  Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj. Program konferencji z prezentacją multimedialną obejmował podsumowanie trzech działań:
- „Zachowanie dziedzictwa kulturowego Gminy Biłgoraj poprzez rozbudowę remizo-świetlicy w Nadrzeczu”;
- „Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń w gminie Biłgoraj poprzez wykorzystanie OZE - etap III”;
- „Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej”.

Po zakończonej konferencji tradycje muzyczne Ziemi Biłgorajskiej zaprezentowała Kapela Ludowa „Krążałka”.

/GOK Biłgoraj/

Tagi: gmina biłgoraj   otwarcie domu senior+   otwarcie ścieżki rowerowej   otwracie świetlicy w nadrzeczu

Zobacz także

Sprawozdanie z pracy Rady Powiatu w Biłgoraju za 2020 roku

Dodane: 2021-01-28 10:53 - Komentarze  (2)  czytane (188)

TAGI: rada powiatu w biłgoraju, sprawozdanie z parcy rady powiatu, powiat biłgorajski, radni rady powiatuKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

(2019-10-10 19:47:53)

Ja głosuje na Różyńskiego super gospodarz jest i Biłgoraja nie spadochroniarz trzeba głodować ma ludzi sprawdzonych od nas.

ciekawy (2019-10-10 19:44:54)

Co to jest "sesyństwo" ?

Dzisiaj wróciłem po 3 zmianie czyli o 6.00 rano (2019-10-10 17:25:50)

i jakiś pedał w białej skodzie jeździł samochodem od 9 po Kościuszki i ryczał o jakimś Romanowskim przez megafony co za sesyństwo.

(2019-10-10 17:17:15)

Wyborca (2019-10-10 16:58:17)

Ani na Różyńskiego.

mieszkaniec Biłgoraja (2019-10-10 10:13:17)

Nie głosuję na Bratkowskiego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ostatnie ziemskie pożegnanie Stanisławy Dzikoń (FOTO)

Rodzina, bliscy, przyjaciele i mieszkańcy Biłgoraja pożegnali...

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki...

Zestawy ratownicze - specjalne torby z gotowym wyposażeniem trafiły do jednostek OSP (FOTO)

Zakupione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zestawy...

Biłgoraj uczcił 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO, AUDIO)

Uroczystości religijno - patriotyczne, 158. rocznicy wybuchu...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Ogłoszenia