Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczcili Honorowych Dawców Krwi (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-06-14 14:51:18 (czytane: 1879)

V Rajd Rowerowy oraz Dowolna Aktywność Fizyczna - tak w Biłgoraju uczczono Honorowych Dawców Krwi w dniu ich święta. Wydarzenie przebiegało pod hasłem "Doceniamy cichych bohaterów - Honorowych Dawców Krwi. Jego organizatorem był biłgorajski oddział PCK.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW wykradzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Część z nich ruszyła rowerem na biłgorajskie szlaki, cześć wybrała space z kijkami nordic walking. Organizatorzy zachęcali także do innej aktywności, szczególnie te osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w organizowanym wydarzeniu. -W ten sposób chcemy docenić i uczcić tych wszystkich, którzy anonimowo, bezinteresownie oddają krew i promować idę honorowego krwiodawstwa. Tradycyjnie przygotowana została trasa rowerowa, ale mamy także trasę do nordic walking. Pozostałe osoby zachęcamy do indywidualnej aktywności, biegowej czy pływackiej. Liczymy na państwa zdjęcia, z których powstanie kolaż, umieścimy go na naszej stronie internetowej jako dodatkowa forma podziękowania dla tych,którzy honorowo oddają krew - zaznacza Tomasz Bryła, pracownik PCK w Biłgoraju.

rajd_hdk_bilgoraj.JPG

Na rowerowy szlak wraz z dziećmi ruszyła m. in. Iwona Blicharz. -Dziś szczególny dzień, ja wspólnie z córką i synem chcę przez udział w rajdzie podziękować mojemu tacie i innym honorowym dawcom krwi za ich przykład i poświęcenie, które mnie także skłoniło do zostania honorowym dawcą krwi. To szczególna idea, która powoduje, że możemy realizować przykazanie miłości bliźniego. Krwi ciągle brakuje, stąd trzeba coraz więcej osób, które się nią podzielą. Ja mam nadzieję, że moje dzieci pójdą w ślady swego dziadka i moje i po osiągnięciu pełnoletności same zgłoszą się na akcję poboru krwi - dodaje.

Czytaj także: Cykliści zainaugurowali sezon (FOTO)

Na trasę nordic walking wybrała się prezes PCK w Biłgoraju Anna Koman. -To mój osobisty ukłon w stronę honorowych dawców krwi. Niejednokrotnie mailiśmy przypadki, że zwracały się do nas rodziny osób chorych z prośbą o pomoc bo potrzebna jest krew. Nasi krwiodawcy nigdy nie zawiedli. Nie zawodzą także podczas cyklicznych comiesięcznych akcji, czy podczas akcji organizowanych w terenie. To ludzie skromni, o wielkich sercach. Przez swój gest dają nadzieję potrzebującym. Chcemy by wiedzieli że doceniamy ich gest - przyznaje.

Czytaj także: Odkryj na nowo piękno najbliższej okolicy

Celem wydarzenia była popularyzacja krwiodawstwa i aktywności fizycznej, połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabawą, poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku. Rajd zakończył się nad Zalewem Bojary.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 41

Tagi: rajd rowerowy   pck biłgoraj   rajd honorowych dawców krwi   dzień honorowych dawców krwi

Zobacz także

Kilkuset rowerzystów na szlaku "Jastrzębiej Zdebrzy" (FOTO)

Dodane: 2020-09-13 17:56 - Komentarze  (0)  czytane (1737)

TAGI: rajd jastrzębia zdebrz, biłgoraj, rad rowerowy, szlak jastrzębia zdebrzKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.23

Stefan (2020-06-17 07:16:43)

Piękna Inicjatywa i godna powielania. Pięknie i kolorowo wygląda korowód rowerzystów i Tych co maszerowali z kijkami. Honorowi Dawcy Krwi to Grupa Osób dających z Siebie to co najlepsze i najdroższe i to tylko dlatego by wspomóc potrzebujących i ratować największy dar czyli życie. Znalazła się też znaczna grupa Sympatyków i wzięła udział w tym radosnym przedsięwzięciu. Brawo i podziękowania dla Organizatora Rajdu.

W wykradzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. (2020-06-14 22:55:19)

zamknęli kogoś ? i co wykradali

(2020-06-14 22:36:33)

a po co

ciekawy (2020-06-14 15:46:48)

A maseczki gdzie?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

"Piątka" realizuje międzynarodowy projekt wspólnie ze szkołą we Lwowie

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju trwa realizacja międzynarodowego...

Miliony na kształcenie zawodowe w powiecie biłgorajskim

Wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala odebrał z rak Marszałka...

Konferencja naukowa

W sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju,...

Jubileusz 100-lecia parafii w Lipinach Górnych (FOTO)

Parafię erygował bp Marian Fulman tuż po odzyskaniu przez Polskę...

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Pod Krzyżem Katyńskim, na cmentarzu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia