Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniów wybrał Pan

Dodał: red Data: 2019-07-06 23:27:23 (czytane: 1252)

”Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajEwangelia według św. Łukasza (Łk 10, 1 - 12. 17 - 20):
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: ”Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: "Pokój temu domowi". Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają; bo zasługuje robotnik na swą zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co Wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: "Przybliżyło się do was królestwo Boże". Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: "Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże". Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: ”Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają”. Wtedy rzekł do nich: ”Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”.

powolanie_uczniwo.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Dzisiejsza Ewangelia mówi o tych „siedemdziesięciu dwóch” mając na myśli  współpracowników Jezusa, którzy oprócz Dwunastu należeli do Jego najbliższego kręgu.  Towarzyszyli Jezusowi, dzielili z Nim swoje życie i uczyli się od Niego. A Jezus posłał ich „do wszystkich miast i miasteczek, do których chciał iść sam”.  Mają przygotować ludzi na Jego przyjście, głosząc przesłanie królestwa Bożego, a zwłaszcza troszcząc się o chorych i cierpiących.  Przez nich Bóg działał także znaki i cuda. Wracając do Mistrza z radością donosili, że nawet demony były im posłuszne.  Najwyraźniej mogli pomóc wielu ludziom, którzy byli pod władzą zła.

Jezus to wszystko potwierdza. Gdyż wraz z nadejściem Królestwa Bożego moc złego wroga została pokonana. Jednocześnie obiecuje tym, którzy idą za Nim: „Nic cię nie skrzywdzi". Wola Boża jest naszym zbawieniem. Syn Boży stał się człowiekiem i po to umarł, i zmartwychwstał, aby nas odkupić od wszelkiego zła. Nasz świat nie jest „zdrowym”: jest grzech, cierpienie, śmierć. Ale moc zła została raz na zawsze łamana przez zbawcze dzieło Odkupiciela, które ukończy w mocy i chwale, kiedy powróci na końcu czasów.  Królestwo Boże zostało nam także ogłoszone, a my już weszliśmy w nie przez chrzest święty, który otrzymaliśmy.  Radujmy się więc, że tak naprawdę jesteśmy już „niebiańskimi obywatelami”. W wierze należymy do Jezusa Chrystusa i ta komunia łączy nas między sobą w Kościele ustanowionym przez Chrystusa i prowadzonym przez Ducha Świętego.

Spójrzmy na siedemdziesięciu dwóch uczniów, których posłał Jezus!  Jakie perspektywy dał ci Jezus? Czy mogą liczyć na bezwarunkowe uznanie ze strony ludzi?  Wcale nie. Niektórzy przyjęliby słowo Boże, inni odrzucili je i prawdopodobnie traktują posłańców Ewangelii źle.  Uczeń nie jest ponad swoim panem. Jeśli Jego prześladowali, prześladowani będą Jego uczniowie.  Gdy Jego Słowo zostanie przyjęte, tak i ewangelizatorzy będą słuchani i akceptowani.

Poza Synem Bożym, Który stał się człowiekiem, jest jeden człowiek, kobieta, w której doskonale realizuje się obraz Boga: Dziewica i Matka Boża Maryja.  Nazywa się zatem także nową Ewą, a także archetypem Kościoła jako wspólnoty wierzących. Jeśli chcemy wiedzieć, jak naprawdę jest wielki człowiek i do jakiej chwały i doskonałości jesteśmy powołani, to spoglądamy na Maryję, naszą Niebiańską Matkę.  Jako dzieci Boże, należymy do Niej i możemy Jej się powierzyć, oddać się Jej. Następnie, poprzez swoje miłosierne wstawiennictwo, pomoże przywrócić obraz Boga w nas, często zniekształcony przez grzech i słabość, do jego pierwotnej czystości i piękna, abyśmy mogli działać na naszym zbawieniu na ziemi, a potem w niebie jako błogosławieni otrzymać wieczną doskonałość Królestwa Bożego.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   biłgoraj

Zobacz także

Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Dodane: 2020-05-29 12:53 - Komentarze  (3)  czytane (807)

TAGI: dyspensa, koronawirus, biskup diecezji zamojsko - lubaczowskiej, biskup marian rojekKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

mnjh (2019-07-07 08:26:36)

Jaki ksiądz umie uzdrawiać jak apostołowie umieli?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Trwają Dni Tarnogrodu (FOTO)

Atrakcje kulturalne, rozgrywki sportowe, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska kulinarne, konkursy i gwiazdy polskiej muzyki. To niektóre...