Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniostwo pełne miłości

Dodał: red Data: 2019-06-30 07:46:26 (czytane: 1250)

W Jezusie, wcielonym Synu Bożym, prorocze zadanie jest zintensyfikowane w wyjątkowy sposób. Przyszedł do ludzi, aby w definitywny sposób objawić wolę swego Niebieskiego Ojca. Jest Świadkiem wobec człowieka przez swoją Osobę, poprzez swoje życie i śmierć, a poprzez swoje słowa uświadamia, Kim jest Bóg: Bóg jest miłością!

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 9, 51 - 62):
Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.
Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?»
Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.
A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».
Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».
Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».
Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

aniol.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Gdy dopełniał się czas wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: ”Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?”. Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka. A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: ”Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz”. Jezus mu odpowiedział: ”Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł wesprzeć”. Do innego rzekł: ”Pójdź za Mną”. Ten zaś odpowiedział: ”Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca”. Odparł mu: ”Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże”. Jeszcze inny rzekł: ”Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu”. Jezus mu odpowiedział: ”Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego”.

W Jezusie, wcielonym Synu Bożym, prorocze zadanie jest zintensyfikowane w wyjątkowy sposób. Przyszedł do ludzi, aby w definitywny sposób objawić wolę swego Niebieskiego Ojca. Jest Świadkiem wobec człowieka przez swoją Osobę, poprzez swoje życie i śmierć, a poprzez swoje słowa uświadamia, Kim jest Bóg: Bóg jest miłością! „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

Jezus mówi także w Ewangelii o uczniostwie, którego mają się stać się idący za Nim.  Co może ofiarować Chrystus tym, którzy chcą iść za Nim? Człowiekowi, który chce pójść za Nim dokądkolwiek pójdzie zapowiada - Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie mógłby położyć głowę.  Ten, kto idzie za Chrystusem, nie może przystosować się do wygodnego życia. Chodzi o radykalną dostępność wobec wezwania Bożej miłości. Nie dla dobra ziemskiego człowiek może podążać za Jezusem, ale tylko ze względu na królestwo Boże.

To wezwanie Boga wymaga bezwarunkowej gotowości powołanej osoby.  Brzmi to ciężko, gdy Jezus odmawia pożegnania się z rodziną lub pochowania ojca. Instrukcje te nie zawsze należy traktować dosłownie. Ale to oznacza, że ​​nic i nikt nie powinien interweniować, gdy Bóg wzywa.
Relacje pokrewieństwa nie mogą stać się więzieniem dla głoszenia Słowa Bożego.  Jeśli chodzi o konflikt między żądaniem rodziny a wezwaniem Bożym, w świętej wolności należy przestrzegać wezwania Boga.

Wystarczy sam Bóg, Który wypełnia ludzkie serce, a w szczególności powinno być źródłem siły i radości dla kapłana. W tej miłości Boga powinien on zwracać się do człowieka i być tam dla niej.

Ci, którzy oddają się i powierzają Bogu, doświadczają nowej wewnętrznej wolności i spokoju.  Pośród wszystkich prób życia jest pełen nadziei i zaufania. Kto mógłby lepiej towarzyszyć nam w pielgrzymce naszego życia i przybliżyć nas do Jezusa Chrystusa niż Maryja, Jego Matka?  Z nieba patrzy na nas i jest blisko nas.  Ona chce, abyśmy powierzali się Jej kochającemu sercu, które zawsze było gotowe na Boga we wszystkim.  Chodzi o „poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi”.  Ona nigdy nie opuści kogoś, kto się Jej powierza. Pokaże drogę podążania za Chrystusem i będzie towarzyszyć na tej ścieżce, dopóki nie będziemy mogli wejść do domu Ojca Niebieskiego.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   biłgoraj

Zobacz także

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

Dodane: 2020-08-12 14:45 - Komentarze  (0)  czytane (216)

TAGI: odpust strażacki, osuchy, gmina łukowa, strażacy ospKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

marzenia (2019-06-30 22:33:11)

"Jeden jest Bóg i Jeden też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Chrystus." - Paweł do Tymoteusza I List 2:5 Tak mówi Biblia Koniec kropka. Nie ma innych pośredników. Jak możemy poznać Go osobiście? Zacznijmy czytać samodzielnie Biblię, J

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Międzynarodowy turniej oldbojów

Już po raz dwudziesty, w Biłgoraju rywalizowali oldboje z Polski, Węgier, Słowacji i Ukrainy. Wszystko w ramach współpracy Biłgoraja...