Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie ZSZiO 'Liderami Przyszłości' (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-12-04 14:45:20 (czytane: 1414)

Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zwyciężyła w tegorocznej odsłonie debat oksfordzkich. W finale pokonali swych rówieśników z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Debaty młodzieży trwały od września, w wielkim finale młodzież ZSZiO okazała się najlepsza.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj



Biłgorajskie debaty oksfordzkie organizowane przez BTL i Fundację FLZB mają na celu pokazać młodzieży czym jest merytoryczna i kulturalna dyskusja na argumenty, z poszanowaniem zdania i opinii przeciwników. Ma uczyć swobody wypowiedzi, klarownego i prostego wyrażania myśli na trudne tematy, pracy w zespole oraz poszanowania dla odmiennych zdań i opinii oraz szukania konsensusu. Od września br. - włącznie z finałem - w Biłgoraju odbyło się 7 debata, w których "rywalizowali" uczniowie szkół z Biłgoraja, Zamościa i Zwierzyńca. W pojedynku finałowym spotkali się uczniowie ZSZiO w Biłgoraju i ZSDiOŚ ze Zwierzyńca. Ich wystąpienia oceniała loża ekspertów, powołana przez organizatorów.

liderzy_przyszlosci_zszio.JPG

W wielkim finale, młodzi ludzie debatowali na tym czy ważniejszy jest rozwój przemysłu, czy kultury. Zdaniem ekspertów, trafniejsze argumenty i ciekawszy przekaz miała drużyna biłgorajskiego "Oksfordu" i to ona została drużyną "Liderów Przyszłości". -Debaty przede wszystkim to emocje. Ja przyznam się do autorstwa tego pomysłu, bo przekonałam Gabrielę Figurę do przeprowadzenia przed cztery laty debaty o tym czy wolontariat jest bezinteresowny? Ta debata, która odbyła się w LO im. ONZ przerodziła się w cykl debat, w których na argumenty debatują młodzi ludzie. Tematem są zawsze ważne tematy. To przerodziło się w mistrzostwa, które wypracowały Gabriela Figura i Iwona Dubińska - przyznaje Irena Gadaj prezes Fundacji FLZB i członek loży ekspertów.

Reklama.

-Jestem zaszczycony, że zaproszono mnie do udziału w tych debatach. Muszę przyznać, że poziom był bardzo wysoki. Sam miałbym przy niektórych tematach dylemat jak przedstawić argumenty, tak by przekonać ekspertów. Myślę, że to bardzo twórcza rozgrywka dla młodych ludzi. takie działania należy wspierać - zaznacza poseł Piotr Olszówka.

debaty_oksfrodzkie_olszowka.JPG


-Oceniam te debaty bardzo wysoko. Dyskusja była prowadzona na argumenty. W finale spotkały się dwie drużyny, które przeszły wcześniejsze etapy. My wygraliśmy, ale drużyna przeciwna nie była gorsza, ich argumentacja była bardzo zasadna, poziom mówców bardzo wysoki. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa mojej drużyny. My byliśmy już w finale debat oksfordzkich i chcieliśmy w końcu wygrać. Jestem przekonany, że w mojej szkole są "liderzy Przyszłości". Ciężka praca uczniów i nauczycieli została nagrodzona - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Adam Balicki dyrektor ZSZiO w Biłgoraju.

genowefa_tokarska.JPG

W finałach debat uczestniczyła także poseł Genowefa Tokarska, która dla finalistów ufundowała nagrody oraz przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium, władz powiatowych i gminnych, w tym Starosta Biłgorajski i Zamojski i Burmistrz Biłgoraja.

lider_wsrod_mowcow.JPG

Loża ekspertów oceniająca debaty oksfordzkie młodzieży, wybrała "Lidera wśród mówców". Został nim uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II, Patrycja Sprysak.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 49

Tagi: liderzy przyszłości   zszio   oświata biłgoraj   debata oksfordzka

Zobacz także

Uroczysty apel w Tereszpolu. Wspomniano powstańców styczniowych (FOTO)

Dodane: 2018-02-18 19:24 - Komentarze  (0)  czytane (291)

TAGI: gmina tereszpol, powstanie styczniowe, zespół szkół w tereszpolu, wzgórze polak



Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.215.69

szacun (2017-12-04 16:56:10)

szacun, szacun

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia