Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uroczysta sesja Rady Gminy w Biłgoraju z okazji 25–lecia samorządu terytorialnego

Dodał: red Data: 2015-05-29 17:24:43 (czytane: 3864)

27 maja 1990 r. odbyły się po raz pierwszy od 50 lat wolne wybory do rad gmin. Dzięki uchwalonej 8 marca 1990 r. ustawie o samorządzie gminnym społeczności lokalne otrzymały podstawy do zarządzania częścią spraw publicznych, gminy otrzymały własne źródła dochodów i możliwość decydowania o wydatkach.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj25_lat_samorzadu_terytorialnego.JPG


29 maja 2015 roku, samorząd Gminy Biłgoraj obchodził 25–lecia Samorządu Terytorialnego. Z racji tej uroczystości, w Zajeździe na Rozdrożu odbyła się specjalna sesja Rady Gminy, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, którzy przez minione 25 lat pracowali na rozwój Gminy Biłgoraj.

25_lecie_gminy_bilgoraj.JPG


Uroczysta sesja Rady Gminy - poprzedzona Mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Michała Archanioła w Soli - rozpoczęła się od odśpiewania Hymn Państwowego, następnie zebranych przywitał Przewodniczący Rady Gminy w Biłgoraju obecnej kadencji Jan Majewski. Wśród obecnych znaleźli się goście w osobach poseł Genowefy Tokarskiej, Jan Wiater zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Anna Augustyniak sekretarz Województwa Lubelskiego reprezentowała Marszałka Sławomira Sosnowskiego. Obecni byli także Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, wicestarosta Jarosław Piskorski, radni Rady Powiatu, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan oraz radni Rady Miasta Biłgoraj, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Biłgoraj, Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, dyrektorzy szkół, a przede wszystkim byli i obecni członkowie Rady Gminy Biłgoraj oraz pracownicy Urzędu Gminy. Obecni byli także przedstawiciele z Ukrainy.

wieslaw_rozynski.JPG


O minionych 25 latach samorządu Gminy Biłgoraj, przeobrażeniach społeczno - ekonomicznych i rozwoju Gminy w okolicznościowym wystąpieniu mówił Wójta Wiesław Różyński. -Szanowni Państwo, dziś mija 25 lat od chwili, kiedy to po raz pierwszy ruszyliśmy do urn wyborczych z nadzieją na lepsze jutro, od momentu kiedy staliśmy się gospodarzami naszych Małych Ojczyzn. W tym miejscu możemy z dumą stwierdzić, że minione 25 lat znacząco i pozytywnie wpisało się w historię Gminy Biłgoraj, a poprzez to również w historię Regionu i całej Ojczyzny - mówił Wiesław Różyński.

gmina_bilgoraj_jubileusz.JPG


Wójt podkreślał, że nie był to czas przespany, ani przez samorząd, ani przez mieszkańców. -W ciągu minionych 25 lat w Gminie wybudowano i zmodernizowano budynki szkół, wybudowano infrastrukturę w postaci hal sportowych, boisk czy palców zabaw. Dla najmłodszych utworzono przedszkola. Powstały wodociągi i system kanalizacji sanitarnej. Wybudowano kilometry dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz chodników. Zakupiono nowoczesny sprzęt dla jednostek OSP. Minione 25 lat to także czas rozwijania i zacieśniania współpracy z organizacjami pozarządowymi - podkreślał włodarz Gminy. Przypomniał także jaki wpływ na rozwój Gminy Biłgoraj miało przywiązanie do tradycji i jej kultywowanie. Na zakończenie swego wystąpienia dziękował wszystkim, którzy przez minione lata pracowali na pomyślność Gminy Biłgoraj i jej mieszkańców. Wspominał także tych, którzy już odeszli od nas, a przyczynili się do rozwoju te części Polski.

Reklama.

Głos zabrali także w wystąpieniach okolicznościowych zaproszeni goście. Poseł Genowefa Tokarska chwaliła zaradność wójtów Gminy Biłgoraj, którzy przez minione 25 lat sprawowali ten urząd. Zaznaczyła, że dobry menadżer, którym powinien być wójt, to jak dobry gospodarz w domu. -Znam życie samorządowe od podszewki, w samorządzie bowiem przepracowałam 17 lat. Tym bardziej doceniam pracę jaką dla dobra Gminy Biłgoraj wykonali ci, którzy przez lata sprawowali w niej władzę samorządową. Dziś Gmina ta jest liderem w wielu dziedzinach, nie tylko w Województwie Lubelskim, ale w całej Polsce. Ciągle są modernizowane kolejne elementy służące wspólnemu dobru, codziennie podejmowana jest praca nad lepszym jutrem. Na ręce Wójta Wiesława Rożyńskiego składam podziękowania i najlepsze życzenia dla całej społeczności - podkreślała Tokarska.

genowefa_tokarska.JPG


Życzenia i podziękowania składali także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Samorządu Powiatu Biłgorajskiego, Miasta Biłgoraj oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości.

marek_malek.JPG


Na zakończenie obrad IX Sesji Rady Gminy w Biłgoraju, odbyło się wręczenie okolicznościowych wyróżnień związanych z 25-leciem odrodzonego samorządu terytorialnego.

jan_majewski.JPG/bilgoraj.com.pl/

Tagi: gmina biłgoraj   25-lecie samorządu terytorialnego   rada gminy biłgoraj   sesja rady gminy biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

jaki żal (2015-06-01 18:41:33)

Was mi wcale nie jest żal.To są wasze ostatnie podrygi.

ala (2015-06-01 07:46:50)

Żal wam d,,ę ściska,to była wspaniała uroczystość i tylko pogratulować, że komuś się chciało przygotować to z takim rozmachem, wręczano nie żadne medale, a statuetki i nie tylko ludziom PSL, ale wszystkim którzy na przestrzeni 25 lat przyczynili się do rozwoju Gminy.

Matrix ,, Propaganda Sukcesu,, (2015-05-31 09:24:51)

Smutno jest mi,kiedy oglądam coś,co doskonale nakłada się na prześwietną epokę prl-u.
Kiedy to co kreowane jest na górze, spływa ściekiem na sam dół .Kiedy to,odznacza się można powiedzieć samego siebie,a efektem zasług jest mocno rozbudowana siatka zależności i przynależności .Więc poco tego typu,, szopki,, prowadzić do kościoła i udawać wierzącego , kiedy to metody działania mówią same za siebie.Jak można być tak płytkim i cynicznym ,a może to już tak weszło w krew że inaczej już się nie da.

(2015-05-30 13:14:13)

ZS-LUDOWCY ODZNACZENI

Silk (2015-05-30 08:48:38)

Wiesiek jesteś "debeściak", ale Gienia to powinna dostać kopniaka w ... tam gdzie się plecy kończą.

PIS (2015-05-29 23:54:25)

Pycha kroczy przed upadkiem. Na jesieni koniec PSL. Ludzie wam podziękują.

(2015-05-29 23:17:30)

żebyście wiedzieli co oni mają za uszami

(2015-05-29 23:11:15)

A mama dyrektor był?kolega łysego kobieciarza.

moja luba (2015-05-29 22:38:40)

A gdzie ta nasza pani najmilsza?Coś dzisiaj na fotkę się nie złapała.To już nie w pełeselu.

PO CZYNACH ICH POZNACIE (2015-05-29 22:13:54)

KIEDY CHŁOPIE SKOŃCZYSZ Z TĄ UŁUDĄ .CHWALISZ SIĘ TYM JAK TRUDNO JEST WYDAWAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE .POCHWAL SIĘ NA ILE ZADŁUŻYŁEŚ GMINĘ.
ROZDAWANIE MEDALI TO NIE HUCPA POLITYCZNA.
NIEJEDNOKROTNIE PRAWDZIWI BOHATERZY GARDZILI MEDALIKAMI. JAK BYM WIDZIAŁ KOMORA KIEDY WRĘCZA SWOIM PSOM ODZNACZENIA.

ALE DZIĘKI BOGU JUŻ ZA NIEDŁUGO TA OBŁUDA SIĘ SKOŃCZY.

Krowa PL (2015-05-29 20:21:23)

Tak to jest z wsią i wieśniakami Obieli władzę i się pasą

do 2k (2015-05-29 19:53:51)

To są zdjęcia z Soli właśnie z rozdroża więc gdzie ci pijacy ? W d##pie byłeś g## widziałeś.

m (2015-05-29 19:48:07)

Rolników z blokad też zaprosili?Czy sami swoi ?

cfgf (2015-05-29 19:47:09)

I Mona Liza z Biszczy biedna dorabia w sejmie do emerytury, tylko przykład brać z jej zaradności ,PSL partia swoich ludzi

2k (2015-05-29 19:44:05)


A dzisiaj popijawa w Soli na rozdrożu na koszt podatnika z tej okazji , może nasza niezależna tv i media jakieś zdjęcia pijaków pokarzą jak to się wybrańcy narodu bawią na koszt narodu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

"Bieganie bez smogu". grupa Biłgoraj Biega zaprasza na bieganie po lesie

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Lekarz z Biłgoraja pokieruje szpitalem w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył pełnienie obowiązków...

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia