Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie z kraju "Hrabiego Draculi"

Dodał: red Data: 2019-03-15 08:24:07 (czytane: 842)

W ramach programu Erasmus+ „Learning Differently” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. księdza Jana Twardowskiego odwiedzili w pierwszej połowie marca br. miasto Botosani w Rumunii. Po raz pierwszy spotkali się tam wszyscy partnerzy projektu uczniowie wraz z nauczycielami z Polski, Litwy, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii.Reklama.

Poznaliśmy historię, zabytki kulturę, folklor i atrakcje turystyczne tego pięknego miasta w północnej części historycznej Mołdawii. W ciągu 5 dni realizowali założenia i cele programu, czyli kształtowali sprawność czytania i pisania innowacyjnymi metodami odbiegającymi od szkolnych.

erazmus_plus_piatka__2_.jpg

Uczniowie z 5 krajów europejskich musieli sprawdzić swoje umiejętności językowe nie tylko na zajęciach, warsztatach, lekcjach otwartych, ale też w czasie wolnym. Spotkania warsztatowe, nauka piosenek, tańca ludowego, zabawa w podchody dostarczyły młodzieży wielu emocji i wzruszeń.

erazmus_plus_piatka__1_.JPG

Poznali smak tradycyjnych potraw rumuńskich, byli z wizytą u Burmistrza Miasta i uczestniczyliśmy w wycieczce do miasta Jassy, gdzie zwiedzili Pałac Kultury. Wizyta w Botasani miała duże znaczenie kulturowe i językowe, nauczyciele mieli możliwość wymiany doświadczeń, a uczniowie doskonalenia języka angielskiego i poznania zwrotów w językach naszych krajów partnerskich.

erazus.jpg

Podczas spotkania młodzież nawiązała wiele przyjaźni, które z pewnością będą kontynuowane korespondencyjnie i w trakcie następnych wizyt w krajach partnerskich.

/Ewa Stasiewicz/

Tagi: erazmus plus   szkoła podstawowa nr 5   biłgoraj   wymiana młodziży

Zobacz także

Nagroda roku 2018 dla DKK z Aleksandrowa

Dodane: 2019-05-22 16:09 - Komentarze  (0)  czytane (89)

TAGI: dyskusyjny klub książki z aleksandrowa, gminna biblioteka publiczna w aleksandrowie, gmina aleksandrów, instytut książkiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia