Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczowie brązowymi medalistami w ogólnopolskim Turnieju BRD

Dodał: red Data: 2019-06-07 11:15:19 (czytane: 1136)

W dniu 4 - 6 czerwca br. odbył się w Mikluszowicach w Województwie Małopolskim, odbył się krajowy finał 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W gronie zwycięzców poszczególnych województw z całej Polski startowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Korczowie. Nie zawiedli, zdobywając III miejsce.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDrużyna z Korczowa reprezentowała nie tylko swoją szkołę, ale także Gminę Biłgoraj, Powiat Biłgorajski i Województwo Lubelskie. Warto przypomnieć, że celem Turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Odbywa się to poprzez upowszechnianie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania na drodze zarówno w charakterze pieszych jak i kierujących oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Turniej to także propagowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do podejmowania działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

brd_szkola_korczow__1_.JPG

Szkołę Podstawową w Korczowie w grupie młodszej (10 - 12 lat) reprezentowali: Karolina Woźnica, Natalia Grabias, Paweł Solak, Adrian Surzyński. Drużyna ukończyła zawody na III miejscu. Indywidualnie Karolina Woźnica została wicemistrzynią Polski. -To był bardzo trudny Turniej, bo rywalizowały w nim najlepsze drużyny z całej Polski. Nie można było sobie pozwolić na żaden błąd czy zawahanie, tak jak na drodze tez nie wolno popełniać błędów. Na początku zjechaliśmy do kopani w Bochni, gdzie były testy z wiedz, potem był tor przeszkód, który należało pokonać rowerem i sprawdzanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Następnego dnia było Miasteczko Ruchu Drogowego. Musieliśmy pokonać konkretną drogę, tak jakby do sklepu czy do szkoły rowerem z zachowaniem wszystkich przepisów ruchu - wyjaśnia 11-letnia, Karolina Woźnica.

Reklama.

Jak przyznaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczowie, Teresa Mazurek, placówka od samego początku stawia na bezpieczeństwo. -Nasza szkoła znajduje się przy drodze wojewódzkiej Nr 835, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu pojazdów. Nasze dzieci nie są do placówki dowożone, w większości przychodzą pieszą lub przyjeżdżają rowerem. Każdy z uczniów objęty jest socjalnym programem profilaktyczno - wychowawczym. dzieci nie tylko znają przepisu ruchu drogowego ale także umieją wprowadzać je w życie. Znają zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i uczone są odpowiedzialności na drodze. Naszym największym sukces jest fakt, że nie odnotowaliśmy żadnego wypadku z udziałem naszych uczniów w drodze do i ze szkoły oraz podczas samych zajęć - przyznaje Teresa Mazurek.

brd_szkola_korczow__2_.jpg

Tegoroczny sukces reprezentacji Korczowa to nie jedyny w skali ogólnopolskich rywalizacji, w tym roku uczniowie potwierdzili doskonałe przygotowanie i znaleźli się ponownie w pierwszej trójce najlepszych drużyn w kraju. -To zasługa samych zawodników ich rodziców oraz wszystkich nauczycieli. Szczególne jednak podziękowania należą się panu Edwardowi Furlepie, który przygotowuje drużyny i czuwa nad całością zagadnie BRD w naszej szkole. To człowiek z pasją, umiejący motywować uczniów. Słowa podziękowania należą się także organowi prowadzącemu tj. Wójtowi Gminy Biłgoraj. Mamy wsparcie, pomoc oraz nagrody dla najlepszych zawodników. To wszystko stwarza atmosferę, która sprzyja nauce i działaniom profilaktycznym - dodaje dyrektor Mazurek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: turniej brd   bezpiec w ruchu drogowym   szkoła podstawowa w korczowie   ogólnopolski turniej

Zobacz także

Płomień braterstwa (FOTO)

Dodane: 2019-08-15 14:16 - Komentarze  (2)  czytane (638)

TAGI: płomień braterstwa, harcerze, 13. drużyna starszoharcerska pochodni, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.238.189.171

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia