Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Umowy na drogi i wsparcie z PROW podpisane i wręczone

Dodał: red Data: 2019-05-16 21:11:45 (czytane: 1206)

W tym tygodniu, w w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia umów na dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Zaś w Lubelskim Centrum Konferencyjnym wręczono umowy w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.Jeśli chodzi o umowy na inwestycje drogowe, to umowy odebrali przedstawiciele 14 powiatów ziemskich, jednego miasta na prawach powiatu oraz 36 gmin. Łącznie zrealizowane zostaną 53 zadania na kwotę dofinansowania ponad 75 mln zł. Za te środki ma powstać ponad 51 km dróg gminnych oraz 76 km dróg powiatowych.

pieniadze_na_drogi.JPG

Część tych środków i zadań realizowanych będzie w Powiecie Biłgorajskim. Dofinansowanie otrzymał m. in. Samorząd Powiatu Biłgorajskiego. -Bardzo się cieszę, że udało się podpisać z Wojewodą Lubelskim umowę na dotacje na drogę Babice - Susiec - Księżpol - Obsza (Obsza - Dorbozy - Olchowiec). Pozyskaliśmy ponad 2,6 mln zł dotacji, na zadanie, którego koszt przekracza 5,2 mln zł. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu, zwłaszcza jego południa. Podpisaliśmy już także umowę z wykonawcą, który został wyłoniony w przetargu. Realizacja inwestycji zaowocuje nową wierzchnia drogi na odcinku 5,5 km - mówi Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Reklama.

Środki otrzymała także Gmina Tarnogród (1,5 mln zł dotacji), Gmina Księżpol (110 tys. zł dotacji), Gmina Goraj (320 tys. zł dotacji), Gmina Tereszpol (blisko 600 tys. zł dotacji), Gmina Turobin (450 tys. zł dotacji) i Gmina miasto Biłgoraj (ponad 2,3 mln zł dotacji).

Z kolei w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie 55 umów Beneficjentom w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wartość umów wyniosła ponad 23 mln złotych. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak i Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej. Gmina Biłgoraj na "Budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, siłowni zewnętrznej i strefy wypoczynku przy Szkole Podstawowej w miejscowości Bukowa" pozyskała 500 tys. zł środków zewnętrznych.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Urząd Wojewódzki w Lublinie

Tagi: pieniądze na drogi   pieniądze z prow   powiat biłgorajski   inwestycje drogowe

Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

Zorientowany (2019-05-17 09:30:26)

Spokojnie przyjdzie czas i na szpital aż czkawką się odbije niektórym....

godunia (2019-05-17 09:26:11)

taki starosta od pijaru , zdjęcie u wojewody to sukces niebotyczny,rozdają nasze pieniadze ale swoim, jak mazurek wygra do PE to ucieknie do brukseli tak obiecała mazurkowa , co mówi szeptanka w chrzanowie,pow. janów lubelski,takich zdjęć nigdy nie robiono w historii wielu wojewodów,to kpina i wywyższanie się,

(2019-05-17 08:13:58)

Porządek zróbcie ze szpitalem. Już zapomnieliście co obiecywaliście przed wyborami?

Sól (2019-05-17 07:17:18)

A co z ukończeniem hali sportowej w m. Sól. Jest kilka błędnych elementów do przeróbki.

2313 (2019-05-16 22:37:47)

I co mi z waszych umów jak od 20 lat zarabiam tak samo. Kiedy będzie ustawa traktująca zatrudnienie na czarno jako przestępstwo z karą więzienia włącznie ?

Cichy (2019-05-16 21:44:16)

Nasz starosta dobrze zadziałał dla dróg w naszym powiecie .Dzięki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia