Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczennica 'Budowlanki' laureatką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dodał: red Data: 2015-03-25 15:05:57 (czytane: 2465)

Od 19 - 21 marca br. w Szczecinie odbyła się XIX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. ZSBiO w Biłgoraju reprezentowała Klaudia Luchowska z klasy III o profilu medycznym przygotowana przez nauczycielkę biologii Beatę Ulanowską.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTematem wiodącym tegorocznych zmagań było "Bezpieczeństwo żywności i żywienia". Eliminacje centralne, w których udział wzięło 61 najlepszych uczniów z całego kraju, wyłonionych w wyniku eliminacji okręgowych, składały się z dwuetapowej części pisemnej.

final_owziz_2015.jpg


Po I turze do pracy opisowej przeszło 30 uczniów, z których wybrano najlepszą 15. Wśród laureatów na miejscu 13 uplasowała się Klaudia. Ciężka kilkumiesięczna praca, opracowywanie zagadnień z biologii, chemii, gastronomii, opłaciły się. Klaudia zapewniła sobie zwolnienie w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady (nie tylko na kierunki np. biologia, dietetyka, biotechnologia, żywienie człowieka ale także na medyczne) wstęp na ponad 20 uczelni wyższych, m. in. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Śląską Akademię Medyczną, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, SGGW w Warszawie.

Reklama.

Poza tym Klaudia w wyniku postępowania kwalifikacyjnego na egzaminie maturalnym z biologii rozszerzonej i chemii rozszerzonej otrzyma 100%. Obok nagród książkowych, otrzymała również tablet. Poza zmaganiami konkursowymi odbyły się wykłady: "Problemy żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w pytaniach i odpowiedziach” prof. dr hab. Jana Gawęckiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady oraz "Cele i kierunki zmian w przepisach dotyczących sklepików szkolnych" dr hab. Anny Kołłajtis - Dołowy z SGGW w Warszawie, wycieczka śladami znanych szczecinian, warsztaty kulinarne: flambirowanie potraw, profesjonalne parzenie i podawanie kawy - pokaz baristyczny.


/B. Ulanowska/

Tagi: zsbio w biłgoraju   olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności   klaudia luchowska   etap centralny olimpiady

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (441)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Silk (2015-03-26 10:46:59)

To nie wiesz że sukces ma wielu ojców?
Tej uczennicy gratuluję i życzę ukończenia wymarzonych studiów. A gdy już je ukończysz to to dam ci dobrą radę: wypieprzaj z tego grajdoła jak najdalej :(I)

xyz (2015-03-26 07:13:24)

ten tekst jest o sukcesie uczennicy

xyz (2015-03-25 22:48:34)

Autorka tego tekstu i zarazem nauczycielka nie pomagala znaczaco Klaudii w przygotowywaniu sie do olimpiady wiec niech przestanie sie pani osmieszac, p. Beatko

gratulacje (2015-03-25 21:56:44)

przydałby się taki wykład o jedzeniu/ żywieniu/ składnikach pokarmowych/ potrawach itd w Biłgoraju

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia