Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie i nauczyciele RCEZ podzielili się krwią

Dodał: red Data: 2019-11-13 17:35:43 (czytane: 2115)

To już kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Dziś krew oddało około 60 osób - uczniów i nauczycieli.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Organizacja akcji honorowego krwiodawstwa ma dwa cele. Pierwszym jest umożliwienie uczniom i nauczycielom, tutaj u nas na miejscu oddania krwi, która ratuje ludzkie życie i zdrowie, drugim zainspirowanie i zachęcenie do tej aktywności społeczność szkolną. To propagowanie idei honorowego krwiodawstwa - mówi Monika Popko, opiekun szkolnego koła PCK w RCEZ.

krew_rcez_1.JPG

Akcje mają więc charakter wychowawczy, ale także bezpośrednio angażują młodych ludzi w pomoc drugiemu człowiekowi. -Przed każdą akcją organizowane są w poszczególnych klasach pogadanki o tym czym jest honorowe krwiodawstwo, kto może oddać krew i jak do tego należy się właściwie przygotować. Staramy się edukować i wychowywać przyszłych honorowych dawców krwi. Do udziału w akacjach zachęcamy uczniów nie tylko słowem ale i własnym przykładem. Przykładem właśnie jest to, że my nauczyciele w miarę możliwości i warunków zdrowotnych wspólnie z młodzieżą oddajemy. To skutkuje tym, że wielu młodych ludzi krew oddaje - podkreśla nauczyciel w RCEZ, Katarzyna Głowicka.

krew_rcez.JPG

Wśród krwiodawców dziś znaleźli się Maksymilian Król i Przemysław Piela. -Krew oddaję dziś po raz pierwszy. Chcę pomóc osobom potrzebującym. Ja jestem zdrowy, tańczę, ćwiczę nie mam problemów z kondycją chcę więc pomóc tym, którzy chorują. Mnie to nic nie kosztuje, ale dla chorych jest bezcenne - przyznaje Maksymilian Król. Jak podkreśla Przemysław Piela, jest wielu rówieśników, którym do procesu leczenia potrzebna jest krew i preparaty krwiopochodne. -Dlatego tutaj jesteśmy, dlatego oddajemy krew, dlatego pomagamy - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: honorowi dawcy krwi   rcez biłgoraj   akcja poboru krwi   oświata biłgoraj

Zobacz także

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodane: 2020-07-14 14:27 - Komentarze  (0)  czytane (139)

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z bibliotekąKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.25.236

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia