Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie z Biłgoraja awansowali w olimpiadzie ZUS (AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-01-27 15:05:00 (czytane: 1083)

Znamy już listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku zakwalifikowało się do niego 21 szkół, z tego aż cztery z Biłgoraja.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tys. uczniów z Województwa Lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. -Jest on częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych - o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w Województwie Lubelskim. Posłuchaj:

Etap szkolny odbył się na początku grudnia. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 21 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu olimpiady. Aż cztery spośród nich to drużyny z biłgorajskich szkół: Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, I LO im. ONZ, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Etap wojewódzki rozstrzygnie się 20 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

olimpiada_zus_bilgoraj.jpg

Pełen skład drużyn zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu znajduje się na stronie www.zus.pl  w zakładce o projektach edukacyjnych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: zus   zakład ubezpieczeń społecznych   olimpiada zus   oświata biłgoraj

Zobacz także

Szkolenie dla dekarzy w ZSBiO (FOTO)

Dodane: 2020-02-27 23:32 - Komentarze  (0)  czytane (373)

TAGI: zsbio biłgoraj, szkolenie dla dekarzy, dekarz, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.218.67.1

(2020-01-28 09:04:12)

Taka "olimpiada" wiedzy to miałaby sens dla tych, którzy wkrótce (w perspektywie chociażby 10lat) będą szli na emerytury, czy zasiłki rentowe, itp. A dla dzieciaków 16-18 lat? Po co, przecież to wszystko zmienia się co kilka lat. Dla tych młodych ludzi, za 50 lat będzie całkiem inny system zabezpieczeń społecznych. I jeszcze ta górnolotna nazwa OLIMPIADA ZUS! Oj, narobiło sie tych "olimpiad".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia