Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Uczone białogłowy' ponownie na deskach BCK (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-12-03 19:20:21 (czytane: 1647)

Po kilku miesiącach od premiery, na scenę Biłgorajskiego Centrum Kultury, wróciła komedia Moliera „Uczone białogłowy” w wykonaniu aktorów - amatorów Teatru Poezji i Piosenki BCK i reżyserii Maryli Olejko. Spektak odbył się 3 grudnia br., ponowna prezentacja już 10 grudnia.Żona zamożnego mieszczanina, jego siostra i starsza córka hołdują modzie, która zapanowała w eleganckich sferach i każe uprawiać kult nauki i poezji - nie tylko paniom na salonach, lecz również osobom mizerniejszego stanu. Poczciwy mieszczanin, mobilizowany przez brata, zbiera właśnie całą swą odwagę, by powiedzieć żonie, komu postanowił oddać rękę młodszej córki.

uczone_bialoglowy_bck.JPG

Szczery i uczciwy, nie znoszący uczoności na pokaz, jego wybranek kocha z wzajemnością młodszą córkę - ku zazdrości starszej, która wcześniej wzgardziła jego uczuciem uznając, iż miłość jest warta jedynie litości. Władcza, nie znosząca sprzeciwu pani domu zaś na zięcia wybrała swojego ulubieńca - pseudoliterata, bawidamka i oszusta. Zaczyna się walka, kto ma w domu większą władzę.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 68

Tagi: uczone białogłowy   scena amatora bck   bck biłgoraj   teatr biłgoraj

Zobacz także

'Pociąg do czytania' (FOTO)

Dodane: 2018-05-23 07:34 - Komentarze  (0)  czytane (217)

TAGI: pociąg do czytania, prmocja czytelnictwa, biłgoraj, biblioteka w soliKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.159.85.193

Krystyna Kufera (2017-12-06 23:33:43)

Bardzo piękna komedia, warto było się wybrać. Aktorzy grają swoje role, prawie jak profesjonaliści, podziwiam ich. Po prostu brakuje słów, jak zdolni i utalentowani są nasi mieszkańcy. Nasi mieszkańcy powinni być wdzięczni, że mogą od czasu do czasu wyjść ze swoich domów, oderwać się od codziennych problemów i posłuchać muzyki. Zobaczyć piękne sztuki teatralne itd. Te osoby biorące udział w przedstawieniach, czy zespoły grające na scenie przygotowują się długo, aby wystąpić dla Was. Niestety wiele z was potem opisują negatywnie i poniżają te występujące osoby. Przykre to bardzo że żyjemy moi drodzy wśród takiej zazdrości, złośliwości i nienawiści ludzkiej. To nie świadczy dobrze o takich osobach szkalujących swoich mieszkańców. Godniej by było pomyśleć sobie tylko a nie pisać, wiele osób wie kto to pisze złośliwie o zespołach i powiem tyle--Nie pasuje takie zachowanie do tych osób. Szacunek dla innych wynosimy z domu rodzinnego, niestety. Przykre to, ale nie warto moi drodzy się obrażać, bo takie osoby piszą dlatego negatywnie o waszych występach drodzy wykonawcy z zazdrości że sami nie mogą stanąć na waszym miejscu. Dorośli ludzie piszą, to przykre że mamy obok siebie w Biłgoraju takie osoby. Rozmawiają a potem, negatywnie opisują wykonawców.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Awanse Piłsudczyków

W Kraśniku odbył się zjazd Związku Piłsudczyków RP Okręgu Kraśnik. W uroczystości poświęconej 83. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 48. rocznicy śmierci generała Władysława Andersa oraz 25. rocznicy działalności Okręgu Kraśnik, udział wzięło wielu zacnych gości z całej Polski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Opaski ratujące życie dla mieszkańców Biłgoraja

Władze Miasta Biłgoraj chcą, by opaski ratujące życie trafiły...

Festiwal im. Anny Malec (FOTO)

W Jędrzejówce w Gminie Goraj, odbył IV Festiwal Międzygminny...

75. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Kilkaset osób oddało dziś cześć i honor pomordowanym przez Niemców...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym (FOTO)

Społeczności Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, został dziś...

Spotkanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim (FOTO)

Prekursor i pionier karate tradycyjnego w Polsce, Włodzimierz...

Ogłoszenia