Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie ZSBiO na kolejnej wymianie uczniów w Turcji w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ „EWASTE”

Dodał: red Data: 2019-05-24 09:43:17 (czytane: 1032)

Podróż do Turcji rozpoczęła się 5 maja. Miastem, w którym odbywały się działania projektowe był Izmir, położony nad Morzem Egejskim. Dzięki realizowanemu projektowi ERASMUS+ "EWASTE" po raz kolejny uczestnicy mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę w zakresie właściwego zarządzania elektrośmieciami.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj"Budowlankę" reprezentowali Paweł, Olek, Martyna i Klaudia pod opieką nauczycielek języka angielskiego Marzeny Gałki i Anny Michalskiej.

Reklama.

Pierwszy dzień od świtu do późnego wieczora uczniowie spędzili w podróży. Następnego dnia zostali uroczyście przywitani występem artystycznym i ekologicznym pokazem mody. Mieli okazję zobaczyć doświadczenia fizyczne i chemiczne przygotowane przez uczniów izmirskiej szkoły. Obserwowaliśmy też lekcje języka angielskiego. Trzeciego dnia promowali właściwe zarządzanie elektrośmieciami biorąc udział w marszu promującym ekologiczny styl życia, który przeszedł ulicami Izmiru.

turcja__1_.jpg

Odwiedzili także Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Dziedzictwa Narodowego i Historycznego Izmiru. Kolejnego dnia uczyli się piosenki projektowej oraz poznaliśmy tradycyjną technikę tworzenia obrazów. Udali się też do fabryki Boscha, gdzie wysłuchaliśmy wykładu o firmie i odwiedziliśmy jej zaplecze przemysłowe. Wieczór tego dnia spędzili na wspólnej kolacji w hotelu, podczas której otrzymali certyfikaty.

turcja__2_.jpg

Następnego dnia odwiedzili Sirince, malowniczą wieś otoczoną sadami i ogrodami gdzie rozpoczęli dzień od tradycyjnego śniadania. Potem udali się do Domu Marii Dziewicy oraz do starożytnego miasta Efez. Ostatni dzień pobytu w Izmirze był dniem spędzonym z goszczącymi ich rodzinami. Uczetsnicy zwiedzili miasto, byli na bazarze zwanym "Kemeralti". Codziennie mieli okazję próbować tureckiej kuchni. Co chwilę spotykali się z miejscowymi zwyczajami, poznali turecką kulturę.

/ZSBiO/

Tagi: erazmus plus   zsbio biłgoraj   wymiana młodzieży   oświata biłgoraj

Zobacz także

"Paprocie zakwitły krwią partyzantów"

Dodane: 2019-11-14 15:34 - Komentarze  (0)  czytane (231)

TAGI: paprocie zakwitły krwią partyzantów, wystawa historyczna, bitwa pod osuchami, biłgorajskie centrum kulturyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.111.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia