Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Udział Automobilklubu Biłgorajskiego w 'MOTO SESSION 2015' (FOTO)

Dodał: red Data: 2015-05-26 17:10:22 (czytane: 5576)

W pierwszej połowie maja 2015 r. odbyły się Lubelskie Targi Motoryzacyjne "Moto Session 2015", w których udział także miał Automobilklub Biłgorajski. Był to pierwszy udział członków Klubu w tej imprezie motoryzacyjnej, która cieszy się w naszym regionie bardzo dużym zainteresowaniem widzów.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajPrzy okazji mogliśmy zaznaczyć Jubileusz 25-lecia naszego Klubu (filmy i fotoreportaże) i pokazać na Targach kilka pojazdów zabytkowych i motocykli, reprezentujących nasz Klub od 20 lat na międzynarodowych zlotach motocyklowych "FIM Rally". Organizatorem ze strony związku, był Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie. W hali "A" były prezentowane wszystkie ciekawe pojazdy zabytkowe i historyczne - samochody i motocykle oraz bogaty dorobek sportowy lubelskich Klubów i Automobilklubów PZM. Pomimo, że nasz Klub zaprezentował tylko 5 zabytkowych aut i wystąpiły trzy nasze czołowe załogi motocyklistów, to nasz udział w Targach był udany i dobrze wróży na następne lata.

automobilklub_bilgorajski__1_.JPG


Na "Moto Sesion 2015" nasz Klub reprezentowali: Piotr i Magda Dudzic (Mercedes W111 220SE 1962 r.), Rafał Koper (Ford Mustang I 4,7 V8 1965 r.), Maciej Hysa (Syrena 105L, 1978r.), Krzysztof Birut i Katarzyna Birut (Mercedes W126 280SE 1982 r.), Ryszard Hysa (Fiat 126p 1978 r.).

automobilklub_bilgorajski__2_.JPG


Reprezentanci naszego klubu i kraju na międzynarodowych zlotach "FIM Rally" którzy byli obecni na Targach: Marek Spustek - wiceprezes Automobilklubu Biłgorajskiego ds.sportu (Kawasaki Vulcan 1500 1997 r.), Monika Pogudz i Sławomir Paszko - skarbnik Klubu (Honda CBR 1100XX) i Wojciech Mazurek (Honda CBR 1100XX). Instruktor, ratownik drogowy PZM Mariusz Błaszczyk w pierwszym dniu targów, prowadził pokazy i instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedyczej. Nasz Klub ponadto reprezentowali: Henryk Tytoń - rzecznik prasowy, Tadeusz Pisarczyk - wiceprezes ds organizacyjnych oraz Zenon Łój - prezes Klubu.

Reklama.

Podczas Moto Session zwiedzający  mogli zobaczyć przede wszystkim wystawy aut. W jednym miejscu, na hali C Targów Lublin, pojawiły się auta   znanych światowych marek m. in.: Audi, Alfa Romeo, Citroen, Dacia, Fiat, Hyundai, Kia, Mazda, Renault, Subaru, Suzuki, Volkswagen. W tym roku  Kierownictwo Targów Lublin S.A.  zaprosiło fanów motoryzacji do wspólnego świętowania Jubileuszu 65-lecia Polskiego Związku Motorowego. W hali "A" PZM i zrzeszone w nim klubu zorganizował wystawę ponad 50 zabytkowych aut z Automobilklubu Lubelskiego i Biłgorajskiego oraz z ZAZ Kozak ze Lwowa jak również 46 zabytkowych motocykli zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Motocykli Dawnych Lubelska Grupa Weterańska ”Partyzant” w Lublinie.

zabytkowe_motocykle.JPG


Podczas Moto Session zaprezentowano motocykle z okresu II RP, II wojny światowej, a także motocykle stosowane w armiach różnych państw po wojnie oraz motocykle bloku państw wschodnich z lat 1950 - 1980.  Były także modele DKW - od DKW 125 RT do WSK. To byl nostalgiczny powiew historii. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Karola Serwina z Klubu Motorowego Chamion ze Świdnika.Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego  zorganizował specjalny pokaz dla kierowców (i nie tylko!) w hali A podczas Moto Session. Instruktorzy ratownictwa zademonstrowali oraz przekazali praktyczne wskazówki, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych, a także jak postępować na miejscu wypadku drogowego. Pokaz zorganizowany został wspólnie z Instruktorami Ratownictwa Drogowego PZM z Automobilklubu Biłgorajskiego i Klubu Motorowego Pionier w Lublinie.Zarząd Okręgowy PZM przybliżył społeczeństwu Lubelszczyzny dorobek Polskiego Związku Motorowego w okresie minionych 65 lat. Tym bardziej, że rok 2015 jest rokiem obfitującym w Jubileusze a mianowicie: 65-lecie Polskiego Związku Motorowego, 85-lecie Automobilklubu Lubelskiego, 25-lecie Automobilklubu Biłgorajskiego, 20-lecie Klubu Motorowego Cross w Lublinie.

Przedstawiciele powyższych  klubów informowali zainteresowanych o działalności swoich klubów, jak można uzyskać licencję  zawodniczą w sporcie samochodowym,motocyklowym,żużlowymi kartingowym oraz licencję sędziowską w sportach motorowych a także jakie warunki musi spełniać pojazd do otrzymania żółtych tablic rejestracyjnych.

/H. Tytoń/
Foto: Z. Łój

Zdjęć w galerii: 69

Tagi: automobilklub biłgorajski   moto session 2015   targi motoryzacyjne w lublinie   pojazdy zabytkowe biłgoraj

Zobacz także

Lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Są na niej nasze samorządy

Dodane: 2021-01-24 11:04 - Komentarze  (1)  czytane (882)

TAGI: inwestycje drogowe, powiat biłgorajski, gmina tereszpol, gmina turobinKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

Franciele (2015-07-08 05:00:21)

-Ten jest dobry, tamten zły -dyskusja jak w piasiowncky MO skoro został namaszczony, podobnie jak jego poprzednik, dlatego myślę, że teraz powinien podzielić się AUTORSKIMI pomysłami, co do profesjonalizacji budynku z największym kominem w mieście Myślę, że sam nie ma pomysłu, ale podobno wystarczy się schylić. Sam niczego nie zrobi, tymi co są nie podryguje, nowych kreatywnych nie zatrudni, bo za 1500 PLN wolą dbać o własną działalność. Centrum było, jest i będzie. Czego się spodziewacie, awangardy, Warlikowskiego, Jarzyny, Rolling Stonsf3w, kto ich tu zaprosi, kto pogada nie wiem, może Badurek z Łukowa.Myślę, że nic się nie zmieni, bo nie ma wciąż osoby otwartej, mądrej i twf3rczej, ktf3ra scala nie dzieli. jest za to ambicja po trupach i prowincjonalna polityka Nie wiem też i prawie nikt nie wie, dlaczego Jaroszynski złożył rezygnację, co zrobił źle, w czym się nie sprawdził w trakcie tego bałaganu wynikającego z remontu, mimo wszystko, na deficyt imprez nikt nie narzekał. My nic nie wiemy i na nic nie mamy tak naprawdę wpływu, no prawie na nic, bo znowu i tak staniemy przy kasie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia