Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ugościć Jezusa

Dodał: red Data: 2019-07-21 07:35:31 (czytane: 1577)

Wizyty przychodzących do nas gości mogą być przyjemne, wyczerpujące, ale też i denerwujące. Szczególnie w niedzielę i weekendy lubimy odwiedzać i podejmować gości...

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 10, 38 - 42):
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: "Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła". A Pan jej odpowiedział: "Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona".

ugoscic_jezusa.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Wizyty przychodzących do nas gości mogą być przyjemne, wyczerpujące, ale też i denerwujące. Szczególnie w niedzielę i weekendy lubimy odwiedzać i podejmować gości. Może to być czas wymiany doświadczeń, planowania wspólnych przedsięwzięć i uczenia się niezbędnego odpoczynku. Takie spotkania powinny pogłębić łączność między ludźmi i wzbogacić nasze życie.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje szczególną gościnę, ale czy Jezus był mile widzianym gościem sióstr Marii i Marty? Dwie kobiety witają go serdecznie. Marta go gości i jest całkowicie zaangażowana w opiekę nad Nim. Maria natomiast siada u stóp Mistrza i słucha uważnie Jego słów. Zapomina o wszystkim innym. Zna tylko jedną potrzebę: słuchać Jezusa i być z Nim. Jezus pozwala obu, aby na swój sposób przyjęły Go w domu. Nie przeszkadza Mu, aby Marta zadbała o Jego dobre samopoczucie. Ale nie posyła także Marii, która słucha uważnie Jego słów. Jak bardzo jest to typowe dla nasz ludzi - Maria zostawia całą pracę swojej siostrze Marcie, a sama siada u stóp Pana i słucha tego, co On mówi, podczas gdy druga musi „trudzić się”.

Ale Chrystus widzi to inaczej: dziwnie pomaga Marii, mówiąc, że wybrała lepiej. Chociaż Marta zachowuje się uczciwie i bardzo martwi, żeby Jezusowi nic nie zabrakło, ale to On musi wskazać, że decydującym czynnikiem w tym momencie jest tylko jedna rzecz: słuchać słowa Bożego.

Jezus nie chce umniejszać ani dewaluować zaangażowania Marty. Posiada ona ogromną wiarę i ma w sobie wiele dobra i nie straci niebiańskiej nagrody. Nie może utracić jednak tego co najważniejsze – oddanie Bogu i Jego Słowu. Albowiem to nadaje człowiekowi sens życia i ubogaca jego serce, a reszta przyjdzie potem.

To moc Boga wzmacnia i podtrzymuje nas nawet w trudnych czasach. Jeśli spojrzymy na Kościół jako całość, to powiemy: Kościół Boży w swoim cierpieniu potrzebuje naszej modlitwy i naszego cierpienia. Ileż będzie cichych modlitw w tych dniach, którzy niosą wszystko przed Bogiem i proszą o Jego łaskę i miłosierdzie. Święta Katarzyna ze Sieny kochała Kościół w swoim sercu i dlatego też cierpiała z powodu pewnych osób i wydarzeń. Mogła zaakceptować to cierpienie i uczynić je owocnym. W ten sposób pokonała poważny kryzys i rozprzestrzeniła nowe życie duchowe.

Jeśli człowiek jest w harmonii z Bogiem, to może dobrze zorganizować resztę. Wtedy zda sobie sprawę z tego, co jest naprawdę konieczne i jak może działać wobec swojego bliźniego. Tam, gdzie z drugiej strony nie ma odniesienia do Boga, każdy idealizm prędzej czy później zostanie zniszczony. I jak łatwo jest również możliwe, że pod pozorem dobra kryje się własna ambicja.

Wszyscy potrzebujemy chwil na refleksję, odpoczynek i „doładowanie akumulatorów”. Takimi momentami są wakacje i święta. Powinien to być czas, kiedy nie zapominamy ani o bliźnim, ani o Bogu. Niech wstawiennictwo Dziewicy Matki Bożej towarzyszy nam na dobrej drodze, którą chcemy obrać dla chwały Bożej i dla dobra i zbawienia naszych bliźnich.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: ugościć jezusa   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki

Zobacz także

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2020-08-04 13:00 - Komentarze  (9)  czytane (2564)

TAGI: piesza zamojsko - lubaczowska pielgrzymka na jasną, pielgrzymka do częstochowy, wyjście pielgrzymów z biłgoraja, biłgoraj na pielgrzymim szlakuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgoraj znów gości Festiwal "Śladami Singera"

Wczesnym wieczorem, 20 lipca br. do Biłgoraja zawitał IX Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera". Impreza przypomina o twórczości,...