Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Umowa z UMCS (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-07-09 14:20:01 (czytane: 1943)

Gmina Józefów podpisała z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej umowę partnerską. Obowiązywać ona będzie przez 10 lat i jak zapewniają jej sygnatariusze rektor uczelni Stanisław Michałowski i Burmistrz Józefowa Roman Dziura, skorzystają na niej obie strony.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajGmina Józefów ma bogatą historię współpracy z lubelską uczelnią. Do tej pory dotyczyła ona głównie Wydziału Artystycznego UMCS i współorganizacji plenerów rzeźbiarsko - malarskich dla studentów. -Zobaczyliśmy jakie piękne efekty tej współpracy można uzyskać jeśli jest dobra wola obu stron. Miasto Józefów na dzień dzisiejszy okraszone jest wielką ilością pięknych rzeźb wykonanych przez studentów, które poprawiają estetykę. W ramach plenerów powstało mnóstwo pomysłów, które zostały wykorzystane. Takim przykładem jest nasza fontanna, która jest wyjątkowa - zauważa w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Burmistrz Roman Dziura i dodaje: -Nasz apetyt na współpracę jest jednak większy. Chcielibyśmy w jak największym zakresie ten potencjał uczelni wykorzystać i zaangażować w rozwój Gminy. Chcemy naszą współpracę poszerzać, zarówno w ramach przedsięwzięć współorganizowanych z Wydziałem Artystycznym, ale także z innymi wydziałami UMCS-u.

wspolpraca_z_umcs__2_.JPG

Na wszelkie formy współpracy otwarty jest lubelski Uniwersytet. Jako uczelnia stawiamy na kształcenie studentów ale także na współprace z otoczeniem społeczno - gospodarczym. Chcemy jak najlepiej służyć naszym studentom ale także wychodzić do społeczeństwa. Takim przykładem doskonałej współpracy i wymiernych efektów jest współdziałanie z Gminą Józefów. Efekty widać w osiągnięciach naszych absolwentów i widać je na rynku Józefowskim. Mam tu na myśli plenery artystyczne i wymianę doświadczeń oraz umożliwienie młodym ludziom przyczynienia się do rozwoju Miasta i inspirowania się nim. Chcemy pogłębić tę współprace. Będzie tu aktywna działalność na pewno Wydziału Artystycznego. Włączą się także inne wydziały m. in. na polu gospodarki przestrzennej. W Józefowie mamy określone zasoby geologiczne, które oczywiście były i są badane, ale trzeba te wyniki odpowiednio wykorzystać. Rozmawiamy także o współpracy na polu oświaty i działań społecznych, czyli z wydziałami zajmującymi się pedagogika, psychologią czy naukami humanistycznymi - przyznaje w rozmowie z naszym Portalem Rektor UMCS, prof. Stanisław Michałowski.

Reklama.

Na pierwsze owoce współpracy nie trzeba będzie długo czekać, zapewnia dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, Sławomir Terpiłowski. -Na najbliższy czwartek umówiona jest wizyta "zespołu roboczego" w kamieniołomach w Józefowie. To niezwykle bogate miejsce, wizyta w nim to prawdziwa podróż w czasie. Ta wizyta będzie działaniem w ramach tworzenia projektu Geopartku Małopolski Przełom Wisły. Zapoznamy się na miejscu z warunkami, które są w kamieniołomie i jednocześnie popracujemy nad wizją geoturystycznego zagospodarowania tego terenu. Chodzi o to, by przełożyć język naukowy na język ogólnie zrozumiały. By to o czym wiedzą naukowcy i studenci odnośnie środowiska abiotycznym Józefowa wiedzieli mieszkańcy i dowiedzieli się turyści - przyznaje Terpiłowski.

wspolpraca_z_umcs__1_.JPG

Rocznie kamieniołomy w Józefowie odwiedza około 40 tys. osób. Władze Gminy Józefów liczą, że dzięki współpracy z UMCS-em i realizacji wspólnie nowych przedsięwzięć, liczba turystów się zwiększy.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 28

Tagi: umcs lublin   gmina jóżefów   umowa o współpracy   współpraca gminy jóżefów z umcs

Zobacz także

Miliony publikacji dostępne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju

Dodane: 2019-07-18 11:51 - Komentarze  (0)  czytane (428)

TAGI: miejska i powiatowa biblioteka publiczna w biłgora, mipbp w biłgoraju, platforma academica, publikacjeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.118.57

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia